Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Trochu jiný popis vlád

Tento článek byl publikován 19:00, 29.12.2013 hráčem HanebnyMeda(#430022) ke 86. věku.
Byl již přečten 279x, 2 komentářů, průměrná známka 3.4
Vánoční pero - článek č.9
Zdravím, jména autorů jsem neuvedl úmyslně, abychom dosáhli větší objektivity u hodnocení jednotlivých článků a netahali do toho emoce spjaté s událostmi na WG. Hodnotit můžete do 20h 1.1. 2014, pak hlasování uzavřeme a v pracovně se poté objeví vítězové naší vánoční soutěže.



V našem světě Webgame máme osm základních typů vlád. Vlády jsou různorodé, lze hrát za bezpočet strategii, každá vláda má své bonusy a mínusy. Chtěl bych poukázat na výbornou a přesnou práci vývojářů hry, kteří sestavili bonusy vlád s naprostou přesností odpovídajícím současné či historické podobě skutečných vlád. Popis může sloužit i pro nováčky, kteří se chtějí rozhodnout za jakou vládu budou hrát.

Při založení země každý z nás má nastavenou vládu Anarchii, jest prostředí, kde nestojí žádná politická a bezpečnostní autorita, která by mezinárodní systém organizovala, máme velkou produkci jídla, více kolonizujeme, a obyvatelé chrání svůj majetek jako vojáci, avšak nejrychleji se přibližujeme myšlence dokonalé Utopie. Nemůžeme útočit, pouze pokud ochráníme naše obchodní organizace. Z logického hlediska vládne chaos, nejschůdnější strategii by právě proto bylo přejít na jinou produktivní vládu, připravit zem a pokračovat v budování státu pod jiným zřízením.



Když si zvolíme útočnou strategii, z hlediska hry pokládanou za nejjednodušší vládu a tou je Fundamentalismus, nábožensky ovlivněné obyvatelstvo, velmi dobrá produkce vojáků, ovlivněná myšlenkovým úpadkem z hlediska pokroků technologii. Fundamentalismus je považován v současném světě za absolutistickou vládu, fanaticky ovlivňující obyvatelstvo. Protiklad modernismu a jeho principů, ze začátku je výborný, fanatické obyvatelstvo rychle produkuje vojenské jednotky a dobývá území kde šíří svojí víru. Náboženství také zaručuje vysokou spokojenost obyvatel, pokrok Svatá válka kde za hlínu produkujeme vojáky je toho důkazem, avšak technologicky nemyšlenkové obyvatelstvo může v průběhu let doplatit na nevytváření pokroků, a technologické nevyspělosti. Oproti jiným státům kteří vytvářejí a zdokonalují vojenskou techniku, jako tanky, stíhačky, rakety, a mechanizovanou pěchotu, jsou ve velké nevýhodě, a při příchodu Mechů, vojensky fanatické obyvatelstvo musí ustoupit.

Pokud chceme hrát útočnou strategii, bez fanatismu zvolíme si Diktaturu. Z historie víme, že Diktatuře vládně diktátor, nebo vládnoucí skupina. Jedná se o nedemokratickou formu vlády, vládnoucí neomezeně a podle svých ideálů, největší přiklad Diktátorské vlády lze zachytit ve Strarověkém Římě. Jde především o vládu, která vnucuje své ideály násilnou formou jiným státům či skupinám. Ve hře je považována právem za vládu nejvhodnější k válčení, můžeme mít až tři Útočné spojence, bonus na produkci vojáků z kasáren. Obyvatelstvo má chuť válčit je odevzdáno svému diktátorovy, odhodláno zabírat větší a větší území pro dobro své říše, a ničit své odpůrce jak v útoku ta v obraně.

Republika je jednou z forem vlád, ve které lze kombinovat různorodé strategie. Díky hospodářské vyrovnanosti má Republika velmi dobrou produkci, především z továren, avšak díky finanční politice je velmi dobrá na produkci peněz. Politika podporuje podnikatele, ti vytvářejí produkty republika produkuje vojenskou techniku a získává peníze. Je oslabenou vojensky, ztrácí na útok a je slabá proti špionům, což je způsobeno nechutí obyvatel válčit. Nejstarší formu republiky lze zaznamenat už v antickém Řecku, poté za vlády Julia Caesara byl Řím prohlášen za Republiku, takže rozlehlé státy se dají držet právě prosperující Republikou.

Feudalistické zřízení je výborné na produkci, už od dob vrcholného středověku, ve starověku převládala ekonomika založená na otrokářství, feudalismus znamená pokrok ve vývoji výrobních vztahů, protože feudální půda je rozdělena mezi samostatně hospodařící drobné rolníky. Od dob úpadku Otrokářské vlády až po dobu Kapitalismu, vládl v Evropě Feudalismus, s touto vládou se dá odehrát celý věk, za velmi slušné produkce, avšak nemůžeme se zaměřit na specifickou produkci, díky bonusu platný procentuálním zastoupením odvětví výroby. Feudalistické obyvatelstvo je rozděleno do vrstev, tj. zemědělské, modlící, vládnoucí a vojenské, i díky tomuto systému mají ostatní země nižší zisky z dobytého území. Pokud chceme vyrovnanou produkci, zvolíme Feudalismus.

Více jak čtyřicet let vládl v naší zemi Komunismus, vláda zaměřená na produkci energie a válečné techniky. Díky obyvatelstvu ovládaného myšlenkou dokonalou společností, ideologie komunismu, je založená na rozdělení majetku státu pro všechny vrstvy lidu, všechno patří všem. Dostatek pracovních míst, především v energetickém průmyslu a v továrním průmyslu zajištuje zemi dostatek prostředků k velkovýrobě vojenské techniky a energie. Uzavřená země před vnějšími vlivy, způsobuje zemi ekonomický úpadek, oslabená produkce peněz lze velmi dobře dohnat prodejem energie. Rozvědné síly jsou baštou komunismu, jejich proslulá aktivita pomohla vyhrát Rusům druhou světovou válku, země nakupuje agenty na trhu se slevou. Díky bonusům na produkci, lze s Komunismem hrát opravdu velmi mnoho strategii, a úspěšných.

Demokracie je vládou lidu, zaměřená na spokojenosti obyvatel. Lid vládne, lid vykonává správu věcí veřejných. Velmi rozsáhlé země nemají takový problém se spokojeností, díky poskytnutí základních sociálních podmínek pro důstojný život všech. Lid určuje směr ekonomiky a hospodaření země. Díky transparentnosti země, je schopna důsledně dohlížet na vládu státu, a její nakládání s financemi. Obyvatelstvo nerado válčí, nehodí se do rozsáhlých válek, na začátek věku kdy se válčí není pro nováčky vhodná. Vysoký efekt technologii oceníte, když jich budete mít opravdu hodně. Demokracie je dnes jeden z nejrozšířenějších způsobů řízení státu. Mezi demokratické státy patří téměř všechny státy Evropy, lze tedy domyslet, že Demokracii se lze dostat i na ty nejpřednější místa v žebříčku.

Technokracie je vládou ovládanou vysoce postavenými specialisty a manažery, vládne zde technologický pokrok, technologie vládnou zemi. Technologicky vyspělé obyvatelstvo má odpor k válčení. Technokratické státy jsou zaměřeny na rychlý technický rozvoj, obyvatelstvo žije technickým rozmachem, na úkor obdělávání půdy. Cena pokroků je zvýhodněna, oproti jiným vládám, technokracie rychleji vynalézá pokroky což se může hodit ve všech částech hry.



Autor Vám přeje šťastné a veselé prožití Vánočních svátků, a klid a mír do vašich srdcí, a především hodně raket na Silvestra.

 Trooper (#680)30.12.2013, 11:58 
hm opravdu nechapu takhle zjednodusenej pohled autora...

fundametalisticka vlada vubec nemusi bejt nabozenska vlada a tudiz obyvatelstvo vubec nemusi bejt nabozensky zfanatizovane :)

 winkel (#161998)29.12.2013, 23:31 
našlo sa dosť veľa viet, pri ktorých som mal problém plynule čítať, a nie je to preto, že nie som Čech. Beriem, že to môžu byť chyby spôsobené tým, že autor písal článok dlhší čas, a tak niektoré časti viet akoby k sebe nepasovali. Článok obsahuje nesprávne použité čiarky, niekde sú zbytočné, niekde chýbajú. Do budúcnosti by som autorovi odporučil, aby nepísal zbytočne dlhé zložené súvetia, lebo sa v nich stráca už on sám pri ich písaní :-)