Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Republika aneb peníze pro továrny ?

Tento článek byl publikován 09:57, 15.11.2008 hráčem StillFarm(#370375) ke 50. věku.
Byl již přečten 2999x, 21 komentářů, průměrná známka 1.6
V dnešním článku si přiblížíme vývoj oblíbené vlády a to právě Republiky.

ÚvodemRepublika je ve Webgame již od samého začátku a její využívání nastalo již v prvním věku. Ano, přesně tak. Dá se říct, že tato vláda je babička mezi ostatními vládami. Republika byla od samého počátku zaměřena hlavně na tovární produkci a produkci financí. Nejvíce je však známa pod pojmem republika – továrny.
Republika je i na její ohromné stáří nejméně upravovanou vládou. Zatím co ostatní vlády a hlavně v 5.věku vytvořená robokracie má změny takřka v každém druhém věku. O republice se tolik nedočteme. Možná i díky tomuto faktu je republika tak užívaná a mezi hráči oblíbená.

Zeptal jsem se pár hráčů co si myslí o tomto vladním zřízení. Odpovědi mě nezaskočily.


Názor hráče ,,gorem,,:

podle mě je to boží zřízení... je v pohodě udělat co nejrychlejí výrobu mechů (sou ze začátku drahý, takže se je vyplatí prodávat) a když už je maj pak všichni, tak seš king, protože jich máš nejvíc... (tušim že 5. nebo 6. den to byl, co sem mechoval za 4,5k expů) doděláš generály, pokroky a hned jak je máš, přestavíš na peníze a když máš dostatek půdy, přestavíš na peníze a pak už jen farmíš a farmí se krásně... samozřejmě je potřeba namaxovat techy a pokudmožno mít superkomp(já mam bohužel borgy, ale taky v pohodě...)

Názor hráče ,,CTX,, (současná nejlepší země v republice):

No tak k Republice, vhodné zřízení pro hráče, co maj rádi hru jak na expy tak na prestiž. Je to přechodná stanice mezi diktaturou a demokracií. Dá se s ní dosáhnout vysoký hodnosti a hodně prestiže. Samozřejmě, že s ní jet na továrny víc nevím co by tě zajímalo

Názor hráče ,,Dr.Leckter,,:

Zdravím, jsem rád, že mám možnost vyjádřit se k jednomu z původních státních zřízení na WG a to k republice. Patří mezi moje neoblíbenější vlády a to hned z několika důvodů:
1) I když se v tomto názoru roscházím s helpem, tak s klidem mohu říct, že republiku považuji za jedno z nejlepších válečných státních zřízení a to ať už kvůli jejímu vynikajícímu bonusu do produkce továren, tak i díky pokroku fašismus, který tomuto zřízení dává "něco" navíc oproti klasickým mechovacím zřízením jako je demo, robo či feud. Můj názor je možná ovlivněn i tím, že spíše hraju v menších aliancích, kde se republika prosadí snáz než ve velké alianci. Nicméně její bonus jako válečné země není malý a mému spoluhráči wisnowieckemu se dokonce povedlo dosáhnout hodnosti 14 a to myslím je jasný důkaz toho, že republika mezi válečníky má své místo a vždy tam místo mít bude.
2)Ani mezi farmami se republika rozhodně neřadí mezi outsajdry. A to ať už je to farma na peníze nebo na továrny. Já osobně mám mnohem lepší zkušenost s farmou na peníze a i když se mi s ní nikdy nepodařilo umístit na nejvyšší pozice tak jak s demokracií, si myslím, že republika má minimálně stejné předpoklady pro to aby patřila mezi elitu v přijmu peněz, jen mezi hráči prozatím nedosáhla takové popularity jako již zmíněné demo. Dá se samozřejmě farmit i na továrny, kde bonus není o nic horší, ba dokonce po robu a utopii třetí nejvyšší, ale jen málo zemí dokáže uhrát repku na továrny dostatečně dobře aby dosáhla nějakého výjimečného výsledku.

A proč je republika vůbec tak oblíbená ?Republika vyniká dobrou ekonomickou strukturou. Její vzájemná produkce továren a obchodních zón je perfektní. Ale není jen bílá nebo černá. I tato vláda má mouchy. Nejhlavnější mouchou této vlády je oslabený útok. To ovšem při dobré obraně moc vadit nemusí.

Fakta o republice (viz. HELP):


v 34.věku
Bonusy a postihy republiky na útok/obranu: -10%/0%

Dnešní stav :
+20% produkce továren
+20% produkce peněz
-10% síla útoku
-20% obrana proti agentům
-může mít pokrok Fašismus

ZávěremHledáním informací o této vládě jsem narazil na alianční stránky aliance VTIP, která na svých aliančních stránkách zveřejnila návod jak hrát REPUBLIKU. Proto všem začátečníkům vřele doporučuji si tento kousek přečíst. Seznámí Vás nejen s tématikou vlády, ale i s její výhodami v reálné hře. Článeček najdete zde: http://vtipwg.wgz.cz/navod-pro-republiku.

ÚlovkyNejvyšší dosažená prestiž byla na hranici 17 978 872 a to ve 49.věku.
Největší počet zemí ve věku hrající za republiku byl 2572 v 40.věku.

Na závěr nemůže přijít nic jiného než stylové vyfocení aktuální topky republik na webgame. Doufám, že se Vám článek líbil a budete se těšit na další články stejně jako na tento. Zajíma mě Váš názor na tuto vládu, pokuď máte chuť a chcete sdělit lidem co si o této vládě myslíte napište na ní svůj názor do komentářů. Nejlepší názor (nejobjektivnější) bude vybrán a zveřejněn v dalším článku. Ve kterém se budu věnovat Fundamentalismu.zobrazit komentáře