Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Generální štáb a nworth - žebříčky podle expů

Tento článek byl publikován 00:00, 07.02.2009 hráčem Myšička(#164572) ke 52. věku.
Byl již přečten 2334x, 19 komentářů, průměrná známka 1.3
Po delší odmlce přináším nový historický článek, tentokrát o generálním štábu a žebříčku "test-země".

Test-země a Generální štáb - žebříčky, které již neexistujíORGANIZAČNÍ KOUTEK


Do článku o rozvědce doplněna přesná znění výpisů operace oslabit generála.

Shání se screen generálního štábu podle zkušeností ALIANCÍ. Sehnáno - děkuji Zorgovi

Na mém profilu hráče se průběžně aktualizuje seznam materiálů, které sháním jako podklady pro psaní článků. Kdo má chuť pomoci, tak tam občas nahlédněte.

V komentářích pod minulým článkem se objevil velmi pěkný návrh, aby se podobný článek udělal i o zemích, které získaly hodnost 14, nicméně odešel disk, takže z databáze se informace o tom, kdo tuto hodnost získal nelze dostat. Pokud tedy někdo máte uložené screeny zemí se 14tou hodností, tak mi prosím tyto podklady zašlete.

Už čtvrt roku se shání druhý historik. V čem je problém? Poradím, zaučím, nekoušu... Přihlašte se už někdo! :'[

Děkuji za pozornost :]Generální štáb


Zcela nový žebříček, GENERÁLNÍ ŠTÁB, byl zaveden v 17. věku.
V tomto žebříčku bylo možné najít hráče s nejvyšší hodností (nejvíce získanými zkušenostmi).

Zde je screen toho, jak žebříček GŠ vypadal:


Gen. štáb ještě jednou

Náčelník GŠ ani zástupce náčelníka GŠ neměli žádné zvláštní pravomoci, šlo jen o pomyslnou prestiž mezi hráči "nejlepší expiči".

Kromě žebříčku zemí existoval ještě žebříček nejzkušenějších aliancí, ten se nacházel na stejné stránce jako generální štáb zemí úplně dole.Před aliancemi, které tam figurovaly, měly většinou ostatní aliance odstup. To znamaná že při hledání cílů na válku se většinou ujišťovaly, zda vyhlédnutá aliance v tomto žebříčku není. Pokud tam byla, mnohdy to od vyhlášení války odradilo.

Odkaz na generální štáb se nacházel v Menu=>Žebříček, nahoře mezi odkazem na Žebříček aliancí a Statistikami.Ve 23. věku byla statistika Generální štáb zrušena. V pracovně je uvedeno, že na nutnosti tohoto kroku se shodlo všech 10 tehdejších adminů. Zde je seznam tehdejších adminů a vyjádření některých z nich. Z reakcí můžete poznat, že zpráva v pracovně nebyla založena zcela na pravdě...
1) Alpaka (admin)
2) Ter Leeloo II (viceadmin)
"Důvodem za jeho zrušením stalo to, aby lidé zbytečně neničili ostatní jen kvůli žebříčku v GŠ. V podstatě podobná věc se dělala s žebříčkem ukecanosti na ali fórech. Protože lidi měli pak tendence spamovat na svých aliančních fórech jen kvůli tomu, aby si polepšili v těch žebříčcích. A to je celkem nechtěná věc ;]."
3) CyBeRjAcK (vývojář)
"Podle mého názoru se generální štáb rušit vůbec nemusel. Byl to další žebříček, ve kterém jsme se mohli srovnávat, kdo je jak dobrý ve válčení. Podporovalo to jiný styl hraní, který se hodně lidem nelíbil, ale já ho miloval."
4) mtcko (soudce)
5) .ufounek. (anti-multi)
"Já jsem dokonce byl ten, který navrhnul zrušení generálního štábu, šlo o problém, že hráči začali upřednostňovat generální štáb před prestiží, tudíž se prakticky vytvořil úplně jiný "žebříček"."
6) Viper (anti-multi)
7) Ekstudzi (anti-multi)
8) Mommek (anti-multi)
9) Sir Redy (anti-multi)
10) Stopař (anti-multi) a (správce nápověd)

Zajímavostí je, že navzdory rozhodnutí pak vývojář script generálního štábu vrátil a ještě věk po zrušení fungoval žebříček generálního štábu neveřejně. Přístup mohlo mít tak 50 hráčů a běžel do konce věku, než byl vývojář nucen to stáhnout kvůli nátlakům ostatních aliancí. Nikdo nedokázal mlčet a ostatní byli pak hodně naštvaní, že kamarádi admina mají jiná pravidla než ostatní hráči.


Test - země


Kromě odkazu na Generální štáb se žebříček ode dnešní podoby liší v několika dalších věcech.
Je zde navíc odkaz na žebříček [Test-země], který měl speciální sloupec Nworth. Byl zaveden o dva věky později než GŠ, tedy v 19. věku. Tento žebříček byl pokus o to, aby se nehodnotilo zvlášť umění vyfarmit prestiž a zvlášť naexpit hodnosti. Předpokládalo se, že se tento sloupec pro zajímavost zasadí i do klasického žebříčku zemí, nicméně ze záměru nakonec sešlo. Zde se měla zohledňovat prestiž vztažená na expy získané za věk.


Tento screen pochází ze 20. věku.

Pozn.: Sloupec Expy není nic, co by již vůbec neexistovalo, pouze tuto hodnotu dnes známe v jiné podobě. Je to alternativa dnešního zobrazení (hodnosti) - ta se v žebříčku začala zobrazovat v současné podobě až později.

Přesný vzorec na výpočet bodů do sloupce nworth zněl: klasická prestiž/ √expy * 1000

Použítí vzorce si uvedeme na příkladu, např. hráč Bender, autor tohoto screenu, měl prestiž 1618425 a zkušenosti 429246.
Dosadíme-li hodnoty do výše uvedeného vzorce, vyjde nám:
1618425 / √429246 * 1000
1618425 / 655,16868057012615413404389871958 * 1000
=> 2470241,7072068380858630948145944 (zaokrouhleno na 2470241).

Hodnoty získané na základě tohoto vzorce byly pouze orientační - nikde se nearchivovaly, nezapisovaly se do historického žebříčku.

Se zrušením generálního štábu se však zrušil i tento žebříček zohledňující expy.

Až do 44. věku, kdy proběhl kompletní přepis duelů, ještě existoval duel, který nesl název "Prestiž vztažená na expy" - po zrušení žebříčku vztaženého na expy málokdo tušil, podle jakého algoritmu se tenhle duel vykresluje.Za screeny děkuji hráčům mefi, Bender, Gahli a Zorg.
Hráčům Mr. Forlon a Cyberjack děkuji za hodnotné informace.

Máte-li nějaké připomínky, upřesnění nebo konkrétní nápad o jakém tématu byste si chtěli v budoucnosti přečíst, pište do pošty Pošta Myšička (historik).

zobrazit komentáře