Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Zhrnutie 73. veku

Tento článek byl publikován 22:55, 27.06.2012 hráčem K.N.M KoLLo(#294740) ke 74. věku.
Byl již přečten 1125x, 17 komentářů, průměrná známka 1.8
Zhrnutie veku, rozhovory, zaujímavosti a pár útokov zo sveta webgame.

Topka jednotlivcov


Oproti minulému veku stačilo 1. zemi o 4 M prestíže menej. Na 10. miesto o 1,4 M menej a top 40. miesto malo prestíž takmer totožné s minulým vekom. Šanca umiestniť sa do top 40 je každým vekom vyššia, no zatiaľ prestíž pod 5,6M na 1. strane ešte nebola. Opýtal som sa hráča, ktorý skončil 40., z čoho podľa neho vyplývajú také nízke čisla v topke tento vek. Ďalej už Topisek z aliancie [.L.O.S.]:

Myslim, že tehle věk se určitě víc sundavalo a přepadávalo než tomu bylo minule. Celkově rozjezd topky byl poměrně pomalý, na začátku týdne ještě byli všechny země vyrovnaný celkem, minulé věky už týden před koncem jsou farmy, které mají 10 mega a už jenom točí trhy, teď všichni spiš čekali, možná i kvůli častým přepadům nechtěli moc vyčnívat a čekali na poslední dny...

Ešte 3 dni pred koncom držal 1. miesto 2xcl. s 13,7M, čo je viac, ako mala výherná zem na konci veku. No ten dostal 3 dni pred koncom prepad od aliancie [1v1]. (Screen top jednotlivcov 3 dni pred koncom veku nájdete tu). Ako druhý pokoril 13M hráč OBB SpameR a nakoniec vek aj vyhral s komunistom na energiu, pričom mu ale veľkou mierou pomohol prepad na [D1KTATOROV], kde mal Pyromancer nafarmené 14,3M. Ďalej už pár slov od výhercu veku OBB SpameRa:

Jak bych shrnul věk? Hlavní cíl bylo umístění aliance. To, že to spadlo i s top1 jednotlivce, je celkem náhoda. Na průběhu farmení nebylo nic nevšedního a tak nezbýva než jen to otřepané klišé. Děkuju klukům z ali , děkuju všem co mi to přáli , atd. ...
Doufám, že se brzo dočkáme nějakého posunu na wg k lepšímu, a že Alexius si odpustí tu 5 ku v hodnocení a ukřivděné commenty pod článkem :)))
Servus OBBr.


Topka aliancií


Od revolúcie na robokraciu sa začala celá topka točiť okolo aliancie [D1KTATOR] (ďalej uź D1), ktorá mala najviac hliny a rozbehnuté 3 farmy. Dlhodobo si pokojne farmili a naberali stále viac a viac kilometrov, no 8 dní pred koncom narazila kosa na kameň, keď aliancia [F.o.a.D] dala jasne najavo, že sváčenie zhora sa im nepáči. Týždeň pred koncom aliancia [=*AS*=]začala ukazovať, že má takisto veľký záujem o top 1 a držala sa kúsok pod D1. Vojtiik písal, že od nedele stále klesali a nemajú šancu na top 1, no vo stvrtok poobede to vyzeralo ešte na zaujímavu bitku, pretože aliancia [=*AS*=] zrušila pakt s [D1] a vyhlásila im vojnu. D1 nakoniec dostali 2 prepady od aliancií [WG-PROF] a [Hlupci]. Ďalej Vám už prozpráva predseda D1, Vojtiiik o priebehu veku jeho aliancie.

Ave, první plán byl takový, že pojedeme dikty/fundy-utop s tím, že jeden fund zůstane a přidá se k nám robot, utopky nepojedou na žádný prestižní rekord, bude jim stačit méně km, pojedou hlavně na beton obranu a budou lákadlo pro agresory, takové alianční hromosvody.. dikty to měli řezat až do konce, agresory svačit nad sebe, opouštět km a srát ostatní lidi, robot s fundem tam byli na složitější cíle, pokud by se nějáká ali dostala do trháku, měli jsme v plánu jim to dát a aspoň je obrat o km.. bohužel hráli jsme to normálně, ale po robu se ukázalo, že jsme byli hodnostně, zeměma i hlínou asi o 2 úrovně výš než ostatní ali na wg (byli jsme přesně taková ali, které jsme chtěli hlásnout war ze začátku :D ) utopky pomalu překlopily, ja nahodil robota slušného a war pořád žádna nepřišla.. Když jsme v pátek, týden před koncem koukali, že máme v ali 7 zemí více než 140+150 kol, tak jsme si řekli, že dáme poslední war, nabereme na 250k km a jdeme do trháku my, neměl nás tam moc kdo ohrozit, ale problem byl, že jsme mohli vyhlásit war 3 aliancím: Hoprdox (pakt), KA (asi jediná ali, které jsme se báli v té době, sebevražda :D ) a Foad.. hlásli jsme to Foad, což se ukázalo jako obrovská chyba, v té war se ukázalo, že nejsme dostatečně sehraní a není každý ochotný obětovat maximum pro prospěch týmu, nebyli jsme dostateční srdcaři.. Foad nám postupně zbombili jednu farmu a sundali 5 zemí, takže jsme od pondělka prestižně stagnovali, navíc do nás chodilo mnoho lidí, které jsem v životě neviděl i mimo war.. V ponděli/neděli už bylo dost jasné, že nemůžem vyhrát, všechny ostatní ali jeli nahoru a my jsme klesali :D.. potom ve čtvrtek nám zrušili pakt AS (o který oni sami škemrali:D ) a hlasli nam "antidotu" ve které nas začli infovat a vykrádat.. už v té době jsem to do OBBa měl pustit robotem, ale v tom případě by padly i naše farmy a pyro to měl rozjeté na top1, takže jsem to nechal ležet. No v pátek jsem se probudil, blyi jsme po dvou přepadech, o tom kdo je na nás poslal netřeba dlouho uvažovat, screeny pošty byly jasné docela..jinak OBBovi samozřejmě gratuluji celé ali i OBBovi, byli zkrátka větší bezpáteřáci, oni taky budou tvrdit, že jsme na ně domlouvali lidi a kdoví co, ale tohle není můj styl, raději čestně prohrát, než takhle být za šaška. :)

D1 skončili nakoniec na 7. mieste len vďaka trom farmám, ktoré skončili všetky v top 10 a [=*AS*=] vyhrala vek s náskokom pred 2. alianciou [DF] vyše 16M prestíže. Na 3. priečke sa umiestnila aliancia [Across], ktorá strácala takmer 8M prestíže na DF. Tu bolo jasné, že by nepomohlo ani pár útokov mimo war, aby sa pozície medzi alianciami zmenili. Na 4. mieste skončila aliancia [Legend], napriek tomu, že dostala 5 dní pred koncom prepad od [BLPL]. Ďalej už pár slov od predsedy víťaznej aliancie Gyrika:

Od začátku věku jsme měli jasný cíl, obhájit vítězství mezi aliancemi. Minulý věk jsme o vítězství přišli díky smazání 2 zemí po skončení 72.věku. Tento věk jsme dokázali, že vyhrát se dá i bez pomoci adminů a porušování pravidel. Dokonce jsme si udělali i dostatečný náskok pro případ, že by nám byl opět nějaký člen vymazán. Strategie byla jasná, 2 komanči na fúze, 8 fundů na vojáky, generály povinně 3x éčka a 1x obranný O+S. Většinu fundů navíc získala docela brzy UFO pokrok borgy. Průběh věku nám hrál do karet, bylo hodně fund ali mezi kterými jsme si domlouvali expící války. Co se týká komančů od začátku to měl lépe rozehráno Wlado, ale později při nabírání hlíny a faktem, že OBB chytl superPC jsme se rozhodli OBBa dostat na TOP1 i za cenu, že tím ztratíme prvenství mezi ali.
Co se týká sestavy , měli jsme problém s 10.členem, ze začátku to měl být hráč eska, ale z důvodu nedostatku času odstoupil a my vzal hráče StrongWall, oba to jsou velmi zkušení hráči. StrongWall však preferuje trošku jinou strategii na fundu, než kterou jsme chtěli hrát. Proto jsme ho po domluvě vyměnili za rybka es atrás. Proč došlo v průběhu věku ke změně názvu aliance ze Sex Shopu na Admin Shop to už je jiný příběh…
Jak si určitě mnozí všimli tak nám k vítězství pomohla také podpora přátelských aliancí, které nám záměrně odstranili potencionální hrozby, což byla pro nás hlavně ali OKNO a následně VIR o které jsme vůbec nevěděli co mají v plánu. Přiznávám, že toto bylo cíleně domluveno. Další věc ke které jsme "pomohli" dvěma hospami a pár infiltracemi byl přepad na D1KTATOR od ali Hlupci. Byl to logický krok, jelikož pokud by Hlupci nešli do D1 měli v pláni jít do nás. Odsuzovat nás za to může každý, ale každý kdo kdy hrál o TOP ví, že se toto děje a dít se bude. Politikaření a intriky patří k této hře a bez toho by byla hra o dost chudší…


H14


Dosť bolo farmenia, poďme na hodnosti. Generálny štáb vyhrala aliancia [=*DC*=] s náskokom takmer 1M skúseností pred [BLPL]. Vo víťaznej aliancii v expoch mali dvaja hráči 13lvl a jeden z nich sa pričinil aj v iných rekordoch. Viac sa o ňom dozviete v zaujímavostiach. H14 sa tento vek podarilo dvom hráčom. Prvých 30 aliancií v expoch nájdete >tu< Každému som dal priestor vyjadriť sa. Prvý je forbidden z aliancie [=FF=]:

Nápad pokusit se o nejvyšší hodnost, jsme měli už několikrát ... nicméně až tento věk se to po těch letech hraní povedlo zrealizovat. cesta k ní byla ale náročná, i když se to ze začátku vůbec nezdálo. do robo nám vycházelo všechno, na co jsme sáhli a v pondělí týden před revo jsem měl H11. vypadalo to, že i revo bude lepší, než jsme čekali...jenže to aby čert nechtěl - podwraťák, s jehož ali jsme měli zrovna war, se asi špatně vyspal, zapomněl na domluvy a já schytal tuším 4 doby snad dva dny před revo...stavebky fuč a hlína taky (i mistr tesař se někdy utne a podwra mi tu revo udělal zajímavější, moc dobře vím, že z jeho strany to nebylo úmyslné že?)
robota jsem nakonec překlopil na 3,5k hlíně s full koly s tím, že se nám podařilo najít válku, kde jsem během jedné odehry nabral na 10k a mohl pokračovat v expení, ale času jsem už tolik neměl, protože jsem do toho ještě buřil maturitu ... najednou jsme se začali propadat, nedařila se nám spolupráce, objevovaly se první nervy a náskok v celkových xp, který jsem doposud měl docela velký, najednou nebyl ... přetahovali jsme se o hlínu, mě pořád někdo dobýjel a byly chvíle, kdy jsem chtěl i smazat...

Bod zlomu, kde se to celé otočilo, byly podle mě loupáky na arjaha tuším, který prodal armádu na 4M prest asi, nevím přesně a já místo abych expil, hodil jsem během pár kol 4 loupáky(řeknu, že první mi dal něco okolo 100M peněz) to už s dobyvatelem na 8lvl a já se najednou vyhoupnul o mega nahoru... no a pak už stačilo jen expit kolem 20k a je to doma!

...ale něco vám všem řeknu;

H14 je krásná, je to vlastně jeden ze dvou pomyslných cílů tady na wg a mi se to povedlo jen díky klukům z ali....josefko, jimmy a frakturka...to jsou ti, co by měli dostávat gratulace! když jsem nemohl, postarali se, abych měl koho sundávat...strašně moc bych jim chtěl touto cestou poděkovat, protože udělali obrovský kus práce, praktický veškerou práci

josefko - google na wary - to, co on našel a vyhlásil tento věk a odklikal a ukecal a pomohl!!!!
jimmy - nervák a bombér, ale neskutečný charakter - tolik zbytečných infu a vůbec jen kol
frakturka - to je náš paleček - obrovský pomocník, ale hlavně motivátor a hráč, nic nebylo ztracené!

Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem, co mě v průběhu věku podporovali a věřili mi...děkuju! ... a omlouvám se scalpovi (zároveň velká gratulace), že jsme ty hodnosti neklikli společně, jak bylo prý původně plánováno - já o tom totiž vůbec nevěděl a dozvěděl se to až potom!


Druhú 14lvl dosiahol hráč Scalpelexis z aliancie [S.D.E]:

Co bych k tomu napsal. Kluky jsem si domluvil už minulý věk, věděli jsme, co kdo pojede (rep->robo, 2x fund na party/rozvědku, dikt na tanky + stíhy/rozvědka. Můj plán byl repkou dojet na H10 a tam klopit na robo. Začátek ale byl prachmizerný, když jsem vyhlásil 3 války, abych se trošku rozjel a proexpil, jenže všechny ty ali v době mé odehrávky byli online a nikam jsem se nedostal Jeden člen přestal tahat a začala mu propadat kola a když už to konečně vypadalo dobře, tak jeden ze zástupců vyhlásil válku ali PRSA (nevěděli, že jedou v bomber lize) a ti mě vybombili a zavirovali. Byl jsem napumpován hospodářkama a natekly mi nějaké peníze přes pokladnu, takže jsem se nějak vzchopil a díky štěstí na cíle jsem obracel na přijatelných 900k expů (H10, forbidden mmch obracel na 1,1 mil expů). Obrátka na slušných 11,4k km, ale hned první robo sundavačka byla strašná, kdy mi nevyšlo asi 6 mechů a i dotováním jsem utratil moře kol. Naději jsem zažehl skvělou sundavačkou hráče CanisLupus. Tím se robo najela a už jela víceméně sama až do cíle. Plazmy jsem nenašel (za to 2x miny), ale naštěstí nebyly třeba.

Typy a triky? K úspěchu je třeba: Obětavý support, hodně času, zkušenost s robokracií, dobrá diplomacie a trošku štěstí. Pak už Vám nic nebrání Pokud někdo chcete znát bližší detaily, jak na to, tak mi klidně napište


Zaujímavosti


Sám sa musím pochváliť, že tento vek som mal na chvíľu najviac hlíny, samozrejme nie do konca veku. Po prepade na [.:V3R:.] som mal v piatok veľa kôl a stále vyše 28 000 km. V aliancií [.:V3R:.] bolo 7 zemí s hlínou od 12k do 16k, tak miesto bombenia a hladenia som sa rozhodol, že si naberiem trochu hlíny, nech mám aspoň jednu peknú medailu. Naberanie skoncilo na 49 765 km. Dal som 3 čiastočné dobyváky a to ma stálo tých pár km do 50k. Screen nájdete tu. Ale motiváciu som získal od hráča Scierx, mojej spojky, ktorý 2 dni svietil v rekorodch s naj hlínou. Jeho diktatúra mala vyše 3M prestíže, 13lvl a jeho najväčšia hlína bola 48 517 km. Screen z rekordov nájdete tu. Všimol som si, že v piatok postupne doberal km za posledné natečené kola a konečná rozloha by bola určite vyššia, ale to by nemohli prísť Valkači, 4 hodiny pred koncom veku, s vyhlásením "najvecsi dobyvak :D". Zaujímalo ma, prečo dal diefirma najskôr vyhladzovák a až potom dobyvák, keď tým prišiel sesváčenosťou o zisky. Ďalej už vyjadrenie diefirmy:

"Cau neslo tu onic vsimol som si ze v rekordoch s hlinou je lahko dobytelna dikta tak reku si skusim dat dobyvak kolko by to hodilo, ale nakoniec ho chalani sundali viac ako som chcel, tak som si dal vyhlaz, ktory hodil asi 30M a potom dobyvak nech mu ta hlina tak nesvieti."

Tu sú obidva výpisy, samozrejme z práve vyhlásenej war:

Úplné vítězství! Obsadili jsme 5027 km2 a 1252 budov země Pošta Dark Dreath Apeiron(#2903)[=*DC*=] - Scierx. Sebrali jsme 209675$, 276t jídla, 12864MWh energie a 6063 technologií. Naše ztráty byly 20997 vojáků, 6306 tanků, 5372 stíhaček, 8776 mechů. Nepřítel ztratil 9208 vojáků, 925 tanků, 784 bunkrů a 6293 mechů. Připrav. obránce se po útoku zvýšila o 10%. Získáno 12814 zkušeností.

Úplné vítězství! Při vyhlazovacím útoku na Pošta Dark Dreath Apeiron(#2903)[=*DC*=] - Scierx bylo zbořeno 3719 budov a 432 ruin. Ukořistili jsme 297133$, 615t jídla, 28657MWh energie a 8588 technologií. Dvojnásobek tohoto zboží byl navíc zničen. Bylo zmasakrováno 2 058 tisíc civilistů. Část zboží na trhu zničena. Naše ztráty byly 34119 vojáků, 9154 tanků, 8730 stíhaček, 13866 mechů. Nepřítel ztratil 11666 vojáků, 1171 tanků, 994 bunkrů a 7890 mechů. Připrav. obránce se po útoku zvýšila o 10%. Získáno 10637 zkušeností.

Prvé fúzky ista topka?


Prvé fúzky sa podarili urobiť hračovi .Skar.. Ja ich osobne pokladám za najťažsí pokrok a od toho kto ich dá prvý očakávam slušný výsledok. .Skar. mi teda napísal, aký mal plán a ako nakoniec dopadol:

čau...moje cesta byla docela šilena...po tom co jsem si dal mrak, kterej jsem ani neplanovat...a dal si defakto všechny potřebny pokroky před fuzema a byl furt kolem 600k prestiže a blížili se plny kola....tak jsem se rozhodl na taktiku hop nebo trop, ve smyslu dotnu vlezu do ali a snad to dam než mě někdo sunda...tak jsem jeden den večer nabral z 4999 na 8000...mezitím mi přišlo ufo s 50mil...diky tomu vypadal muj šileny lama plan vypadat realněji a pak jsem šel spat s 2,4mil ene...další den rano jsem založil ali..dotl..hodil všechno na trh a šel do školy...jenže jsem přišel večer dom a nic se neprodalo...tak jsem nakonec musel polovinu ene 2x zlevnovat když se blížila full war co mi dali...kterou jsem nakonec ukecal že mě nechaj za dvě hospy....nakonec naštestí neprošel ani jeden inf kterej na mě zkoušeli takže jsem docela v klidu fuze....

Moje plany byli...robo farma na ene...chtěl jsem dat robo tak s 10k...800 stavebkama...což ve finale bylo robo s 5k a 500 stavebkama...a hlavní kamen urazu byl při nabiraní hlíny což se mi hned 3x nepovedlo ....tak jsem pak na to kašlal a jen tak klikal...a nakonec mě to ani moc nemrzí když je stejně ene tak levna.
Tímto bych chtěl poděkovat partakoj stackpoj za pomoc


ŠkolyTento vek skončili v top 40 dve školy. Na 14. mieste [DpN] na čele s Evzenom Hybernym a na 29. mieste škola [ŠAM], ktorá mala dvoch učiteľov ArchimondSa a Molnu. Zaujímalo ma ako sú spokojní žiaci v školách a dvoch náhodne vybraných som sa opýtal na ich názor.

Prvý je Rostidlo zo školy [ŠAM]:

K webgame jsem se dostal již dávno. Byla to ještě doba, kdy takovéto "jednoduché" hry na internetu frčeli. Každopádně v té době sem byl mladší a hrál to stylem: "Postavím pár měst, pár kasáren" atd., takže to nemělo žádný efekt a přes 400k presu jsem se nedostal. Přestalo mě to bavit a vrátil jsem se, asi až před dvěma věky, kdy jsem se přihlásil do školy. Tady mě naučili téměř vše (to co neumím není vina učitelů :-D), okolo odehrávání za fundu. Například, že není třeba mít farmy na jídlo, jen proto abych ho nemusel dokupovat na trhu. Je to opravdu velký rozdíl, když vám někdo poradí co a jak, než když ty kola odehráváte ani nevíte kam. Opravdu bych doporučoval školu každému, kdo tu přijde a je nový, a dost možná i některým co zde hrají déle. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout naše dva učitele M0lnu a Archiho a říct, že jejich vedení školy je opravdu skvělé a jako učitelé by se mohli klidně ají živit!

Druhý je hráč Mr.Torry z aliancie [SIMPSONS]:

Tak na WG sem se dostal přes kámoše, kteří to hráli a začal sem taky.Hra byla zajímavá, avšak mě to později přestalo bavit, protože sem neuměl pěkně klikat :)(to bylo asi před 2 roky a hrál sem asi 2-3 věky)

V minulý mezihře sem si opět po 3 letech založil zemi a tenhle věk sem šel do školy, abych se přiučil.

Ve škole sem se převážně naučil kooperaci útoků a taky jak odklikávat (zastavět a až pak dopřipravit po dobyvačáku popř. akce rozvědkou atd.) prostě základy, no a hlavně využití správných genů + jejich expení a sem spokojený


PrepadyDo 73. veku nám pribudol prepad na D1KTATOROV od aliancií [Hlupci] a [WG-PROF]. Z oboch aliancií mi poslali pár slov k prepadom a nejaký ten útok/sabot z neho.

JassonD z ali [Hlupci]:

Tak prepad jsme nejak tak planovali uz nekolik dni pac si dlouho klidne farmili a nikdo jim to nechtel dat...problem byl ze jsme na ne nedosahli..a vzdy kdyz uz skoro jo tak zase odehrali..uz to vypadalo ze z toho nic nebude ale pak jsme si rekli, ze prece nenechame vyhrat zemi s H8..a navic pyro je "oblibenec" nekolika clenu od nas...kazdopadne tim jak to zafarmil tak jsme museli temer vsechny kola oddotit a pokusit se par utoky sundat ho pod TOP1, coz se nakonec povedlo..utoku bylo ale fakt jen par:

22.6.2012 4:46:34 Partyzánský útok na Pošta ThoseWhoKnowWillNotTell(#1299)[D1KTATOR] - Pyromancer se zdařil. Připravenost nepřátelské armády byla snížena o 0%, zabito bylo 1355 agentů a zapálením zásob ropy klesla zásoba energie nepřítele o 0 MWh. Při bojích zahynulo 209363 našich a 143351 nepřátelských vojáků. Získáno 24201 zkušeností.

jowood2 z aliancie [WG-PROF]:

puvodně jsme nic dělat nechtěli, cilem bylo dofarmit si na top 3..ale po war od blpl bylo jasny ze cil je v tahu, tak jsem si řekl že udělame nějakou srandu...

Rozvědka: Naši agenti nabourali ovládání mechů ThoseWhoKnowWillNotTell(#1299)[D1KTATOR] - Pyromancer. Bylo zničeno 70745 mechů. Operace byla extrémně náročná.

Rozvědka: Naši agenti nabourali ovládání mechů Každému, co jeho jest(#1583)[D1KTATOR] - Vojtiiik. Bylo zničeno 52265 mechů. Operace byla jednoduchá.

Info k ostatným prepadom 73. veku nájdete v predchadzajúcich aktualitách tu a tu

zobrazit komentáře