Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Otevíráme brány WG týmu novým historikům

Tento článek byl publikován 00:30, 29.11.2008 hráčem Adolfek(#21070) ke 51. věku.
Byl již přečten 1940x, 10 komentářů, průměrná známka 2.4
Nábor historiků
Nábor historiků:

28. 11. jsme přišli o mého jediného kolegu historika, za kterého je nyní třeba sehnat náhradu.

V následjích dnech bude probíhat nábor historiků. Nebudeme termín omezovat konkrétním datem. Prostě až nějaký schopný hráč pošle slušný článek a bude vidět jeho zapálení k práci a nejen touha po ocásku, bude přijat a nábor bude ukončen. Ostatní, kteří budou mít potenciál též se stanou náhradníky a dostanou šanci jindy.

Podmínky účasti jsou tyto:
Je třeba napsat náborový článek na ukázku svých schopností. Zpravodajský tým si ho pak přečte a společně posoudí, zda je kandidát vhodný na pozici historika.
Náborový článek podejte tak, jako byste podali článek, který byste chtěli zveřejnit i široké veřejnosti. Tzn. ukažte, jak byste práci odváděli ve skutečnosti. To znamená, že nebudu psát nějaké mantinely, jako délka textu či téma... To, jak budete svou práci prezentovat je čistě na vás.
Nemusíte mít nějaké speciální podmínky, jako např. hrát od 0. věku apod., samozřejmě že by to bylo fajn, ale všechno je to hlavně o tom, abyste byli schopni si informace dohledat pomocí zdrojů dostupných na netu. (Např. WebArchiv, staré informace v pracovně, či dotazováním samotných hráčů. )
Dále je důležitý cit pro práci s informacemi. Je vždy nutné si informace dávat do souvislostí a ověřovat si je nejlépe z několika různých na sobě nezávislých zdrojů. Může se stát to, že zdroj, ačkoliv ne záměrně, vám podá odpověď nepřesnou, proto je nutná také určitá schopnost získné informace sám analyzovat.

Četnost článků je 1 článek za týden. Uzávěrka je vždy v pátek. Historici se ve vydávání článků navzájem střídají, to znamená, že při počtu dvou historiků má každý historik na přípravu článku 2 týdny.

Všem, kteří budou uvažovat, že se zúčastní, přeji hodně trpělivosti a nápadů při přípravě článku.

zobrazit komentáře