Historie Webgame

Zde v historii WG nalezneš dějiny WG, přehled o významných událostech, které se ve hře udály.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Frakční alianční spolupráce na GWG - II. část

Tento článek byl publikován 22:29, 10.02.2013 hráčem Tayger(#14246) ke 78. věku.
Byl již přečten 583x, 9 komentářů, průměrná známka 2.9
Dnešní díl uzavírá povídání o projektu frakcí na gold serveru. To nejzajímavější jsem si nechal na samotný konec. Přeji příjemné čtení. :-)
Frakční souboje na Gold serveru měly své kouzlo. I když se nedají se současnou bojovou verzí srovnávat, přinesly hráčům mnoho zajímavých zážitků. Celkový dojem však kazil nízký počet hráčů a další podstatné problémy.
Samotná podstata frakčních věků spočívala v soustředění aliancí do frakcí, a když si tyto aliance uzavřely pakty a dohody o neútočení mimo vlastní frakci, stávalo se, že téměř neměly komu vyhlásit válku. Zdá se to být trochu komické, ale efekt byl vesměs negativní v podobě dlouhodobých nešvarů a nevraživosti.

Válčíme na frakčním GWG


První hodina war, magická to hodina po všechny účastníky konání. Po dobu 60 minut se hráči těšili z bonusu +20% expů, zisků a území. Mnohé aliance se specializovaly právě na tuto dobu, a v podstatě nikdy jindy neútočily. Také nervy každého hráče byly často na pochodu. Vyčkávání do jedna šedesáté minuty bylo na denním pořádku.

Samotné válčení se selektovalo do tří typů, jejichž vyhlašování měli v rukou hráči, ale konec striktně řídil systém.

Konvenční válka – vyhlašovala se na 36 hodin. Po celou dobu byly zakázány útoky na civilisty. Takže vyhlazovací útok, bombardování a epidemie byly postaveny mimo hru. Ráj pro farmy. Na druhou stranu, aliance se pak stala prakticky bezbrannou vůči masivním ničivým útokům ze strany cybernetu rozvědkou.

Totální válka - doba trvání 48 hodin, prakticky stejná jako válka na PWG

Přepad – útočit lze za plné zisky okamžitě bez omezení, válka však trvala 60 hodin.

Dokud si hráči mohli vyhlásit pouze jednu aktivní válku, sloužil přepad svému účelu. V okamžiku, kdy si odsouhlasili možnost vyhlásit dvě války, změnil se v nástroj vhodný k zneužití. Uvedu příklad.

Vyhlásili jste si klasickou válku vůči alianci plné zelených cílů. Máte radost, vždyť další zájemci přišli až dvě hodiny po vás. Ale když se opět vrátíte po dalších dvou hodinách zkontrolovat stav, krve by se ve vás nikdo nedořezal. Ze šťavnatých cílů nezbylo vůbec nic. Vysvačení, s podlomenou prestiží se určitě nikam nepoženou. Pod tou velkou tragédií pak najdete odůvodnění. Jiná aliance vás předběhla a vyhlásila si přepad s tím, že nemají kam odehrávat a tlačí je kola.

Tato praktika se velice rychle mezi hráči rozšířila. K nápravě došlo hned další věk, kdy se přepadu vzala první hodina war, a tudíž už neměl smysl ani jako klasická válka. Stal se tím, čím měl od začátku být.

Fake ware – zde je to jednoduché. Minimálně 10 útoků za každého člena aliance. Zdá se vám to příliš oproti sedmi z PWG? Věřte mi, že opak je pravdou, první hodina war změnila klikání většiny hráčů, takže splněno bylo už během patnácti minut full war.

Frakce Cybernet


Na WG jde o doposud nevídané unikum. Tato produkčně slabá frakce, živící se především na technologiích a produkci peněz, se stala jak vyhledávanou tak obávanou destinací většiny válečníků. Pokud se vše odehrávalo v rámci slušnosti, nic významného se nedělo. Nicméně, pokud se hráči z cybernetu naštvali, dali pojmu rozvědka nový rozměr. Padesát akcí velmi silné rozvědky dokázala z každé země udělat lehce kůlničku na dříví. Bylo přitom jedno jak silnou rozvědku jste měli, mnozí se na vybíjení agentů dokonce i specializovali. Pokud po vás šel někdo z cybernetu, bez následků se to neobešlo.

Sám jsem uvažoval nad tím, jak se vyhnout ztrátám při totálu s aliancí z této frakce. Napadlo mě jediné. Jet za diktaturu a většinu věcí poschovávat na trhu. Při každé odehrávce si vše stáhnout zpět a bazírovat s velkou rozlohou. Sice ke ztrátám vždy došlo, ale pro nepřítele byla moje země rázem nezajímavá, což jej silně znechucovalo. Na takové arogantní hráče nejlepší lék. :-)

Komunismus a robokracie


Komunismus se ve frakcích neměl dobře. Vesměs se jednalo o velmi nevyhovující vládu. Ani na farmění se moc nehodila, neboť tu byla prakticky neustále hrozba od cybernetu. Snad víte, co tím myslím. Zisk +10% bonusu do útoku však komunismu zvedlo preference.

Zato robokracie si prožila své. Její generálově nově měli pouze jednu schopnost, což umožňovalo maximálně čtyři schopnosti v jedné zemi vylepšované pouze polovičními expy. Aby robokracie příliš neztrácela na významu, dostala +50% zvýhodnění od vojenských základen a +10% vojenských technologií.
To zaručovalo obrovský útočný potenciál, avšak i přesto se objevovaly aliance, plné zástupců tohoto zřízení, které jen tak vysedávaly bez válek a dobývaly území mimo ně. Tato patová situace většinou vydržela jen do konce věku, to už se nikdo nebál vyhlásit a zápolit ani s tak obávaným zřízením.
Přesto jej nechci nijak démonizovat. Slabiny tato vláda měla značné, a ani trh jí moc nepřál, každopádně se s ní muselo počítat.

Tak to by bylo zatím vše milí hráči. Loučím se s vámi. Příště vám připravím příjemné překvapení. Váš redaktor Tayger.

zobrazit komentáře