Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Produkční komodity vítězných zemí a jejich využití trhu

Tento článek byl publikován 00:00, 30.12.2008 hráčem Adolfek(#21070) ke 51. věku.
Byl již přečten 2638x, 28 komentářů, průměrná známka 1.2
Dnešní článek bude o tom, jak někteří hráči vyhráli věk. Zaměříme se hlavně na to, jakou komoditu produkovali a jak k vítězství využili trh.

ORGANIZAČNÍ KOUTEK
Dnešní článek bude o tom, jak někteří hráči vyhráli věk. Zaměříme se hlavně na to, jakou komoditu produkovali a jak k vítězství využili trh.

Pokud máte někdo kontakt na hráče, kteří vyhráli věky u kterých vyjádření vítězů chybí, tak se prosím ozvěte.
Jedná se o tyto hráče: Valar, Lord Brak, Wuru, Rien Satori, Lone Wolf, Pepo, Hondo, Klouzek.cz, Krystof Jindra, Irenet Afen, Charlemagne, Plakala, Nacochata, zRudy, Kašpárek, TomiB, Baťa a BlindJustice.

Jinak stále se shání různý materiál pro tvorbu článků, viz. minulý organizační koutek. Dále nově se shání screen generálního štábu podle zkušeností ALIANCÍ.

Jinak příští věk zakládám svůj jiný nick, Myšička, takže kdo neví, že jsem to taky já, tak si nemyslete, že jsem se na Historii vykašlala a je to nový historik.
Budu to stále já. Důvod změny? Hlavně doživotní gold ;].Jaké suroviny hráčům nejvíce pomohly vyhrát věk, a jak k vítězství využili trh?

16. věk
Vítěz: Hrk
Tehdy byl WG úplně jiný než je teď. Co si pamatuju, tak jsem nabral hodně hlíny a jelikož jsem jel za komouše, tak jsem jel na jednotky. Světový trh mi pomohl docela hodně ale tehdy bylo jídlo děsně drahé, cca 24 (vím i kteří chlapci za tím tehdy stáli) no a hodně mi pomohl Benifi, který mi hodil snad 500k ne-li mega hrozně levného žrádla. Takže už jsem pak jen prodával army, vykupoval domácí trh. Vždy prodal, nastřádal nějaké prachy, oddotoval a zase prodal. Jelikož jsem to v té době jel ješte na modemovém pžipojení, tak točit nějak na trhu nebylo moc možné. Takže prodal jsem část army, oddotoval a tak pořád dokola.

20. věk
Vítěz: Joe the Ruler
Joe the ruler využil bonus utopie na jídlo, měl obrovský výnos.
Nákupy prováděl plynule, průběžně prodával a nakupoval vojsko.


21. věk
Vítěz: Tan X.
"Mal som utopiu postavenu ako demo, kopec prachov, ale tam som to tocil, skupoval lacne komodity (hlavne techy, tam sa s niektorymi dalo obhodvat ) a predaval za draho.

26. věk
Vítěz: Tan X.
"Slapal som tazku demokraciu a nic som nekupoval iba som sreckoval prachy a tvaril ze mam strasnu armadu, a na zaver som nakupil na trhu vsetko vojsko co davalo prestiz. Odhadom s 5M na 15M zvyseni prestige."

27. věk
Vítěz: Dimmu.Borgir
"V 27. věku to bývalo ješte trochu jiné WG, dalo se víc držet u sebe, navíc jsem nebyl v té době znamý... Měl jsem peníze na ruce a to docela hodně.

Jel jsem na peníze a rovnou je nechával na ruce a na konci nakoupil. Musel jsem teda nakupovat asi o den dřív, než jsem chtěl, protože mi přišli na ty prachy a začali zkoušet rozvědku. Co jsem kupoval už si nevzpomenu, ale jak mám dost obrany, kupuju čistě na prestiž, už podle toho, co se nejvíc vyplatí, jednotky mají jasně dané cena/prestiž..."


31. věk
Vítěz: .FeXeR.
"K 31. věku sa už veľmi nepamätám, predsa len sú to už 3 roky cca a Webgame už dlho nehrám, ale skúsim si na niečo spomenúť.

Čo si dobre pamätám, tak som hral vtedy DEMO na peniaze. Tak práve tato komodita mi pomohla vyhrať vek. Ďalej mi dosť pomohla energia, ktorú som cez trh kupoval z peňazí a skladoval, aby som tak nebol nápadný s veľkým množstvom peňazí a hlavne aby som chránil aspoň určitú časť peňazí pred vykrádačmi a dúfal, že energia ešte narastie a čosi aj zarobím navyše pri predaji.

Čo sa týka trhu, ten je dosť dôležitý na farmenie. Hlavne je to veľký zrač času na Webgame, ak chcete dosiahnuť nejaký úspech. V mojom prípade, ale nebol až tak dôležitý, keďže som šiel na peniaze, ale o mnoho viac dôležitejší je pre producentov energie, jedla, tech. a voj. jednotiek. Podstatou bolo kupovať z neho všetko čo najlacnejšie, teda konkrétne v mojom prípade to bola ta energia, ktorú som potreboval, ako som už uviedol vyššie. Dosť potom dôležite je odhadnúť a vypočítať si kedy sa oplatí prestať farmiť a vyhladnúť tu najlepšiu cenu na trhu a "zabetónovať" to. Samozrejmosťou je každodenne vykúpenie domáceho trhu. Myslím, že s tým trhom som to vtedy, až tak ideálne neodhadol + ma ktosi pár minút pre vykupovaním okradol o 100M, ale dopadlo to nakoniec aj tak dobre."


32. věk
Vítěz: Lord TROKS
Produkce ciste na prachy, budovy zhruba na polovicu. Kedze vacsina mojich obchodov casto stroskotala, tak tocenie trhu u mna byvalo minimalne, vacsinou som si nakupil okolo 150k techov rozvedky aby som mohol mat u seba apson tych 150 mil, a ja som to jazdil systemom predaj, neklikat do pracovne = neklesne ti prestiz, potom oddotuj za 1 min a rychlo nakup :D... Ale tak na trhu som mal max 300-400 mil ale spomenut si ci to bolo jedlo alebo energia je nemozne a davat mylne informacie ti nechcem, ale co sa tyka trhu ja som skepticky, niektore veky cena rastie, ine zas padne uplne na dno, nazval by som to tak, za na niektiorych obchodoch som zarobil, niekotre nevysli podla predstav a prerobil som takze trh mi viac menej ani nepomohol.
Ja som zarobil skor na poseldny den na machinaciach s armadou trochu. Vojaci vzdy vyletia astronomciky hore a mechovia skacu hore dole, oplati sa predat vojakov a cakat na lacne mechy, a niekedy ludia aj pozlacnuju techy na 150 a podobne, a ked vojaci stoja 180-200 tak predavat vojakov :)


34. věk
Vítěz: Am I Evil
Věk sem vyhral s demokracii fungujici čistě na vyrobu peněz. Farmil jsem podle v té době celkem známého způsobu, i když farma demokracie na peníze už byla ve 34. věku trošku zastaralá metoda a daleko lepši byli vyrobci energie. Osobně jsem trh absolutně nevyužival až do doby "velkeho nakupu" což bylo několik dni před koncem, kdy ještě ceny byly únosné. Tak jsem během několika hodin obratil penize v prestiž, což mě vyzdvihlo velmi vysoko. Tento model farmy jsem hral již podruhe a ani v prvnim připadě kde jsem obsadil 3. přičku jsem do doby "velkeho nakupu" na konci věku nevyužil trh nijak než k samozřejmym potřebam obrany země dle aktuální potřeby. Samozřejmě nejvyšši prestiž v té době při poměru cena / prestiž představovali vojáci, ovšem ceny ostatnich jednotek nebyly až tak rozdílné, ale vojáci vycházeli lépe a bylo jich na dané peněžní pozici daleko nejvíce.

37. věk
Vítěz: SAHI
Ten vek jsem s zadnym zbozim neobchodoval, proste jsem jen farmil prachy. Tenkrat jsem to s trhem moc neumel a nemel jsem k nemu moc duveru, respektive jsem si neveril a nechtel jsem riskovat. Tak jsem radsi riskoval drzeni 900M v centralce s demokracii.
Tenkrat se jeste mechy nedaly kupovat na prestiz, takze vojaky a tanky. podival jsem se na screen a mel jsem pres 7M vojclu a 900k tanku.

Závěrečný screen ze SAHIho země

40. věk
Vítěz: Smajdaalf
Tento věk byl dost specifický v tom že energii, na kterou jela většina hráču, kteří byli považováni za adepty na top1, mnoho velkoproducentu, mezi kterýma jsem byl i já, hodně přecenilo v tom smyslu, že očekávali v poslední 3 dnech nárust cen. Místo toho však ene klesala, na konci k nějakým 6dolarum za kus a spousta hrácu co vím své mnohamilionové zásoby neprodala. Já prodal všechnu ene dostatečně brzy za slušnou cenu a tím jsem všechny nachytal. V posledních minutách se mě pokoušel předstihnout hráč Eska, který měl několik desítek M energie, ale špatná cena ene mě poslala do výšin :-)Vím že jsem si jako komunista prachy nechával u sebe takže jsem před nákupy měl 1 mld.

42. věk
Vítěz: Lord Biry
Já jel přes energii a pamatuji si, že energie byla velice nevýhodná jelikož od 4. dne před koncem šla strašně dolů. Já ji prodával v úterý za 13 a šla až na 7-8. Jídlo také kolem 10 stejnou cestou. Tím že já jel jenom přes trh, tak bez něj jsem nemohl vyhrát ale kdyby cena byla lepší výsledek by byl také lepší.

43. věk
Vítěz: Milned
Trh mi určitě pomohl. Bez něj to podle mě ani nejde vyhrát. Co mi nejvíc pomohlo? Těžko říct, snažím se vždy využít jakékoliv šance na vydělání peněz. Do posledního týdne to jsou hlavně techy, poslední týden se snažím odhadnout suroviny a poslední den už točím i jednotky.

44. věk
Vítěz: adduktor
Jel jsem demošku na prachy, takže sem zkupoval všechno - jídlo, ene, techy (i když ty jenom minimálně, když jsem náhodou chytl nějakou levnou zásilku a tu jsem stejně hned přeprodal a pak výdělek rubnul do ene nebo jídla)! Jestli si dobře vzpomínám, tak většinu jsem ulejval do ene, která se i ke konci věku držela poměrně vysoko okolo 17. Ale na jídle jsem prodělal 100m, protože jsem myslel, že cena vydrží. Čas na točení trhu pomáhá hodně, ale zabírá moc času, takže jsem to moc nepraktikoval (tuším, že za mne to dělal parťák Troks).

Klasický odklik mi končil v pondělí večer kvůli půjčce, takže jsem nakupoval ještě poměrne levné vojáky, kteří dělají největší prestižcena. Potom v rámci betonáže jsem to zase prodával a kupoval mechy. Jelikož ostatní farmy pak taky zkupujou vojáky a cena jim jde rapidně nahoru. Což se pak prestižne vyplatí občas i kupovat mechy, který jsou na kempu mnohem potřebnější než vojáci. Člověk nikdy neví, kdy se přijde podívat na návštěvu nějaký robokrat. Navíc když je minimální cena mechů 300 a pořád není oslabený robokrat a pořád je nejluxusnějšíi zřízení a kliká ho ranec lidí, tak cena mechů slušně klesá. Takže pohodička, teda alespoň pro farmy.


45. věk
Vítěz: Nargan
Jako komunista jsem jel na energii. Tu jsem poslal na trh, ale za cenu o trošku vyšší, aby se mi neprodala. Na trhu jsem ji pak nechal a až v závěru jsem dal na aktuální cenu, aby se mi všechno prodalo. Dělal jsem to tak, protože vím, že nejsem dobrej obchodník kterej by na trhu zvládnul vydělat, spíš bych to všechno ztratil.
Nejdřív tvořili většinu armády vojáci (drtivou většinu), ale když jsem se začal bát mechařů, prodal jsem tak půlku vojáků a nakoupil mechy (+ samozřejmě jsem měl něco málo zbytkových jednotek) - dokonce se mi to i vyplatilo a vylezl jsem o něco prestiží nahoru - ale spíš náhodou, než že by to byl strategicky vypilovaný předem připravený plán.


46. věk
Vítěz: Francimor Veliký
Nebylo tam nic výjimečného, trh jsem točil na konci jen stylem prodat drahé vojáky a koupit levné mechy jako se to dělá teďka pořád.
Francimor jel na techy, měl populistu/technologa na 8 levelu.


48. věk
Vítěz: ...Kápo...
Tak ten věk jsem farmil na energii, takže jsem těžil hlavně z ní. Trh jsem průběžně točil hlavně s jídlem a energií, pokud dobře vzpomínám, tak to tam skákalo v té době celkem pěkně. A na konci věku jsem už točil jen trochu s vojákama a mechama, ale to bylo jen tak z lehka, vzhledem k nedostatku času a tehdejšími problémy se zemí.

Co se myslí těmi problémy se zemí? Viz. oznámení v pracovně:


49. věk
Vítěz: warecek
Warečkovi pomohla energie. V době, kdy už dotoval ji prodával za 17-19, tak na tom slušně vydělal jako komunista na fúze.
Nakupoval dle prestiže a snažil se točit trh tak, aby měl tu armádu dobře zakempenou.


50. věk
Vítěz: eska
Pomohla mi jasne energia, s ktorou som tocil trh a zarobil som na nej okolo 300M.
Nakupoval som mechy, mal som ich na konci okolo 4,5M.


Přehled vítězných produkčních komodit
16. věk Hrkvojenské jednotky
20. věk Joe the Rulerjídlo
21. věkTan X.peníze
26. věkTan X.peníze
27. věkDimmu.Borgirpeníze
31. věk .FeXeR.peníze
32. věk Lord TROKSpeníze
34. věk Am I Evilpeníze
37. věk SAHIpeníze
40. věk Smajdaalf energie
42. věk Lord Biryenergie
43. věk Milnedtechnologie
44. věk adduktorpeníze
45. věk Narganenergie
46. věk Francimor Velikýtechnologie
48. věk ...Kápo... energie
49. věk warecek energie
50. věkeskaenergie

Za nápad na článek děkuji hráči swosh a mnoha dalším děkuji za zprostředkování kontaktů na již nehrající hráče.
Příští článek vyjde v lednu a bude o generálním štábu. Opakuji - vyjde již pod mou staronovou přezdívkou, tak se neděste.


Máte-li nějaké připomínky, upřesnění nebo konkrétní nápad o jakém tématu byste si chtěli v budoucnosti přečíst, pište do pošty Pošta Adolfek (historik).

PS: Celý historický tým přeje všem hráčům příjemné silvestrovské oslavy a do Nového roku vše pozitivní (kromě HIV)! ;] Lord TROKS (#82335)4.01.2009, 22:25 
pekne pekne, videt ze to trvalo mrte dlho :-)

 SAHI (#72565)3.01.2009, 21:05 
jasna jednotka..

 mutavault (#367583)1.01.2009, 18:35 
Prostě nice...hezky sem si početl...jen tak dál

 SilenII (#299709)31.12.2008, 22:20 
oproti článkům v poslední době publikovaným je tenhle o několik tříd lepší! Konečně něco co stálo za to a bylo přínosem a bylo i zajímavý čtivo, jenom bych to trochu rozvinul v příštích článcích jak už tu bylo řečeno přechod z peněz na ptodukci energie atd.

 Dust3 (#288374)31.12.2008, 20:48 
Pekny clanek, jentak dal :D

 Pán mouchy (#355124)30.12.2008, 16:49 
hezké,
jenom bych ještě ocenil drobnej komentář, ktrej by připomněl změny mezi věkama - pokroky, vlády atd. - aby se trošku osvětlilo, proč došlo k přechodu od peněz k energii atd.
díky!

 yuphonek (#340337)30.12.2008, 15:44 
super Myši :)

 BeeMarin (#358520)30.12.2008, 13:47 
ještě kdyby tam bylo víc screenů tak by to bylo dokonalé, za 1

 greenstate (#169279)30.12.2008, 13:20 
nechybý ti ještě v článku Makkinen? :-) jinak za 1

 .Toshiro. (#257260)30.12.2008, 12:51 
Mno ta tabulka s prehledem viteznych komodit je trochu zcestna..., ale clanek peknej, muselo to dat praci. Davam za 1

ps: addu zapomnel si rict jak sem ti rikal ze ta cena pujde nahoru a jak mi za to jeste dluzis ty pivka a vodnici :D:D:D

 Sir Robertini (#101654)30.12.2008, 12:37 
:beer:

 JimBourak (#375730)30.12.2008, 12:22 
1*

 Vojtiiik (#227757)30.12.2008, 12:00 
nejlepsi clanek ktery na wg vysel :-)

 MAFline (#171918)30.12.2008, 11:57 
:coffee:

 Domon1 (#297530)30.12.2008, 11:08 
Pěkné *BEER*

 popadinec (#33026)30.12.2008, 10:47 
Takhle by to mělo vypadat ;)

 gomi (#247573)30.12.2008, 10:46 
super clanok, adolfek(o;

 Gazerbeam (#289355)30.12.2008, 10:02 
konečně jeden článek, kterej sem si i přečet

 FR0Z3N PL4Y3R (#257387)30.12.2008, 09:47 
moc pekny. dobre napsany, vyuzitelny a zadne hrubky :)

nemam co vytknout. za 1 :)

 Uaah (#107584)30.12.2008, 09:29 
Konečně jednou historie lepsi nez noviny :-D

 MGR.Pali (#356127)30.12.2008, 04:51 
no ja necitam historiu ani clanky ale tento somsi musel precitat bo sice hram WG iba par vekov stale nevem princip s komoditami:D....preto ma tento clanok zaujal..a somsi z toho aj zobral takze fakt clanok ako dar od Boha keby padol:D....a samozrejme bol na 1:D

 superiorus (#128378)30.12.2008, 04:26 
teda pripojuju se k pochvalam :-) fakt nejlepsi clanek co jsem kdy vubec na WG novinach a WG historii cetl ( respektive docetl cely :-D ).
mno co jinyho muzu dat nez za jedna :)

no ale bylo by uplne skvely a taky daleko narocnejsi kdyby autor tohodle clanku se pokusil o uplne to same ale s hodnostma :P to by bylo fakt uzasny :-) udelat rozhovory s Nepratelama populace a uverejnit tady jak toho dosahli a kolik jich za kazdej ten vek bylo :-) pokud teda funguje ta historie rekordu aby se tyhle stats nejak dali vystourat.... :P

mimochodem.... ten odkaz s postou na kterou Ti mame psat pripominky a tak.... myslim si ze tam mas spatny cislo zeme ;)

 World Wanted (#367198)30.12.2008, 03:29 
o5 skvělá práce :-) pěkný a zajímavý článek, o5 neni debat, za 1 :-)

 TOMAXko (#370665)30.12.2008, 02:57 
Najlepsi clanok aky som kedy v historii WG cital. Dal som 1. Konecne som si raz precital z historie cely clanok do poslednej ciarky :-) Skvela praca

 LukynCz (#156638)30.12.2008, 02:11 
haleluja! konecne fakt dobry clanek. zatim co vetsina konci v propadlisti dejin otevrenim a hned zavrenim jen at mi tam nesviti noviny nebo historie, tohle jsem si s chuti precetl a vazne dobre. konecne informace ktere se daji vyuzit do dalsich veku pri utocich na predni pozice zebricku. davam 1, skvela prace...

 cranberiss (#163859)30.12.2008, 01:16 
:)

 Sarid (#331769)30.12.2008, 01:10 
pěkný článek jde vidět že si sním autor dal práci, dávám za [1]

 swosh (#67636)30.12.2008, 01:05 
Jů to jsem chtěl