Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Sundavací 69. věk - rekapitulace

Tento článek byl publikován 23:35, 01.12.2011 hráčem Lord.of.Europe(#352310) ke 70. věku.
Byl již přečten 1662x, 23 komentářů, průměrná známka 1.8
- osudy jednotlivců
- pohled na aliance zblízka
- názory hráčů i adminů
- zajímavosti: síň hanby, pěkné útoky
Zdravím Vás u článku věnováný událostem, které 69. věkem otřásly natolik, že mi sežraly několik hodin života jejich přípravami, aby Vám zabraly pouze několik desítek minut jejich checknutím. Zda jsem některé neopoměl už nechám na Vašem posouzení buďto v komentářích nebo známkou.

Nově budou shrnutí věku vycházet pod záložkou Historie WG (nařízení zeshora).
(redaktor): Troufám si tvrdit, že nikdo z nás nepamatuje takovou KuCaPaCa v topce. Vždyť ve čtvrtek k večeru vypadala topka +- takto - první 3 příčky 14M farmy, další 2 farmy na 10M prestiže, 8M farma byla na 5 či 6 pozici!!! Dalo by se polemizovat, že věk má něco do sebe s věkem 56., kdy kromě vítěze nikdo nepřekročil 10M prestiže. Tehdy se také dosti sundavalo, ale podle mě sundavání tehdy a teď mělo úplně jinou podobu.

69. věk začal 17.10.2011 a skončil 25.11.2011.


JEDNOTLIVCI


Věk byl vskutku divoký. Poslední soud, kdožeto se zapíše do historie jako umístěný v top40 jednotlivců, byl vynesen ve znamení magické jedenáctky. Vynesení rozsudku se konalo 24.11. 2011 kdy bylo sundáno hned 11 farem. První na koho spadla klec byl hlavní boss hurka z Etc., který byl sundán z 20M až na 2M. Na jeho sundání se podílel adduktor z ali ZEVLOUNI, ale zničila ho ali -=KA=-. Nezastavilo ji ani dřívější spojenectví, které obě aliance stvrdili paktem. Věk očima hurky si můžete přečíst zde. Umístil jsem jej odděleně kvůli vyčerpávajícím, avšak o to zajímavějším informacím a přidal jsem i názor drobena (antimulti). Pak to se sundaváním šlo ráz naráz. Byli sundáni OFC3, Jerwi, Kenshin Himura, santa satan, TheFlamingDragon, Kolchoz, Angelos, Pepa Bechr, Phoenyks a Francimor Veliký (jména jsem se snažil seřadit od nejprestižnějších). Nebyl mezi nimi nikdo, kdo by farmil výrobou vojenské techniky. 25.11. se ještě konalo velmi neobvyklé slyšení ve stylu 1v1, kdy již jednou figurující soudce adduktor odsoudil i Deathwinda a uštědřil mu sundání téměř o 4M prestiže 31 útoky na jeho suverenitu.


Nakonec se nám v top40 umístili 3 sundaní hráči z aktualit, jež jsem během věku vydal. Takovým zajímavým paradoxem je to, že ti co byli sundáni po čas věku se do topky, na rozdíl od těch co sundání unikli, dostali. Největší poplácání po zádech z oněch 3 zaslouží ridgeback z Rounders, který věk završil nečekanou výhrou s 16,7M prestiže. CannisLupus skončil s 14,5M čtvrtý a Lem z 68 se umístil na 26. místě. Rebelem top10 se korunoval c4u710n z ManGu (demo na prachy). Ten jediný se do top10 prosadil s jiným farmícím prostředekem než s energií, více se dozvíte zde. Rebelem top40 se stal Ivan IV, který také jako jediný topku hravě uhrál s valečnými vládami dikt a fund, obě však pohled na ně kazil . Hráč .Baťa. zas musel při pohledu na finální podobu topky litovat, že neoddotil o jedno kolo víc, když mu stříbro proklouzlo rozdílem pouhých 19k prestiže. Nicméně Nupacak, jež onu 2. příčku obsadil, by nebýt přepadu ali VÍCADMIN, věk zřejmě vyhrál, tudíž nevím koho více litovat . Poslední věc, taková vzácnost topky, je umístění bezalianční země. Tento věk to dokázal Rhoods.


ALIANCE


Ještě do středeční půlnoci to vypadalo na vyrovnaný souboj vedoucích válečných, v tu dobu ještě i paktařských aliancí Etc. a -=KA=-. Byť to obě započaly věk s ideologií „smrt farmám“, především anarch/utop. Jejich plán byl však naplněn jen z poloviny. Anarch/utop ne že jenom vyhrála, ale měla v top10 v porovnání s předešlými věky početné zastoupení. Nicméně na to, že jak Etc., tak -=KA=- skončily hluboko v propadlišti aliancí, každá sehrála naprosto odlišný věk. Etc. od 14. dne věku vedla 5-denní totální válku s aliancemi JIHADu, poté se horko těžko zvedala a doháněla zameškané. Do doby, kdy do ní vstoupil ubránicívši se hurka, pořádně zatopili pouze studentům univerzity M. Kteří však pod vedením Atlantika (profesor) nakonec uhráli pěkné 6. místo. Oproti tomu -=KA=- měla celou dobu věku nadprůměrnou hlínu i prestiž, jež se na válečníky slušelo a patřilo, díky čemuž sundavali převážně top cíle. Což se odrazilo na výsledcích celkového součtu zkušeností aliancí, který se generuje na konci věku. Aliance ILU je však důkazem, že to šlo i mnohem efektivněji a to i pouze v 8. Nejpůsobivěji z nich odehrál věk (překvapivě až do konce) hráč Žehlička (znamý jako ASA), některé jeho útoky si můžete prohlédnout v zajímavostech.

Osmi-cípou hvězdu s číslem 69 již podruhé obdržel hráč d13. Rozhovor s ním výjde v sobotu v AveNovinách (redakčních listech aliance AveCesar). Tentokrát dovedl koncern aliancí .::vr::. a .::VR::. k 1. a 4. místu s taktikou anarch/utop. Naposledy to bylo v 55. věku, co anarch/utop aliance slavila triumf. Tehda to byl skalp jednoho z nejznalejších v tomto oboru, hráče Sjezdovky, který mimochodem měl své země tento věk právě v tomto koncernu. Mimo již zmíněný koncern se do top10 probojovaly další dvě anarch/utop aliance. Šlo o výše zmíněnou univerzitu M a zajetou válečnou alianci FC, kteří doplatili na své jméno a byli připraveni o lepší umístění aliancí ILU. Na 14. pozici dovedl hráč stejski IX. (učitel) Skřítkov, školu II. stupně, také s onou oblíbenou taktikou anarch/utop. Ale byly i aliance, kterým tato taktika umístění nepřinesla. Rozhodně největší rozruch to způsobilo kolem aliance Vtip, kterou "sundali" Valkaci. Rozruch to způsobilo kvůli tomu, že není zcela běžné, aby se utopky bránily útoky, tím spíše hned v právě vyhlášené válce. Byla to válka zničující pro obě strany. Poměr útoků po dobu této 6-denní války byl 3,5 útoku Valkace na 1 útok Vtipálka. Ale zajímavější je skutečnost, že většinu útoků provedli Vtip s a statusem rozvoj. země a i tak Valkacum napáchali nenávratné škody. Jako třešničku na dortu schytaly nejvíce postižené země přes 60 embarg.

Aliance CGHMN, do doby než bylo možné udělat revoluci na robokracii, farmila stylem anarch/utop také. Pravě zemi, jež jako jediná tuto revoluci nepodstoupila, se někdo poslední den věku dostal do účtu a zem znehodnotil natolik, že to celou alianci stálo závěrečný boj o top1-2 pozici. Nakonec se umístili na 5. příčce.

.Baťa.(hráč CGHMN): Mam za to, ze sa mu niekto nalogoval do zeme. Ftacika uz poznam dlho a viem, ze by taku koninu nikdy nespravil, ze by prisiel a vyhladil niekoho s farmou, ked sme bojovali o top1 a nasledne vsetko predal na domacaku. Uz len i ten cas kedy sa to odohralo okolo 2:30 (tak nejak), to on nikdy nebyva online a ten den duplom urcite nemohl byt, lebo mal skusku. AM si mysli, ze to bol bud on alebo niekedy v minulosti dal niekomu svoje heslo a ten mu to spravil a nakonec on vlastne porusil zakladne pravidlo. Tak ja neviem ci maju take nedokonale nastroje ze nedokazu podle logov jasne urcit odkial to slo...Je to na povazenie, ale kazdopadne stojim za ftacikom a vravim, ze sa mu niekto nalogoval do zeme a takto nam uskodil

droben (antimulti): Jediné, co ti k tomu povím je, že na každé slušné stránce to mají udělané tak, že hesla jsou uchovavána v podobě hashe. I na wg to tak je. Tzn. - my nemáme žádnou realnou šanci se mu tam nabourat, muselo to jít přes něj. On nebo někdo jiný, to netušim, se tam prostě nalogoval a udělal to, co udělal. Ten někdo znal heslo a login. Z admins to vědět nemohl nikdo, musel to někomu poskytnout on či to někdo vytáhnout přímo z jeho počítače.

(redaktor): Rozhovory jsem zkrátil a vytáhl z nich jen to podstatné, smysl však zůstal nezměněn.Na závěr bych ještě vzpomenul sundaní ali DF, která také bojovala o první přičku. Provedli jim to členové aliance .A., mimo válku s BN omezením, kdy mohlo padnout pouze 5, ať už úspěšných či neúspěšných mechování a sabotování. DF to hodilo na konečné 3. místo.SÍŇ HANBY


byli smazáni:
- zakládající předseda aliance ŽsN, klikající v ILU hráč EmAChe
- jak agresor SA3S z Lumíci tak i obránce Zorg z KANÁLU se do síně dostali, kvůli podezření z využívaní nedovolených výhod LF (LF = land farma, zem kterou dotyčný využíval k obohacení sebesama nedovoleným způsobem)
- zakládající předseda aliance .:NUKE:., hráč Firepower kvůli mulťačení
- shishaman, překvapivě kvůli útokům druhou zemí na členy vlastní aliance
- hurka (do konce věku), za logování se do cizího účtu


PĚKNÉ ÚTOKY

Pěkné útoky, které jsem neměl kam zařadit, ale zaslouží si být zveřejněny, ať už kvůli své náročnosti či ziskům.

--------------------------------------------------------------------------------

Děkuji především Slejzrovi (viceadmin) za korekturu a pomoc s html kódy.

Vřele příjmám Vaše náměty k tvorbě aktualit.

Váš Lord.eu (redaktor)

zobrazit komentáře