Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Jubilejní 70. věk aneb světová válka na WG

Tento článek byl publikován 22:15, 23.01.2012 hráčem Lord.of.Europe(#352310) ke 71. věku.
Byl již přečten 1675x, 25 komentářů, průměrná známka 1.9
- jednotliví bojovnící WG
- pohled na topku jednotlivců a aliancí (statistiky, komentáře, rozhovory)
- co se jinam nevešlo: důležitá sdělení, zajímavosti
Zdravím Vás u shrnutí 70. věku. Jubilejní věk začal 28.11.2011 ve 12:00, poté byl 21.12.2011 ve 12 hodin pozastaven, znovu spuštěn 4.1.2012 ve stejný čas a skončil 20.1.2012.

Hned na úvod bych Vás rád informoval, proč jsem zvolil právě tento název pro svůj článek o shrnutí, na kterém přiznám se, si tentokrát nedám tolik práce s grafickou stránkou jako obvykle, z důvodu zkouškového období.

Možnost zapsat se do dějin WG v jubilejním věku pojali hráči se zbraní v ruce. Jen velmi obtížně by se hledalo jiné vysvětlení, proč právě v tomto věku, v tomto pořadí dosáhli hráči Seksymania, 2xcl. a hráč Ivan IV nejvyšší hodnosti WG - Nepřítele populace (14). Snad Vám bude stačit vysvětlení hráče Ivana IV, který opět musel mít něco extra a dosáhnout tohoto "dětského snu každého bojovníka WG" hned s oběma svými zeměmi. Jak sám řekl:"Farmil jsem, expil jsem a uspěl jsem. Byl to krásný a poklidný věk bez přehnaných sabotů a bombení." Více se dozvíte z jeho vyjádření. O to méně bylo 13. hodností - pouze 5 a na 12. hodnost to vyexpilo 143 zemí. Cenu za nejvydřenější a nejpřekvapivější 12. hodnost získal hráč skeon26. Taktikou anarch/utop jí dosáhl ještě několik dní před koncem věku.

Předehru máme za sebou a teď se vrhneme na samotný průběh toho všeho.

Hráči


Zlatá hvězdička s číslem 70. bude od nynějška zdobit hráče Dzindzik z ali Rounders. Jeho prestiž 11,486M je druhá nejmenší, které vítěz v 60-70. věku dosáhl. Avšak bylo by tomu tak i kdyby mu k tomuto skoku v žebříčku nepomohli jeho věrní přátele. Pro ty, kteří mi úplně nerozumí, to vezmu od začátku. Onu 1. příčku pár desítek minut před koncem věku držel hráč Leninus z ali GST, který by se tímto triumfem zapsal jako v pořadí 2. celověkový anarch/utop hráč hned po Ivoshovi, jenž to dokázal už v 54. věku. Ale nebylo mu přáno, a tak byl neúspěšnými útoky a s největší pravděpodobností i saboty sundán o téměř 2M z původní prestiže 12,6M, což už stačilo jen na 3. místo. Zřejmě proto, aby si měl s kým postesknout, tak dostal i klankosti (jeden ze dvou komunistů v celé top40), dva neúspěšné útoky, i když byl prestižně níž než Dzindzik.

Potřebná prestiž k dosažení top40 byla tento věk opravdu směšná. Pouhopouhých 5625k. Ti, co se odhlásili v pátek ve 20h, však mohli vidět číslo 5870k. Jakto? Protože se přišlo na skutečnost, že 5 hráčů nehrálo fair play a nechali si přeposílat zboží z jiných zemí. Tady máte ty nepoctivce.

Ale abychom neopomněli všechny možné důvody, proč byla topka tento věk slabá, tak bych uvedl i smazání velké naděje na 1. místo, hráče Gorbatčova, který situaci komentoval slovy:"Mrzi mna to, ludom blizkym (hlavne teda ludom, co za mnou stali) napis, ze ma zmazali pravom, minulost dobehne kazdeho." Chtěl jsem zjistit víc omáčky, ale vždycky jsem se při pokusu o sehnání kontaktního údaje mimo WG spálil. Ale i tak to není úplně všechno. Aliance BumBum o sobě opět dala vědět, a to hned po 2 týdnech věku, kdy její hráč srs14 v bleskovém čase vynalezl . Vypadalo to na slibný začátek, ale skončilo jako vždy s kartičkami , . Nešťastníka Lorda Biryho si možná všiml málokdo, jelikož nebyl v topce a rekordech dlouho, ale i on měl dle svých slov nejlepší zem, co kdy měl. A na závěr jmenovitý seznam sundaných farem - Dragoon., Namibi, vanna, Galactic,.adm1n., Screamek, Nargan, KEPR, Chaos Leader. Hráč Dragoon. se snažil vyhnat prestiž co nejvýše, zřejmě proto měl v zemi méně jak 200k tanků a stíhačky s bunkry v součtu nepřevyšovaly 120k, .adm1n.ovi bylo vyhlazeno 35M energie, již měl na trhu, Screamek byl přepadeným studentem školy NEXT, Nargan schytal přepad, a pak si ho ještě podali v klasice, KEPRovi sundali slibného feuda a Chaos Leader to po přepadu od Vojtiiika zabalil a účastnil se sundání Namibiho. Jediná farma, která se přepadu ubránila, a já si jí všiml, patřila hráči ptak77.

Zde mám další argument, proč si stojím za názvem článku - hodnostní průměr top40 byl přes 9,5 (počítáno bez Saturase, který se zřejmě zapomněl pochlubit a nechal tam nic neříkajicí "?"). Na takto vysokém hodnostním průměru má spolu s 9 kolegy velkou zásluhu překvapivě 4. jedenactihodnostní, na oko bojová republika hráče Eldudika. Zmínil jsem ho především proto, že byl zřejmě ovlivněn spoluhráči, kteří mají sklony ke každověkému farmení, a proto i on to nakonec oddotil, i když jsme se z popisku jeho aliance mohli jednu dobu těšit na pořádnou sundavačku.

Řekl jsem si, že už toho výčtu topky nechám, když mi každý věk dáváte spapinkat, jak to nemáte rádi, ale volím si radši Vás než hráče maXtreme, který konečně trochu vzmužil feudalismus a ukázal mu hřejivý pocit z výšky top10, který mu naposledy ukázali v 62. věku.

Seskupení hráčů (aliance)

Topka aliancí na tom s prestiží dopadla lépe - screen top15 aliancí. S dostatečným náskokem 7M vyhrál obchůdek s fajnovým sortimentem =*ss*=, který k překvapení všech možná i jich samotných přišel s tím, že odklikají věk v rámci klasik, a povedlo se. Pokud zrovna něco z toho sortimentu hledáte, tak zkuste tohle. O 2. a 3. místo byl zřejmě veden fér boj na poli dotací, když jsme se z popisu ali P1 dozvěděli, že nám všem děkují za poklidný konec věku. Podrobnější info k ali P1 a jejímu cíli poskytl Windkiller v půli věku. Ten se s přibližujícím se koncem věku změnil. Alianci se připisuje hlavní zásluha na úspěšné upozornění ohledně BUGU v kolonizaci. Proč říkám úspěšné? Není to totiž první případ, kdy na něj někdo upozornil, ale až tentokrát se daly věci do pohybu. Na podrobnosti jsem se zeptal předsedy XXXGreye:"Vypada to, ze uz se hraje jen na "vsichni znicit utopky"".

V top40 se nám umístilo 8 anarch/utop aliancí, škola ŠHG dokonce na 5. místě. Ke konci věku okusily aliance .:V3R:., BFP a SNAKES největší sundání ze zmíněných anarch/utopek. Škole NEXT udělili tvrdou lekci hráči aliance Etc., když je připravili o umístění v top10 sundáním jejich zemí, až na hlavní farmu Screamka, kterého přepadl první nepřítel populace.

Další důvod, proč byla topka tak málo prestižní, nepřímo zavinila aliance ManG, konfliktobudič na vrcholu žebříčků aliancí. Ali Rounders překazili do té doby hladkou klouzanou k 1. místu, a tak se i Rounders rozhodli zamíchat s topkou a vzali to od 1. místa jak aliancí, tak i jednotlivců, když sundali hráče Dragoon. i celou ali ZERO, která se okolo něj pohybovala. Další cíl ali ManG určil opět žebříček, byli to =DS=. Tady se už u klasiky nezůstalo a do totálu se přidaly další dvě aliance, mezi nimi ali Ganja si dokonce tímto vyřizovala staré záležitosti. Druhá aliance s opět figurujícím Vojtiiikem si přišla pro .adm1n.ového +-8M energetického robota. Ten za dob své největší slávy produkoval téměř 140k MWh za kolo a proto měl hráč Joker16. pěkné zisky, když mu jeho 35M energie schovaných na trhu vyhladil. Podívejte se na ten prestižní propad.

Ali Legendy, jež vlastnila smazaného hráče Gorbatčova, byla z bojů o 1. místo vyřazena, ještě než se o něj začlo vůbec soupeřit, nakonec uhrála 6. místo.

Vůbec se nedařilo aliancím s bohatou historií. Rytíři skončili v totalu s docela nezvyklým typem vlády - pacifistickou aliancí diktatur, které však nakonec přesedlaly na fašismy a ukázaly této věhlasné alianci, která překvapivě nekladla žádný odpor, jak řeší přetékající pohár tolerance. V čistě válečné alianci -=KA=-, která má za sebou úspěšný minulý věk, znovuspuštění věku po svátcích neproběhlo. Bylo to s největší pravděpodobností znechucením hry, za kterou může devastující total proti BumBum2. Ani slavná SB nebyla ve svém obvyklém kabátě. Ale jak viděli vyfarmenou cervezu, tak složili alianci všeho chutě a stáhli další perspektivu na pěkné umístění hodně hluboko s sebou.

A teď dle mého hlavní argument, který dostatečně odůvodní název tohoto článku - generální štáb aliancí. Umístilo se v něm nejvíc aliancí za poslední 3 věky, co jej uveřejňuji.

Sdělení

- rozhovory s vítězem věku a předsedou vítězné aliance vyjdou 28. ledna ve 20:00 v novinách AveDnes, redakčních listech aliance AveCesar

- vývojáři nám pro tento věk připravili mnoho novinek, tak abyste se o nich nedozvěděli, až když už bude pozdě => Vývoj WG

- o tom jakým vývojem WG ve skutečnosti prošlo jsem se bavil s 3 zkušenými předsedy aliancí, kteří se k WG vrátili po různě dlouhé pauze, jejich postřehy a názory si můžete přečíst zde.

- Klekyho statistiky: celkem bylo založeno 6870 zemí, z toho 1068 zemí s novým číslem hráče
=> protekci opustilo 4942 zemí (72%)
=> v protekci zůstalo 1410 zemí (21%)
=> smazáno bylo 518 zemí (8%)

- pěkné útoky, které se ke mě dostaly => odkaz

- návrh z WG politiky na zlepšení nálady, hlavně zvýrazněné pasáže stojí za to => odkazTady to už zabalíme přátelé. Věřím, že se toho dalo sehnat mnohem více, ale tohle bylo mé maximum. Pokud si myslíte, že jsem opomněl nějaké závažné skutečnosti, tak tomu můžete předejít jedině tak, že mi o nich sami včas řeknete.
Případné komentáře k odpovědím dotázaných směřujte prosím pod jednotlivá témata.
Děkuji Blezzerovi a Brunoxovi13 za korekturu. Do dalšího políbení múzou se s Vámi loučím. Hrajte tak, ať je neustále o čem psát!

Lord.eu (redaktor)

 Alakar (#59744)25.01.2012, 14:50 
Souhlas článek opravdu povedený. Je tam průřez vším a je to čtivé. Myslím, že kdokoliv hodnotil negativně, měl by si to zkusit napsat sám :-p

 Blackthunder (#54835)25.01.2012, 12:02 
Po prve: Lord, velmi pekny clanok. Dik

Po druhe: Mal som tu napisany velky WALL OF TEXT na adresu kretenov ktory dany clanok znamkovali inou znamkou ako 1(pripadne 2 no podla priemeru boli aj znamky horsie) ale radsej som si to rozmyslel lebo by som nakoniec este dostal vymaz za pocet vulgarizmov na adresu tychto spratkov ktory v zivote failuju a snazia sa zo sebou stiahnut aj ostatnich ktory sa snazia. Nie nepodari sa vam to tak uz sa uvedomte a zacnite na sebe makat.

BlackT

 marv III (#241534)25.01.2012, 01:36 
kvalitný článok, skvelé zhrnutie..

a komu sa nelíbi, nech skúsi napísať niečo sám, alebo nech to nečíta :beer:

 FRAJER BARTICEK (#72353)24.01.2012, 21:58 
a co na to jan tleskac pane redaktor? :-)

 Lord.of.Europe (#352310)24.01.2012, 19:32 
reklamu na AveDnes tu nevidím, jen aby tady zase vítězové nebrečeli, že se o nich neví, tak v AveDnes s nimi vyjdou rozhovory, požádal jsem o to Arese už dávno...
vy, co říkáte, že o Vás není žádná zmínka, tak příště, jak si budete myslet, že by tu o Vás zmínka být měla, tak mi napište, nepohlídam celý WG sám

a taky jsem nemile překvapen, kolik špatných známek jsem dostal, ale až na to, že se někomu nelíbilo, že jsem se o něm nezmínil nebo neustále píšu o stejných lidech (což mi teda vůbec nepřijde), tak se ke mě žádná jiná negativní kritika nedostala, takže vlastně ani nevím, co těmto lidem na článku chybělo

 Dragoon. (#142045)24.01.2012, 18:15 
Já bych k tomu dodal jen, škoda že bylo zkouškový a partak měl ještě mín času než já :D

 MAFline (#171918)24.01.2012, 15:58 
:coffee:

 Gornik (#138743)24.01.2012, 14:44 
a pak ze uz se na wg jen farmi

 Alexius (#281496)24.01.2012, 12:13 
keby sme nedostali asi 3 masakrálne prepady, vyhrali by sme vek ...ak by bola dodržaná klasa, mali sme to rozrátané aj so surovinami na trhu(+predpokladané sundanie v K12 wars) na tesné víťazstvo podľa toho, čo bolo na konci

ale tak, utopke nestačí ani 12 hodnosť keĎ sa do nej pustí 20 hráčov a masakrujú jak sa dá ...čo bol moj prípad :)

 BuDzOgAn AlieN (#128837)24.01.2012, 12:02 
Super članok. Za 1.

Rozhovor s Yossarianom -> velmi pekne... suhlasim

 jowood2 (#97737)24.01.2012, 10:28 
Nic moc článek, ani slovo o nás :-( xD

 Juklik (#30508)24.01.2012, 09:06 
Velmi hezky a ctivy clanek, precetl sem ho cely a nadsene. :-)

 narkobarÓn (#313781)24.01.2012, 08:51 
.. no ptak77 sa ubranil preto, ze sme do neho neutocili bo sme nemali kola po sundani namibiho(kazda zem tak max 10 kol) .. len mi prislo 10 nukli pri sundavacke .. on mal 40k protirak tak sme to chceli vyhadzat kym dociahneme :-D .. takze trosku fail Lord ..

.. k namibimu .. zem co ma 1M mechov .. cca 150k tankov a zhruba rovnaky pocet stih + bunkrov nema co robit v top 1 .. rovnako ako dragon .. ktory to mal postavene este podstatne horsie ..

 Isilmir Goraz (#267002)24.01.2012, 01:55 
Buuu, zase o nás nic :-(

 Namibi (#287992)24.01.2012, 00:30 
Hezký přehledný článek:)

 Windkiller (#119195)23.01.2012, 23:58 
Článek nabitej informacema!
Ivan IV (#3487) - moooc hezký :)
Smajdaalf (#182231) - jn nambimu jsem celkem fandil, evidentne skill s nevzdal se!
Cheater00 (#312551) - vyhrát je dneska spíš za trest :-D :-D

 tomos81 (#265970)23.01.2012, 23:50 
konecne som v novinach :)

 Cheater00 (#312551)23.01.2012, 23:14 
Až na tu reklamu na AveDnes a to, že se pořád vytahujoou vysoký hodnosti...a u nás nepadne ani zmínka, že ve vítězný ali byla nejnižší hodnost 11 :-D je to ok

 sir.smrt (#238316)23.01.2012, 23:09 
Super článek! :-)

 Smajdaalf (#182231)23.01.2012, 23:01 
ad topka hráčů: Namibiho sundali nejdřív přepadem asi sedm dní před koncem a on se přesto vrátil na první místo dva dny před koncem... ale opět přepad :-/

\"WG - Nepřítele populace (14)\" - změň tu modrou barvu písma :-))

 ..yossarian.. (#168652)23.01.2012, 22:54 
hezky Lorde....jinak bych možná spíš řekl, že Rytíři, už prostě nejsou Rytíři :-) jediný co zůstalo je název. Jinak fakt luxusní věk, po dlouhé době mě to fakt bavilo. Snad osekání kolonizace to zase trošku na tý wg uklidní a vojenský aliance se zase jednou budou třeba i řezat mezi sebou:-)

 Brunox13 (#169825)23.01.2012, 22:53 
Paráda, hlavně jsou super rozhovory (nejlepší ten s hráči, co se po dlouhé době vrátili).

 Ivan IV (#3487)23.01.2012, 22:44 
Tady si dovolím se svojí zahrádky:

http://imageshack.us/f/24/filtr14h.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/546/2x14h.jpg/

Přeci jen se na to kouká lépe jak na screen topky!

 ultratypek (#368463)23.01.2012, 22:41 
Rytíři skončili v totalu s docela nezvyklým typem vlády - pacifistickou aliancí diktatur, které však nakonec přesedlaly na fašismy a ukázaly této věhlasné alianci, která překvapivě nekladla žádný odpor, jak řeší přetékající pohár tolerance.

n1 éééj ! dikty s pacákem rulezz

 Lord Biry (#85175)23.01.2012, 22:38 
perefktní :-) velice infomrativní:)