Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Aktuality

Tento článek byl publikován 09:00, 25.07.2012 hráčem Lord.of.Europe(#352310) ke 74. věku.
Byl již přečten 1288x, 10 komentářů, průměrná známka 1.6
- úspěšné a neúspěšné sundavačky
- perličky, drby, aliance
Zdravím Vás u svých aktualit, které poprvé uveřejňuji i na WG. Doposud mi čas umožňoval je vkládat pouze na facebooku. Pro ty, co se ještě nepřihlásili k odběru a rádi by tak učinili, jsem připravil odkaz zde.

Uskutečněné sundavačky
Před týdnem to vypadalo na dominantní věk robokratů, co se týče sundavaní i obsazení topky. Pro jasnější pochopení poslední věty cituji ze svého materiálu z pondělí 16.7.: "Jen v top7 je 5 feud-robo taktik, na které se zatím neobjevil žádný účinný hubící prostředek, a nakoukneme-li do top40 pořádně, tak uvidíme celkově 16 budoucích robíček, které zatím klikají jako bezali země." Do této chvíle se první sundavačky odehrály ve válkach VTIP vs PíBíBí, kde byl sundán Kapitán Drunigen z 4,3M (inf) a VIR vs -=F*A=-, zde byla prolomena obrana hráče T.H.I.M.Y na 3M prestiže(červeně zvýrazněny jsou vyhlašující aliance). Vždy šlo o sundání komunistů farmících na ene. Výpisy útoků a vyjádření předsedy VTIPu k válce, která neprobíhala zcela konvenčně zde.
To je zřejmě i příčina průměrné ceny energie 18/MWh. Zeptal jsem se hráče Pyromancera, který posledních několik věků s energií "pracoval" na jeho názor na budoucí vývoj ceny energie:"Servus, cena je vysoka, ale podla mna klasika. Produkcia stupa, ale este dakoho sundaju, tak ta ele chvilu neklesne. Pri tejto cene da vela ludi fuzky a produkcia bude stupat podla mna, tym padom cena pojde dole. Minimalne 2 dni to este pojde po 17 a potom sa to ustali na 15, ale necakam ze by sa to otrhlo."

Hned v úvodu jsem se zmínil o dominanci robokratů v tomto věku. Té však musíme dát zřejmě čas, neboť se nic velkého a neobvyklého v porovnání s předešlými věky neděje. Naopak ten kdo teď určuje tempo hry a v neobvyklém počtu okupuje top40 jsou diktatury. Zatím se zviditelnily hlavně díky své ohromné rozloze a sloučení do aliance =KJK=. Jedinou výjimkou je hráč PersonaNonGrata a aliance CGHMN, která stejně jako věk minulý přepadla zemi, která měla velmi slušné šance na výhru. Minulý věk to byl Gxx přibližně na podobné prestiži jako nyní Vojtiiik z =*ss*=. PersonaNonGrata až do včerejšího dne také farmil s technokratem a vypadal na silnou Vojtiiikovou konkurenci. Avšak jak se mi sám svěřil, nebavilo ho to, a proto zvolil revoluci na minidiktu. Uvidíme jak na to odpoví aliance =*ss*=, kterou opustilo silné jádro původního coveru.

Neuskutečněné sundavačky
Zajímal Vás někdy příběh top1 země, i když to bylo v průběhu věku, země patřila Vám zcela neznámemu hráči? Možná jste si představovali, jaký je to asi pocit? V tom případě jsem se Vám trefil do chuti. Připravil jsem pro Vás totiž rozhovor s již sundaným Vojtiiikem, který byl v době rozhovoru ještě stále lídrem žebříčku:"V utery a pote i ve stredu jsem dostal dve neprijemne war. První od sP`. Na full war jsem mel presne 140 kol, tam jsem nasvacil na nynejsi rozlohu (27k km2), zastavil a jel nahoru. Musel jsem vsak betonovat, aby na me nedosahli jejich fundi, proto jsem prodal produkcni techy, vzal pujcku, zbytek penez z ali pokladny a vystoupal jsem cca na 2,7M. Ve stredu prisla war od JIHAD. Tam byly dve dikty na 1,4M, takze jsem mel docela strach. Prvni diktu s velkou produkci jsme sundali za pet dvanact a ta druha sama nic nedokazala. Mel jsem docela bobky. Kdyby to JIHAD dali aspon o 12h pozdeji a ja bych mel znovu aspon tech +/- 140 kol, tak zrusim pacak a vysvacim se na 35k km2. Kdybych mel jmenovat nejakou zajimavost z poslednich dni, tak urcite mrakac, ktery jsem si dneska jeste s opickou na hlave nahodil za 85M."
To byla první (do té doby) neuskutečněná sundavačka, která se po pár hodinách opravdu uskutečnila, avšak za ni stáli jiní hráči a šance Vojtiiika v přepadu byly o dost nižší (výpisy útoků zde a inf zde). Při druhé se mi nejprve hlavní potenciální sundávač Otooo vymlouval, že se mu do sundávaní farmáře Evzena Hybernyho nechtělo, obzvláště poté co ufarmil, ale později přiznal, že jim plánovanou kolektivní "hostinu" znechutil Evzen sám svou neustálou přítomností.

Perličky, drby, aliance
Další sundavačka by se mohla zrodit ve válce DF vs Rafani, kde jsou na špici opět komunisté a DF vlastní hned 3 roboty, kteří udělali revoluci na velmi slušné hlíně taktikou bezaliančních feudálů.
Jedním z překvapení v době revoluce na robokracii byla OBB SpameRova země z Etc. (nyní =KJK=), která i přes všechny předpoklady pro revoluci zůstala diktaturou.
Z aliancí, které ovládaly žebříček před revolucí na robo už jich zde moc nenajdeme. Nevyspytatelné aliance BumBum2 a d15 se sundaly navzájem v 6 denní válce, při které padlo téměř 1100 útoku a bylo protočeno přes 100k km2, na obou stranách. Pro BumBum2 zřejmě válka znamenala rozkol aliance. d15 by se v topce nejspíš i udržela nebýt dalších vyčerpávajících válek proti -=KA=- a F.o.a.Du, které v součtu znamenaly stejné vyčerpání jako boj proti BumBum2.
Čas od času se stává, že se najde někdo, kdo prověří připravenost "probouzejících" se farmářů v protiraketové obraně. Hráč Dezider prověřil hned tři. TheSokarovi z GH nukleární rakety zamořily 6,8k km2 a Abecednikovi z BAMBUSEK 6,5k km2 - oba hráče to stálo čestné místo v rekordech za rozlohu. Třetím byl hráč Theodoric, jež měl buďto dosti štěstí nebo kvalitní SDI, jelikož nukleární hlavice vyslané na něj, byly úspěšně zneškodněny. Zřejmě i kvůli tomu se nyní drží na 6. pozici v žebříčku. Ostatně i sundaný Vojtiiik podcenil nutnost protiraketové obrany. Jeho šance na zachycení nepřátelských raket byly pouze +/- 82%, což je na vrchnolnou farmu dosti nízké číslo. Jak vidno z jeho konfliktů, útočníci jej začali úspěšně odpřipravovat až po úspěsné biocídce.
Zaujaly mne i rekordy nejvyexpenějších generálů, už téměř tradičně je v popředí Masias, který je zatím i jediným armádním generálem na WG. Co však doopravdy upoutalo mou pozornost, je souboj hráčů Platánka a Yes. Každý z nich má v rekordech 2 generály, prozatím vede s velkým náskokem Platánek.Na facebooku se objevilo několik "kárných" komentářu typu "proč jsi nenapsal o tomhle Lorde, proč jsi nenapsal o tamtom, tohle je velmi důležitý faktor, jak si ho mohl opomenout,...". Rád bych připomenul, že redaktoři jsou pouze lidé a mohou přehlednout určité věci a zvláště saboty mechů, počet kol, konverzace vedení aliancí jsou úplně mimo náše možnosti, proto Vás znovu vyzívám, máte-li se čím pochlubit, všimnete-li si nějaké mimořádné události, kontaktujte mě. Budu jedině rád. To samé platí i o výzvě v pracovně. Vzpomenete-li si na nějaké velkolepé momenty z historie WG (věk AC/DC, 30M země Francimora a warecka,...).

Více informací z předešlých, nyní už bezvýznamných situací, které jsem pro WG noviny opomenul, naleznete na facebooku.

Lord.eu (redaktor)

zobrazit komentáře