Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Generální štáb a nworth - žebříčky podle expů

Tento článek byl publikován 00:00, 07.02.2009 hráčem Myšička(#164572) ke 52. věku.
Byl již přečten 2334x, 19 komentářů, průměrná známka 1.3
Po delší odmlce přináším nový historický článek, tentokrát o generálním štábu a žebříčku "test-země".

Test-země a Generální štáb - žebříčky, které již neexistujíORGANIZAČNÍ KOUTEK


Do článku o rozvědce doplněna přesná znění výpisů operace oslabit generála.

Shání se screen generálního štábu podle zkušeností ALIANCÍ. Sehnáno - děkuji Zorgovi

Na mém profilu hráče se průběžně aktualizuje seznam materiálů, které sháním jako podklady pro psaní článků. Kdo má chuť pomoci, tak tam občas nahlédněte.

V komentářích pod minulým článkem se objevil velmi pěkný návrh, aby se podobný článek udělal i o zemích, které získaly hodnost 14, nicméně odešel disk, takže z databáze se informace o tom, kdo tuto hodnost získal nelze dostat. Pokud tedy někdo máte uložené screeny zemí se 14tou hodností, tak mi prosím tyto podklady zašlete.

Už čtvrt roku se shání druhý historik. V čem je problém? Poradím, zaučím, nekoušu... Přihlašte se už někdo! :'[

Děkuji za pozornost :]Generální štáb


Zcela nový žebříček, GENERÁLNÍ ŠTÁB, byl zaveden v 17. věku.
V tomto žebříčku bylo možné najít hráče s nejvyšší hodností (nejvíce získanými zkušenostmi).

Zde je screen toho, jak žebříček GŠ vypadal:


Gen. štáb ještě jednou

Náčelník GŠ ani zástupce náčelníka GŠ neměli žádné zvláštní pravomoci, šlo jen o pomyslnou prestiž mezi hráči "nejlepší expiči".

Kromě žebříčku zemí existoval ještě žebříček nejzkušenějších aliancí, ten se nacházel na stejné stránce jako generální štáb zemí úplně dole.Před aliancemi, které tam figurovaly, měly většinou ostatní aliance odstup. To znamaná že při hledání cílů na válku se většinou ujišťovaly, zda vyhlédnutá aliance v tomto žebříčku není. Pokud tam byla, mnohdy to od vyhlášení války odradilo.

Odkaz na generální štáb se nacházel v Menu=>Žebříček, nahoře mezi odkazem na Žebříček aliancí a Statistikami.Ve 23. věku byla statistika Generální štáb zrušena. V pracovně je uvedeno, že na nutnosti tohoto kroku se shodlo všech 10 tehdejších adminů. Zde je seznam tehdejších adminů a vyjádření některých z nich. Z reakcí můžete poznat, že zpráva v pracovně nebyla založena zcela na pravdě...
1) Alpaka (admin)
2) Ter Leeloo II (viceadmin)
"Důvodem za jeho zrušením stalo to, aby lidé zbytečně neničili ostatní jen kvůli žebříčku v GŠ. V podstatě podobná věc se dělala s žebříčkem ukecanosti na ali fórech. Protože lidi měli pak tendence spamovat na svých aliančních fórech jen kvůli tomu, aby si polepšili v těch žebříčcích. A to je celkem nechtěná věc ;]."
3) CyBeRjAcK (vývojář)
"Podle mého názoru se generální štáb rušit vůbec nemusel. Byl to další žebříček, ve kterém jsme se mohli srovnávat, kdo je jak dobrý ve válčení. Podporovalo to jiný styl hraní, který se hodně lidem nelíbil, ale já ho miloval."
4) mtcko (soudce)
5) .ufounek. (anti-multi)
"Já jsem dokonce byl ten, který navrhnul zrušení generálního štábu, šlo o problém, že hráči začali upřednostňovat generální štáb před prestiží, tudíž se prakticky vytvořil úplně jiný "žebříček"."
6) Viper (anti-multi)
7) Ekstudzi (anti-multi)
8) Mommek (anti-multi)
9) Sir Redy (anti-multi)
10) Stopař (anti-multi) a (správce nápověd)

Zajímavostí je, že navzdory rozhodnutí pak vývojář script generálního štábu vrátil a ještě věk po zrušení fungoval žebříček generálního štábu neveřejně. Přístup mohlo mít tak 50 hráčů a běžel do konce věku, než byl vývojář nucen to stáhnout kvůli nátlakům ostatních aliancí. Nikdo nedokázal mlčet a ostatní byli pak hodně naštvaní, že kamarádi admina mají jiná pravidla než ostatní hráči.


Test - země


Kromě odkazu na Generální štáb se žebříček ode dnešní podoby liší v několika dalších věcech.
Je zde navíc odkaz na žebříček [Test-země], který měl speciální sloupec Nworth. Byl zaveden o dva věky později než GŠ, tedy v 19. věku. Tento žebříček byl pokus o to, aby se nehodnotilo zvlášť umění vyfarmit prestiž a zvlášť naexpit hodnosti. Předpokládalo se, že se tento sloupec pro zajímavost zasadí i do klasického žebříčku zemí, nicméně ze záměru nakonec sešlo. Zde se měla zohledňovat prestiž vztažená na expy získané za věk.


Tento screen pochází ze 20. věku.

Pozn.: Sloupec Expy není nic, co by již vůbec neexistovalo, pouze tuto hodnotu dnes známe v jiné podobě. Je to alternativa dnešního zobrazení (hodnosti) - ta se v žebříčku začala zobrazovat v současné podobě až později.

Přesný vzorec na výpočet bodů do sloupce nworth zněl: klasická prestiž/ √expy * 1000

Použítí vzorce si uvedeme na příkladu, např. hráč Bender, autor tohoto screenu, měl prestiž 1618425 a zkušenosti 429246.
Dosadíme-li hodnoty do výše uvedeného vzorce, vyjde nám:
1618425 / √429246 * 1000
1618425 / 655,16868057012615413404389871958 * 1000
=> 2470241,7072068380858630948145944 (zaokrouhleno na 2470241).

Hodnoty získané na základě tohoto vzorce byly pouze orientační - nikde se nearchivovaly, nezapisovaly se do historického žebříčku.

Se zrušením generálního štábu se však zrušil i tento žebříček zohledňující expy.

Až do 44. věku, kdy proběhl kompletní přepis duelů, ještě existoval duel, který nesl název "Prestiž vztažená na expy" - po zrušení žebříčku vztaženého na expy málokdo tušil, podle jakého algoritmu se tenhle duel vykresluje.Za screeny děkuji hráčům mefi, Bender, Gahli a Zorg.
Hráčům Mr. Forlon a Cyberjack děkuji za hodnotné informace.

Máte-li nějaké připomínky, upřesnění nebo konkrétní nápad o jakém tématu byste si chtěli v budoucnosti přečíst, pište do pošty Pošta Myšička (historik).
 A.Iverson (#35949)14.02.2009, 22:14 
to přítelwg: jestli myslíš :-D

Já jsem velký zastánce GŠ. Poznal jsem to z obou stránek( jak jako vymechovanej tak jako člen GŠ) a myslím, že to byl prostě další prvek hry.. Troufám si tvrdit, že byl i jeden čas sledovanější než klasický žebříček.. Souboje mezi aliancemi MK, tAoW, G, Predator nebo v jednotlivcích kamikadze10, schemo, Sufun a mnozhými dalšími bylo důvodem proč si zapnout wgcko

 M. T. Kalasnikov (#15828)9.02.2009, 13:28 
Pořadí v aliancích na konci věku vypadalo rozhodně jinak. V tom věku, který je nahoře (je to opravdu z konece věku generální štáb v jednotlivcích) vyhrála aliance HOR. Druhé místo uhájila ATZ která měla na konci věku jako již tradičně totální válku s administrátory (tehdy to byla aliance NSA), dva hráči z ATZ vymazáni a po několika hodinách obnoveni. U mě to tehdy byl výmaz do konce věku za to, že jsem jednomu z rozzuřenejch členů NSA, kterej mi spamoval poštu nějakejma chytrejma kecama napsal: "Ty blbečku ... "

To byly časy ... :o)

 Krejchacek (#28021)9.02.2009, 09:54 
Sakra nemohl nekdo vylovit screeny s KADANí v GS? nebo alespon se mnou a gahlim? sme tam byly docela casto i kdyz ne na tech prvnich 5ti pozicich... Jinak krasna pripominka starych ali ktere se cas od casu potkavaly ve valecne zone, hlavne nehralo tolik lidi a ty ali se po case znali, pokecali a melo i vyznam si porad drzet stejne jmeno ali....byly to super casy

 DJ.SantusVorisek (#32113)8.02.2009, 17:27 
myslim ze argument :Důvodem za jeho zrušením stalo to, aby lidé zbytečně neničili ostatní jen kvůli žebříčku v GŠ. je pekna blbost ne ? jako kdyz se ncii kuli hodnosceni v zebricku prestize tak proc by to jako v GS melo bejt spatny

 Mr Shaman (#85850)8.02.2009, 14:24 
Zebricek generalniho stabu jsem na wg uz tesne nezazil a je to skoda, protoze jsem 100% odchovancem valecnych alianci a valcit byla vzdycky sranda...

Nepopiram, ze vyfarmit se na vysokou prestiz je jednoduche, ale zaroven, musim taky rict, ze sundat se da naprosto kdokoliv a kdykoliv

S prestizi jsem se nikdy nedostal pres 13M, ale pritom jsem byl u sundavani 14M a 10M farmy najednou.

A rozhodne jsem se vic pobavil u sundavani, vsechno se muselo poradne naplanovat a probrat na foru uz skoro tyden pred koncem veku, pak den pred koncem veku najit vhodny cile a postarat se o to, aby meli aspon 2 lidi dostatecnej pocet mechu na projiti kazdej po jedne farme. Ja ten vek jen pomahal, mel jsem mensi produkci nez kluci a tak jsem za posledni asi 3 nebo 4 dny veku rozeslal skoro pul mega mechu hospama. Prosli jsme a cely to bylo ukaz kolektivnosti a spoluprace, ktera ve Veverkach vzdycky fungovala.

Minulej vek jsem vyfarmil svuj nejlepsi vysledek a rozhodne me ta odehra tak nebavila, jako planovani valky, jakou si moc hracu nezavalci. Clovek posledni tyden akorat nudne doti, ma sevreny pulky a boji se, aby ho nekdo nesundal nebo nevyloupil... Podle me proste nuda.

Na wg jsou 2 druhy hracu, kteri preferuji rozdilne styly hry, ale i presto, zebricek existuje jen pro jedny z nich.

 přítelwg (#381612)8.02.2009, 09:21 
souhlasim se zrusenim GS. Byl to opravdu hukot a lidi nesmyslne utocili jen aby byli v GS a to bez ohledu na vlastni prestiz. Bum bum jen at jsem tam...Nesmysl, strategie ma mit vic meritek a hodnot nez je nejaky GS. Dnes vypovida hodnost o stylu hry, na co tedy GS....

Vrazdeni generalu byla hc vec. Takova war NSA vs Taow kde rozhodovaly prevazne saboty a to z vetsiny genu, kde jste za par operaci mohli gena pekne zlikvidovat.

Zavest tyto dve veci opet, tak vytvorite jeste vetsi diru mezi zkusenyma harcovnikama a noobama, kterych je tu cim dal vic...a odradite akorat nove hrace, kteri by to po chvili vzdali. Cilem hry je snad rozvoj ne? Tohle tedy k rozvoji neprispeje...

 Blackthunder (#54835)7.02.2009, 23:24 
No ja by som asi zacal normalne hrat WG keby sa vratil GS :D

 Sir Redy (#21965)7.02.2009, 18:52 
2 Mysicka: "Nakonec však akce oslabit generála byla na základě protestů hráčů úplně zrušena"
- hehe, Orwell by nam zavidel, jak se da prepisovat historie, stejna jako v jeho 1984.

Co se tyka zruseni GS, zprava byla zalozena zcela na pravde! Vsichni do jednoho souhlasili! To, ze ne vsichni byli z rozhodnuti nadsedni, je vec druha. Neni se ani co divit, kdyz 3 clenove tehdejsiho uskupeni "administratoru" byli i cleny aliance, ktera okupovala vrchni pricky v GS.

lol, Zorgu, proc sis nevyfotil konec veku, tak poradi vypadalo trosicku jinak :)

Btw. zdar Rehmene :)

 Meister (#314322)7.02.2009, 18:12 
Ten NWORTH a jeho vzorec je nejakej divnej ne?... dyt ti vysla hodnota, kterou ma na liste jako svoji prestiz :-O

 Myšička (#164572)7.02.2009, 14:58 
Buliho bracha, o tomto uz se ve starsim clanku o rozvedce psalo...

"Nakonec však akce oslabit generála byla na základě protestů hráčů úplně zrušena. Když si někoho vyhlídl ve válce nějaký mulťák, tak to bylo velmi nepříjemné. Jinak se tato operace vůbec mezi hráči nechytla a využívala se minimálně."

Pokud nesouhlasis a myslis si, ze k tomu byl jiny duvod, tak se mu nebranim ;]

 BuDzOgAn AlieN (#128837)7.02.2009, 14:06 
Dobre. :)

 Buliho bracha (#3149)7.02.2009, 13:50 
poslyste ja sem tady od zacatku wg,ale stale tu neslysim proc bylo zruseno vrazdeni generalu,prece to byla dobra ochrana ,rozvedkou mu znicit zk. a uroven,buli,cest Alpakovy

 shlimak6 (#281858)7.02.2009, 13:47 
ja nie som za opatovne zavedenie GŠ..mne stacia rebricky v rekordoch - Nejzkušenější armáda a Nejlepší generálové, podla nich si dokazem porovnat bojove schopnosti hraca.. ale..
- z rebricka Nejzkušenější armáda by mali byt vyhodeni hraci, ktori nerobia nic ine, iba dotuju zkusenosti armady(aj na 1000km)
- a pripadne rebricek Nejlepší generálové by mohol byt nahradeni GŠ v rekordoch Pablo I. (#228097)7.02.2009, 13:33 
jojo generalni štab by se mel vratit určitě... vždyt lidi se snaži naexpit tak jako tak už jen kvuli veteranským bonusům... takze budou na farmy utočit tak jako tak.. a tahle aspon uvidi jak na tom jsou celkově=))... už hodnekrat mi to chybelo ;)...

 MAFline (#171918)7.02.2009, 12:24 
:coffee:

 xxLokixx (#219003)7.02.2009, 12:06 
Myšičko, jsi zlatíčko :-*
Díky moc za článek a doufám, že po téhle anketě se vedení rozhodne GŠ obnovit...
Chybí tady...Ne každý chce farmit na prestiž...

 Rehmen (#30741)7.02.2009, 09:41 
Zrovna hodnota NWORTH byla úplně o ničem :)

 Cisternička (#44380)7.02.2009, 07:02 
Já si myslím, že nové vedení by nemuselo být tak úzkoprsé jako staré a žebříček test země by mohlo vrátit. Přeci jen test země byl asi nejobjektivnější žebříček, který zohledňoval všechny aspekty hry.

 World Wanted (#367198)7.02.2009, 00:50 
Sakra, 2. komentíř xD, ale jinak pěkný článek, o5 neni debat, za 1 :-)