Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Vítězové a poražení 92. věku

Tento článek byl publikován 20:36, 15.10.2014 hráčem .Hellboy.(#249143) ke 92. věku.
Byl již přečten 579x, 12 komentářů, průměrná známka 1.7
Rozhovory s předsedou vítězné aliance, vítězným jednotlivcem + vyjádření TOP2 a TOP3 jednotlivce.
PS: Shrnutí bude do konce týdne.

Cenzor3d (#260425) - vítěz v jednotlivcích1) Gratuluji k výhře, dosáhl si jí s KOMunismem, proč sis vybral zrovna toto zřízení?

Díky moc :), cíl byl už od začátku jet na win přes ene a rozhodoval jsem mezi utopkou a komunismem. Jelikož utopku jsem klikal asi 4 věky z5, rozhodl jsem se pro komunistu s pacákem, spokem a hlavně silnou rozvědkou, kterou má kom fakt za levno a to byla moje výhoda, mohl jsem tak držet i ne zrovna moc krytý prostředky :D

2) Byl někdy ve věku okamžik, kdy ses o svou farmu opravdu obával?

Taková situace asi úplně nebyla, spíš klasicky po nabrání hlíny – 27k hlíny, malé preso a taky, že mě nakonec sundali a oškubali o 10k, tak jsem našetřil na full a začal od znova. Možná dobře, aspoň jsem nebyl tolik na očích a nemusela přijít výhra. Nadruhou stranu by to bylo úplně jiný preso (s dvojnásobnou produkcí).. ale to mě teď už samozřejmě vůbec netrápí :)

3) Kdy jsi začal věřit, že to opravdu vyjde?

Asi až poslední 3 hodiny před koncem, kdy jsem si začal dělat náskok před druhým a pořád jsem ho navyšoval, tak jsem si řekl, že tam šance je a pak už jenom čekat na přepad a sledovat komický vývoj ene. Jsem ještě neviděl, kdy byla vyprodána ene už skoro hodinu před koncem :-D .. taky na tom pár lidí vyhořelo :D

4) Sledoval jsi své rivaly? Koho jsi považoval za největšího soupeře v boji o TOP1?

Sledoval jsem je hodně. Za největšího soupeře jsem určitě bral siriusse, protože v tu dobu, co mě sundali, on začal farmit, tak jsem čakal jak to zahraje. Naštěstí pro mě udělal tu největší chybu, v kterou jsem tajně doufal, že si vezme v pondělí půjčku a zabetonuje to. Druhý lets (který mimochodem hledá pravou lásku :-D kdo má zájem ať píše do pošty) byl taky hrozba, protože jsem nevěděl kolik toho má naškrdlený, ale jak jsem ho přefarmil a měl u sebe ještě randál peněz, začal jsem věřit, že to tenhle věk konečně dopadne.

5) Zde ti nechám prostor pro závěrečnou děkovačku. Děkuji za rozhovor.

Chci hlavně poděkovat svojí mamce a mamkám všech kluků z Acrossu, že kdysi vyprdli takový jelita, který byli v téhle ali :-D Na to, jak to byl strašný věk snad ve všech směrech, to nakonec dopadlo hodně dobře. Určitě to nikdo z nás nečekal. Speciálně asi musim pozdravit přímo marvíka, mlna, bohuša, šejdyho a fenomena, protože pomohli, když bylo třeba. Jo a ještě gigina, protože to je posera :-D . Taky díky, čago

Lets go (#174615) - TOP2 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil druhý. Jak jsi spokojený s výkonem?

Ahoj, na jednu stranu je to úspěch a spokojený jsem, ale na druhou stranu jsem chtěl vyhrát, což se bohužel nepovedlo.

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Určitě byla. Kdyby Cenzored nenasyslil ene na trhu, tak bych s největší pravděpodobností vyhrál.

3) Co si myslíš o vítězi, zasloužil si první místo?

Zvolil taktiku, která byla úspěšná, tak asi ano.


Siriuss(#121851) - TOP3 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil třetí. Jak jsi spokojený s výkonem?

Už sem se dostal do takové hráčské fáze, že pokud to není top1, tak to může být vždycky lepší, čímž chci říct, že 3. místo je krásné umístění, ale ambice byly vyšší.

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Bezpochyby. Pokud bychom v S.D.E nevedli několik dní total s hráčsky propojenými aliancemi, kdy KA dostali na čumák do takové míry, že nebyli pomalu schopni nic s úspěchem vracet, tak bych to neklopil v pondělí. Rozhodl jsem se ale po cca 450 kol farmení to zalomit v pondělí, jelikož ostatní země v alianci byly v průměru na 500k presa a já nechtěl dávat šance ostatním, aby se předvedli przněním mých obyvatel. Pokud by byla situace jiná a měli bychom v ali bojeschopné země na vyšším presu, tak bych to nejspíše klopil ve středu a s produkci 160k energie za kolo by to bylo 13M plus. Takže top1 byla velice reálná meta.

3) Co si myslíš o vítězi, zasloužil si první místo?

Vítěz věku byl svým způsobem asi pro většinu hráčů překvapivý. Boj o top 1 byl v závěrečné fázi sváděn mezi 3 zeměmi. Dvě byly známé, ta moje a feudál od Let´s go. Ta třetí neznámá. Tou byl vítěz. Kdo sledoval statistiky tak věděl, že na wg je země která má u sebe několik dní nasyslelo několik set M peněz plus ještě možné zásoby na trhu. Tou zemí byl vítěz. Vsadil na jednu z nejsilnějších rozvědek, aby nedal šanci většině hráčům ani na inf natož kradení. Ale na 8M, kde se držel relativně dlouho byl sundatelný docela velkým počtem hráčů. Závěrečným nákupem vylezl na top1 a tam se udržel až do konce. Sundávači se už nestihli vzpamatovat. Dali by se omezit na pár zemí, které toho byly schopné. Za zmínku by stála aliance VT, která byla schopná dát dolů zem na 13M, ale ta si vylámala zuby na mě. Takže riskatní hra a pozice mrtvého brouka přinesla zasloužené ovoce. Vítězi gratuluji!


Vítězná aliance [*`=/-.,]


- rozhovor s hráčem Supra1Soul5Play, předsedou vítězné aliance

1) V první řadě gratulace k výhře. Byla nějaká oslava?

Díky, samozřejmě, zapíjel jsem v sobotu, pár piv s kámošema u xboxu :-)

2) Jak probíhal věk, všechno klapalo? Měli jste nějaký plán, kterého jste se drželi?

Už na začátku minulého věku, kdy jsem po 4 věkové pauze dal opět dokupy 10ti člennou ali, jsme se s klukama domluvili na otevřeném konci. Spíše jsme chtěli expit a moc nehrotit průběh věku. Proto jsme neměli ani žádnou farm s pacákem v ali po celý věk. Plánu jsme se drželi, ale jakmile se nám složili geni a robokratům se povedla parádní revoluce, začal jsem přemýšlet i nad možností zkusit jen na top. Pokud shrnu celkový průběh věku, vše nám vycházelo skvěle, od válek počínaje, přes generály, ufony a expy. Bylo tam pár kritických momentů, když jsme dostali war od alies co neřeší zda kliknou klasiku či totalek, ale vždy jsme se domluvili na kompromisu a šli si dál za svým cílem.

3) Kdy jsi začal věřit, že vyhrajete?

Vlastně jsem tomu nevěřil do poslední minuty věku, druhou zem jsem měl v CoverUni u Haggida a když přišel přepad, očekával jsem podobný průběh i u mne v alianci. Už jen proto, že jsme měli od pátečního rána aktivní war s ali Rafani (mimochodem do konce věku do nás nasypali přes 150 útoků :-D takže o důvod víc proč jsem nevěřil ve win). Ale díky tomu, že jsme měli několik es v rukávu, jsme tento nával útoků přežívali a měli neustále náskok v pressu. Aliance ZERO nám pomohla možná nejvíce, byla to jen štastná náhoda, protože sundali ali SPRITE, která na poměrně málo landu vyskočila hodně vysoko. Kdyby nemechli repku s 500K tanky a 250K mechy tak nevím zda bys teď dělal rozhovor se mnou :-D Takže i velký dík patří jim, ikdyž nám nepomohli cíleně, dostali jsme od nich též war, ale měli jsme postavenou armu normálně, ne tankoselekci:D

4) Všiml jsem si, že se tví maniaci od 73.věku pravidelně umisťují v TOPce, ale vyšlo to až teď. Čím se tento věk lišil od těch ostatních, kdy jste skočnili třeba druzí nebo třetí?

Ano, to bylo naše prokletí, protože většinou když jsme jeli na top umístění, tak jsme skončili na dně webgame kvůli banalitě, která vyvrcholila v total :-). A když už jsme byli v topce, tak nás buďto někdo přefarmil, nebo jsme schytali war před koncem. Myslím, že tento věk se lišil především tím, že nám opravdu všechno vycházelo, přišlo nám nespočet ufonů v ali, což se mi nestalo několik věků, kluci hráli perfektně, drželi jsme se našeho plánu za každou cenu, možná mi prospěla i 4věková pauza od plnohodnotné 10tičlenky :-)

5) Zajímavostí je, že všechny zápisy jsou pod tvým jménem. Znamená to tedy, že jsi vždy předsedou? Jakou funkci u vás předseda zastává. Opravdu rozděluje úkoly, hledá wary, řeší diplomacii atd.. anebo je to spíše takový maskot?

Alianci jsem zakládal a prozatím nebyl důvod měnit předsedu, pokud mě tedy nebudou mít kluci dost a neprosadí si někoho jiného :-D Ale myslím, že jsme všichni zatím spokojeni. Předsednictví beru zodpovědně, organizuji chod ali, snažím se, aby spoluhráče klikání u mne v ali bavilo a měli chuť hrát a zkoušet nové strategie. Samozřejmě nesmím zapomenout na zástupce, kteří jsou nedílnou součástí chodu ali. Jsem pracující člověk, tudíž mne plně zastupují pokud jsem časově zaneprázdněný :-). Klikáme v téměř stejné sestavě poměrně dlouho, takže už každý ví, co od něj očekávám a požaduji.

6) Zde ti nechám prostor pro závěrečnou děkovačku. Děkuji za rozhovor.

Především bych chtěl poděkovat spoluhráčům nejen za minulý vítězný věk, ale za veškerý čas, který věnovali naší ali a přispěli tak ke skvěle fungující alianci. Bez nich bychom nebyli tam kde jsme ;-) Děkuji všem kamarádům a známým, kteří nás podporovali a stojí za námi, stejně jako my za nimi.

zobrazit komentáře