Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Diktatura - válečník nebo farma?

Tento článek byl publikován 12:22, 16.02.2009 hráčem Myšička(#164572) ke 52. věku.
Byl již přečten 3249x, 16 komentářů, průměrná známka 1.5
Dnešní článek bude o vývoji diktatury.
- Graf, top 3 nejprestižnější + vyjádření některých hráčů za tuto vládu.
Parametry diktatury na jejím úplném počátku
Produkce+10% produkce kasáren
Nemůže dotovat ekonomiku kromě továren a kasáren
Technologie-25% efekt jednoho bodu hospodářských technologií
VálčeníMaximální připravenost 125%
Může mít o 1 útočného spojence víc
+20% síla agentů

Efekt zábavních středisekNízký
Nechuť k válčení Malá


2. věk
Snížen bonus diktátora. Nyní má jen +20% maximální připravenosti namísto +25%

5. věk
Diktatura od nynějška může dotovat energii a jídlo. Nemůže již tedy dotovat pouze příjmy a laboratoře.
Nově má +5% bonus na produkci továren (dříve +0%)
//Protože je delší věk (36 dní místo 25 dní), musí se i trochu změnit vlastnosti typů vlád, aby zůstala zachována rovnováha. Téhož věku se měnily vlastnosti ještě dalších vlád - Komunismu, Technokracie a Demokracie, ale o těch si povíme zase příště :]]//

6. věk
Další bonus diktatury: v bojích získává zkušenost o 50% rychleji.

10. věk
Místo maximální připravenosti 120% bude mít +10% bonus na útok i obranu. (Ale o to víc mu pomůže nový pokrok Fašismus, který zvýší útok o dalších 10% a dobyté území o 20%)
Zrušen +50% bonus na zisk zkušeností a +5% na produkci továren
Diktatura dostává postih -10% produkce technologií


19. věk
Zvýhodněna oproti ostatním vládám v tom, že od nynějška může prodávat drogy pouze diktatura společně s fundamentalismem. Dříve měly toto privilegium všechny vlády.

24. věk
Zvýšen postih produkce technologií z -10% na -20%

43. věk
Diktatura přestala mít postih na efekt hospodářských technologií. Dole na grafu můžete vidět, že po zavedení této novinky se diktatura začala umisťovat více v topce.

Proč se posílila diktatura? Šlo o to, že nebyla dobře hratelná na větší prestiži.

Hodně se debatovalo o tom, jak posílit diktaturu.

Objevovaly se dva druhy názorů:
1. diktatura je válečné zřízení, na větší prestiži ani nemá být dobře hratelná
2. přesto, že diktatura je válečné zřizení, strategie na prestiž s touto vládou a to i přes revoluce nejsou jednoduché, a jelikož WG je hra o prestiži, i s diktaturou by mělo jít alespoň trochu farmit.

Padaly návrhy typu jako nové pokroky, nižší ztráty spokojenosti na velkém území (podobně jako to má demokracie). Přecijen když má zem permanentně demonstrace, nemůže adekvátně odehrávat. Jako další návrh na zlepšení ekonomiky se objevilo, aby diktatura za každých 1000km2 dostávala určité množství jídla a energie a nakonec zrušení sníženého efektu 1 bodu hospodářských techů, které se uskutečnilo.

- K dnešnímu rozvoji strategie diktatury na jídlo spíše přispělo zavedení generála farmáře ve 41. věku.

Momentálně se zvažuje možnost oslabení strategie diktatury na jídlo, protože v současné době právě diktatury jsou největšími výrobci jídla a nikoliv zřizení, která na to mají skutečně bonus.

Parametry diktatury dnes
Produkce+10% produkce kasáren
-20 % produkce technologií
Nemůže dotovat produkci technologií a peněz
TechnologieNeutrální
Válčení
+10% síla armády v útoku i v obraně
Může mít 3 útočné spojence
+20% síla agentů v obraně
může mít pokrok Fašismus

Efekt zábavních středisekNízký
Nechuť k válčení Malá


Diktatury v top 40
Nejprestižnější diktatury


#ZeměRozlohaPrestižAlianceVládaKolVěk
1.lets play cs nubs :O(#10959) - Drunk3n31199km212427970SILDikt358545.
2.uFon s maLyM(#4269) - hugo.puchyř30987km210783790VJFDikt393650.
3.Spamuj1ci zviatko (^o^)(#12636) - Jerwi19981km210587273FoWDikt366445.


Drunk3n - historicky nejprestižnější diktátor
"Klasicky jsem sbíral gencly - os, farmář, stavitel, špion, dobyvatel nebo nácek. Tím stylem, že jsem vždycky nabral hlínu eko genclama, které jsem cvičil na 5. hodnost a pak se nechal sundat. Držel jsem málo mechů. Vyexpil jsem ochránce na 7 z obrany a začala honba za větší hlínou. Celou dobu jsem jel na techniku a když jsem viděl, že se ochránci blíží 7. hodnost, začal jsem stavět farmy a nakupovat techy zemědělství. Pak už jen stačilo dávat čistě dobýváky, zafarmit na větší prestiž, počkat na kola a dál dobývat - mezitím chodili sundavači, kteří se mě pokoušeli sundat, ale ochránce na 7 + hranice + slušný bonus stačilo na obranu a vyexpili mi ochránce na hodnost 8, pak už jsem jen dobral hlínu na 31k, dotoval expy, házel jídlo na světový trh. Ke konci jsem prodal a nakoupil." Drunk3novy detaily

Nespravedlny - po dlouhých dvou letech konečně diktátor v topce (41. věk)
Konec 40. věku, doumlouvali jsme se s ali WG-elite, co zahrajeme přístí věk. Chtěli jsme zkusit něco originalního, co ješte nikdo nehrál. Tehdy bylo ještě období, kdy se o diktatuře říkalo, že se s ní farmit nedá, proto jsme s veterány plánovali malinkou změnu, že diktatura nebude mít postih na 1 bod u hospofářských technologií. S ali jsme se domluvili, ze všichni dáme dikt, cenzuru, decentně zaválčíme kvůli generálum a abychom nebyli tak nápadní, u toho produkovat jídlo a schovávat na trh. Ke konci věku prodat a pokusit se vyhrát.
41. věk jsme to zrealizovali, všechno šlo dobře. Mně se velmi dařilo, měl jsem štěstí a 4 generalové byli nachystáni chvilku po 20. dni věku (o/s 8.level, farmář/špion 5. level, ekonom/stavitel 5.level, nacionalista/dobyvatel asi 5.level). S klukama jsem se domluvil, že když to mám tak parádní, tak naberu hlínu, nahodím pacák a oni mně budou jakoby chránit. Nabral jsem hlínu (30k), přestavěl na farmy a dotoval zkušenost armády. Plazmy došly, celkový bonus jsem měl přes 160%. Plán vycházel dobře, totálky se nám vyhýbaly, žadný větší problémy jsme neměli, vše šlo podle plánu. Ke konci věku u sebe měla celá ali na trhu asi půl miliardy jídla, já sám měl kolem 80-100 milionů. Cena jídla byla dlouho vysoko 17-18, skupovali jsme levnější a dávali dráž. Došlo nám však pozdě, že půl miliardy jídla nezvládneme za rozumnou cenu prodat. Zaváhal jsem jeden den a místo 15 mega jsem nafarmil 8, ale to už je to kouzlo WG. Důležité bylo, že vítězství bylo naše.


Za informace ke změně ve 43. věku děkuji veteránům esss a Pretore.

Máte-li nějaké připomínky, upřesnění nebo konkrétní nápad o jakém tématu byste si chtěli v budoucnosti přečíst, pište do pošty Pošta Myšička (historik).

zobrazit komentáře