Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

93.věk - Rozhovory

Tento článek byl publikován 23:50, 27.11.2014 hráčem .Hellboy.(#249143) ke 94. věku.
Byl již přečten 589x, 5 komentářů, průměrná známka 1.7
Rozhovory s předsedou vítězné aliance, vítězným jednotlivcem + vyjádření TOP2 a TOP3 jednotlivce.
Dále také rozhovory se dvěma hráči, kteří pokořili (14) a vyjádření administrátora ke Generálním Štábům.

.adm1n. (#171179) - vítěz v jednotlivcích1) Gratuluji k výhře. Po dvou druhých, jednom třetím a dvou čtvrtých místech se to konečně podařilo. Zvláštností však je, že předchozí zápisy u země máš většinou za zřízení KOM nebo DEMO. Proč sis tentokrát k farmení vybral Feudalismus?

Ahoj. Feudalismus jsem si vybral, protože wg už není to, co dřív :)) Dneska je očividně úplně normální sundávat 15M+ farmy s kartičkou Z, takže člověk si musí dávat víc záležet na bonusu. Jen ta produkce je hold cca dvakrát menší než u ostatních farem, takže jako jet feuda asi není idealní, pokud zamýšlíte top1. Já teda rozhodně na začátku věku top1 nezamýšlel.

2) Jak probíhal věk? Zažil jsi okamžik, kdy ses o svou farmu opravdu obával?

No v plánu bylo expit, a když to na to bude, tak zkusit farmu. Expení šlo v poho, až na to, že jsem musel měnit myslím všechny geny. Hlínu už jsem myslel, že snad nenaberu, když tu nám vyhlásil jak na zavolanou Supra se svojí ali. Tam se nabíralo parádně :-) No a od té doby jsem hrál pořád s velkou prestiží, abych se nemusel tolik bát přepadů. Takže jsem byl s malýma přestávkama těch posledních cca 13 dní pořád první, což bylo způsobeno tím, že ostatním farmám to tento věk nějak trvalo. Myslím, že další farmy se začaly objevovat cca až 9 dní do konce, což teda nepamatuju, že by se někdy dělo :-O

No a obával jsem se, když mě chtěl nejdříve sundat koloběžka a spol a já zrovna nebyl u kompu. Ale parťák to odtahal parádně a ali mě bránila. A pak jsem se samozřejmě obával ty poslední dva dny věku, to se mohlo stát úplně všechno :)))

3) Sledoval jsi své rivaly? Koho jsi považoval za největšího soupeře v boji o TOP1?

Sledoval. No já jsem se hlavně nepovažoval až do pondělí před koncem za top1 zem, ale jak jsem si uvědomil, že dám cca 15M, tak jsem si říkal, že dobrý, že to už by mohlo vyjít. Na 15M to taky mohl v klídečku vytáhnout třeba fridrich a i defector (a určitě i nějací další, jen si nepamatuji už), jen neměli dostatek štěstí.

4) Zajímavostí je, že jsi se svým zřízením vyhrál i přesto, že jsi z celé TOP40 odehrál nejméně kol (3596). Byl to tvůj záměr přestat tahat v pondělí, vzít půjčku a zkusit se udržet?

Záměr to nebyl, chtěl jsem tahat až do středy. Ale už jsem u toho nechtěl tolik sedět a hlavně se nervovat z různých přepadů, které by možná přišly :)))

5) V závěru na tebe šlo několik neúspěšných útoků za velmi výživné expy (více info ve shrnutí). Můžeš čtenářům prozradit, jaký jsi měl taktický bonus, případně další aspekty toho, že jsi se zvládl ubránit?

Bonus byl před útokama myslím 681% taktickej a po útocích 736%. Na to, že jsem neměl hraničky a prestiž 15M, tak myslím dobrý.

No a hlavní aspekt byl, že jsem den dopředu od různých zdrojů věděl, že na mě půjdou, tak jsem ještě trochu přeskupil army do stíhů, protože to bylo jedině, čím mě teoreticky mohli projít. Jen ve vojácích byla poté kvůli tomu trochu díra, tak jsem byl docela podělanej, jestli nepřijdou ještě s nějakou další ali, která tam bude mít nějakého 5M+ komanče, ale přišli sami nakonec.

6) Zde ti nechám prostor pro závěrečnou děkovačku. Děkuji za rozhovor.

Na mém vítězství mají velký podíl: Seksymania, Dr. Hurka, AndreFox, Lord.of.Europe, .winter. a moje přítelkyně Sára :-) Takže všem dík a zas někdy ;)

G.R.E.E.K (#425477) - TOP2 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil druhý. Jak jsi spokojený s výkonem?

Ahoj v prvom rade by som rád poďakoval ali mmu za dosiahnutý výsledok. S výkonom som spokojný, no nenaplnil som si svoje očakávania. Plán bol urobiť si medaile lvl 5. za rozlohu + počet vyrobených jednotiek, H11 a uhrať top 40. Umiesnil som sa na 2. miete čo je vynikajúce, kedže som nehral na win a počas veku som 2x prišiel do neriešiteľného konfliktu ktorý vyústil v TW.

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Určite. Borsug aj .adm1n. dostali na konci war s čím som začal kalkulovať a pokiaľ by sa ali NBS podarilo adm1na sťiahnúť. Tak by som to zrejme vyhral. Dosť mi nahrala aj cena energie ktorú som nakupoval ku kncu za 5 namiesto za 15 ak osom kalkuloval, čo mi pri mojej spotrebe prinieslo dodatočne 60M-70M. Bohužial som nemal šťastie na UFO (superPC) ani ekonóma, čo by mi aj s pokrokom mrakodrap moju konečnú prestíž mohlo boostnuť o 20-30%.

3) Co si myslíš o vítězi, zasloužil si první místo? Je něco, co bys mu chtěl vzkázat?

Zaslúžené víťazstvo. Môj odhad bonusu bol 600%+, čo mi aj bolo potvrdené. Feud nie je zrovna najlepšia vláda na farmu, takže ďalší plusový bod. S adminom sme si už pokecali takže mu nič neodkážem, ale komunite WG by som len rád odkázal aby pri riešení konfliktu obe strany našli spoloćný kompromis, aby konflikt riešíl jeden človek = predseda a aby nikto nerobil unáhlené reakcie. Gl n Hf guys.


cmelo (#216325) - TOP3 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil třetí. Jak jsi spokojený s výkonem?

Ja som spravil co som mohol a potom to uz bolo len o stasti ze dostali prepad zeme naokolo a moja nie...

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Prestizovo na 13-14M by som sa nedostal. Jedina sanca je ze by padli top1 a top2 :)

3) Co si myslíš o vítězi, zasloužil si první místo? Je něco, co bys mu chtěl vzkázat?

Myslim ze zasluzil. Bol v topke dlho a ubranil sa prapadu na konci.


Vítězná aliance [SOPHIE`S]


- rozhovor s hráčem U.U, předsedou vítězné aliance

1) Gratulace k výhře. V první řadě bych rád poznamenal, že na vítěznou alianci jste měli nezvykle vysoké hodnosti a v podstatě žádnou "plnokrevnou farmu". Bylo vaší prioritou dosáhnout vysokého umístění v GŠ aliancí či jste plánovali se na konci poprat i o umístění v žebříčku aliancí?

Ahoj, děkuji za gratulaci!
Nerad si dávám konkrétní cíle na začátku, raději si v průběhu dávám menší cíle - dát nějakou hodnost, pomoci spoluhráči s jeho cílem, nebo se pokusit někoho "sundat".

Takže rozhodně plán vyhrát věk nebo GŠ nebyl, a to ani poslední den věku, kdy to vypadalo na umístění okolo 5. místa. A vysoké hodnosti jsme měli především kvůli týmové spolupráci, když to bylo třeba.

2) V jaké fázi věku nastal ten moment, kdy jste případně museli přehodnotit vaší strategii a cíle?

Popravdě jsme neměli plán věku, hráli jsme na expy s tím, že uvidíme, jak to dopadne.

3) Kdy jsi začal věřit, že vyhrajete?

Naději na výhru jsem začal cítit 15 minut před koncem.
V 19:30 nás v ZT přepadli V3R (snad to byli oni :-D) a tím nás připravili o šanci vyhrát, pak šli dolu =T= a cca v 19:45 jsem si začal uvědomovat, že je tu šance na výhru, popřípadě 2. místo - Chlastáme totiž měli více farem a bál jsem se, že můžou v poslední minutě odehrát poslední kola a následně vykoupit domácí trh.

Většina naší ali totiž odehrála v průběhu dne, michal44 odehrál poslední kola večer, a my s hráčem mara8 jsme odehráli v posledních minutách věku, proto jsem se bál toho, že nás aliance Chlastáme předběhne, což se naštěstí pro nás nakonec nestalo.

4) Pod vaší aliancí vidím pouze dvě umístění v TOP40. Značí to, že aliance SOPHIE`S je nová, či se vám dlouhodobě nedařilo dosáhnout nějakých větších úspěchů?

SOPHIE`S jsem zakládal teprve podruhé, a protože nám štěstí přálo, tak v obou věcích se nám podařilo umístit v TOP40.

5) Zde ti nechám prostor pro závěrečnou děkovačku. Děkuji za rozhovor.

Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům za skvělou spolupráci, kvůli které mě tato hra tak baví.

Rozhovor (14) hodnost: rybka es atrás (#387806)1) Gratulace k dosažení (14). Jsou to již dlouhé 4 věky, co byla (14) na WG naposledy viděna. Čím si myslíš, že byla způsobena její absence?

Ahoj, dakujem :) Absencia (14) na wg ma dost mrzi, podla mojho nazoru sa o nu moc hracov ani nepokusa a ked sa uz nejaky najdu tak su to skor ti skusenejsi (tym nechcem urazit nikoho kvality).

2) Ty jsi (14) dosáhl v malé čtyřčlenné alianci se zřízením Diktatura. Můžeš ve zkratce popsat nějaké výhody či nevýhody tohoto způsobu?

Ak smiem najskor by som podakoval partakovi J.a.c.k.e.s.s -ovi za pomoc, vsak on vie ;). Hrať v malej ci velkej ali, vsetko ma svoje pre a proti. V malej ali je vyhodou to ze sa daju nasjt fajn ciele hlavne zo zaciatku a v strede veku , vo velkej ali to je problem pretoze je vacsinou vsetko obsadene, avsak na konci je to skor naopak a naozaj som sa obaval ze to nestihnem kvoli tomu ze som to pomaly nemal kam hlasit..myslim tym co najviac prestiznejsim cielom.

3) Sledoval jsi některé, ze svých protivníků v boji o nejnaexpenější zemi? Především hráče Dexter VI?

Ano, uz od zaciatku som sledoval ako to komu "sype" no najviac az po 12H..cakal som ze po 14stku si pojde viac hracov hlavme U.U s jeho dvoma nadupanymy DEMoskami. Hraca dexter som v bojoch zazrel az vtedy ked ma niekto zrazu predbehol o niekolko 100 000 expov behom 24 hodin na co som fakt cumel. Rozbehol to robo paradne a mal krasne ciele. Nakoniec sa mu podarilo urobit TOP medailu za skusenosti zeme k comu mu touto cestou gratulujem.

Rozhovor (14) hodnost: Dexter VI (#265284)1) Gratulace k dosažení (14). Jsou to již dlouhé 4 věky, co byla (14) na WG naposledy viděna. Čím si myslíš, že byla způsobena její absence?

Hodnost se ti po konci věku nikde nezobrazuje. Mně osobně chybí žebříček generálního štábu, nikdo nemá takovou motivaci se o H14 pokoušet. Každý si všímá žebříčku, ale beru, že je to hra na prestiž.

- pozn. ke Generálnímu štábu od administrátora hry Wimperus

"Gen. štáb budeme řešit patrně nějakými speciálními medailemi, možná hvězdičkou. Problém žebříčku je ten, že se to už jednou zkoušelo, dokonce je to i na GWG a celkově to narušuje hru na prestiž. Zkušenosti země nejsou úplně ideálním cílem hry a to ani druhotně."

2) Ty jsi (14) dosáhl ve velké desetičlenné alianci se zřízením Robokracie. Můžeš ve zkratce popsat nějaké výhody či nevýhody tohoto způsobu? Přidej také informaci, ze které vlády jsi dělal revoluci na Robokracii.

Hlavní výhoda všeho jsou alianční pokroky. Nikdy jsem nehrál v malé alianci, nikdy mě to nelákalo, a teď už se to ani nevyplatí. Jel jsem z republiky. A výhoda Robokracie je nejspíše v tom, že je to nejlepší zřízení ve hře do klasických válek a útočných přepadů

3) Sledoval jsi některé, ze svých protivníků v boji o nejnaexpenější zemi? Především hráče rybka es atrás?

Koukal jsem do filtru během věku, jak moc zaostávám, ale nijak zvlášť. Rybka šel starou osvědčenou metodou v malé ali, kdy si musel poctivě vybírat cíle, kterým dával war.

Já musím poděkovat své ali za podporu, kterou mi vytvořila, a zejména aliancím, které od nás unesly tzv. klasickou war, to ovlivnilo celkový výsledek nejvíce. Reálné je i pokoření 4M XP, ale to by musel celý věk jít jako na drátkách.

zobrazit komentáře