Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Vítězové a poražení 97. věku

Tento článek byl publikován 20:58, 13.05.2015 hráčem .Hellboy.(#249143) ke 97. věku.
Byl již přečten 577x, 5 komentářů, průměrná známka 1.2
Rozhovory s předsedou vítězné aliance, vítězným jednotlivcem + vyjádření TOP2 a TOP3 jednotlivce.

Michal44 (#30413) - vítěz v jednotlivcích1) Ahoj, gratuluji k prvnímu místu. Zvítězil jsi se slušným náskokem cca 2,5M prestiže. Jel jsi na výhru již od začátku? Šlo všechno podle plánu nebo se vyskytly nějaké komplikace, kdy ses o svou farmu opravdu obával??

Ahoj a děkuji ;-) Popravdě ANO, bylo to v plánu už víkend před začátkem věku. Domlouval jsem se s dvěma dle mého názoru výbornými válečníky (sharpem a animaniakem) jak zahrát zem na top a případně jakou. Uvažovali jsme totiž již 96. věk, že poslední dobou vyhrávají především ty aliance, které mají nějakou tu top zemi. Čili nejsou prestižně vyrovnaní, ale táhnou to na jednu zem…tak jsme to chtěli vyzkoušet, jak že to funguje v praxi (bohužel jsem alianci nevytáhl výš, než na 3. místo, ale i to je úspěch).

Šlo vše podle plánu? Šlo i nešlo. První kámen úrazu byli generálové!!! Obranný gen se prostě ne a ne vytvořit! Nepřišel ani ochránce, ani stratég!! Už jsem měl 1x 6H na ekogenu a pak 5H na druhém ekogenu a cca 20tis exp před druhou 6H u ekogenů přišel stratég, kterého sem samozřejmě musel měnit. Přiznám se, že takhle dlouho sem snad na stratéga nikdy čekat nemusel.

Důležitým faktorem vývoje a průběhu věku bylo kliknout brzké „M“ což se zadařilo a kliknul jsem ho asi cca jako 4-6zem a potom jsem jen a jen získával expy. Díky absenci genů jsem dost ztrácel, ale parťák sharppp mě zachránil a s mojí zemí asi ve 3 ráno sundal jednu fakt lehkou zem na získání exp a neskutečně tím dohnal mou absenci expů vůči celému WG! Jakmile jsem klikl 2x 6H u ekogenů a 8H na ochránce stratég, doexpil jsem 1x 4H na posledním ekogenovi a začal farmit (upozorňuji, že cca 30tis od 10H) ale už nebyl čas expit!

Kdy jsem se o svou zemi opravdu obával? V době přechodu na ROBO až do konce věku :-D To jsem totiž začal nabírat hlínu a farmit, ale úplně nejvíc poslední 2 dny věku kdy tu padal jeden šprým za druhým od ASy, který mi psal jestli mě má nebo nemá sundat, ovšem jsem realista a bylo mi jasné, že pokud bude chtít, tak mě sundá a stejně tak ostatní! Neměl sem prostě natolik závratnou prestiž, abych utek, navíc jak mi sám ASA napsal, když bude mít šanci vyhrát sundá mě, a když ne tak mě nechá.

2) Kdy jsi začal opravdu věřit, že to vyjde, a nic už tě nemůže ohrozit?

Začal jsem věřit cca v 19:35 když se mě ASA pokusil bombardovat a napsal mi něco ve smyslu: „hmm tak to nejde“ v tu chvíli jsem už věřil, že to ustojíme, protože kluci z ali ho rychle sundali a přepad v posledních 15 min jsem už cca neočekával. I když já jsem zhruba od 13:00 nebyl u své země moc online, to spíš parťák, protože jsem byl na cestě do jižních Čech, takže jsem sledoval jeho klikání pouze přes mobil a to velmi, velmi pomalu :-D věřte nebo ne, ale v kempu ještě tak rychlý mobilní internet nemají :-D

3) Zvolil jsi demokracii, je to tvoje oblíbená strategie? Jaké byly hlavní důvody výběru tohoto zřízení?

Hned na úvod bych řekl asi tohle: Nikdy sem nehrál na topku jednotlivců a ještě před 2-3 věky bych řekl, že vyhrát věk nemám nikdy šanci! Prostě sem to ani nezkoušel a hlavně sem si nedovedl představit jak tahat zem na tak vysokém presu (upozorňuji jen, že hraji cca 11 let, ale vždy jsem hrál pro ali a ne na jednotlivce, což by asi moji dlouholetí členové potvrdili). Takže pro mě tohle byla vlastně absolutně nová zkušenost.

Proč demokracii? Protože jsme se na tom shodli s Sherpem a aresteiem. S demokracií mám takové zkušenosti asi jako utopie s útočením :-D, ale nakonec se mi zalíbila a určitě si jí v budoucnu zase kliknu, ale tentokrát to doklikám útočně až do konce věku.

Hlavní důvod byl ten, že má demokracie výbornou produkci peněz pokud jí pořádně zatechujete + má ráda velkou rozlohu. Dalo se s ní útočit a pak i farmit, což bych třeba u taktiky fund/utop nemohl.Tam ta revoluce je prostě nutná + ztráta zase společenských pokroků.

4) Sledoval jsi své rivaly? Koho jsi považoval za největšího soupeře v boji o TOP1?

Samozřejmě, že sledoval a v posledních 2 dnech velmi aktivně!!! Někteří se samozřejmě vyptávali, jak na tom jsem a kolik ještě tak vytáhnu atd., ale já jen mlžil, protože já sám sem zezačátku počítal s cca 15miliony, ovšem dle vývoje trhu atd. jsem nakonec odhadoval cca 12mega což mi i vyšlo.

Za největšího soupeře jsem považoval následující hráče: Mrkvik, Martin858, ale ze všeho nejvíc to byl ASA a jeho KOMO s fůzema! Bohužel se ASA domníval, že sem ho nakonec nechal sestřelit Suprou, ale už jen málo kdo si uvědomuje, že právě ASA byl ten, který dal Suprovi cca týden před koncem věku 3x výhlaz ze shora a tím zničil Suprovi ambice jít nahoru. Čili jsem spíš doufal v to, že mu to bude chtít vrátit a i samotný Supra mi do poslední vteřiny nechtěl říct, jestli ho sundá nebo ne.

5) Získal si už i hvězdu za vítězství aliance jakožto její předseda, čeho si vážíš více? Co bylo složitější?

To je velmi těžké posoudit, ale asi takhle: Mě osobně vadí hrát na úkor aliance, takže jsem si řekl, že tuhle šanci mám jen jednou a musím jí využít! Proto jsem doufal v úspěch a od teď budu zase jen válčit, páč řešit neustálé ústupky bylo opravdu vysilující. Ale abych ti odpověděl řeknu toto: Velmi si vážím toho, že jsem mohl vyhrát jako jednotlivec, ale ještě víc, že sem mohl vyhrát díky mojí vlastní alianci a že to byli právě oni, co mi pomohli vyhrát!!! Obě hvězdy pro mě mají stejnou cenu, protože pořád je to úspěch aliance a né jednotlivce. Bez aliance a jejich oběti bych stejně nevyhrál.

6) Závěrečný prostor pro vzkazy a poděkování. Díky za rozhovor.

Velmi děkuji všem, kteří mi upřímně poblahopřáli a taktéž děkuji i těm, kteří mi to nepřáli. O to větší radost člověk má pokud uspěje ;-) Topka jednotlivců mi dala nové zkušenosti, ale také jsem získal nové nepřátele, ale to už je holt WG.

Všem ostatním přeji GL do dalších věků a ať se co nejvíce baví u téhle hry, která pomalu ale jistě ztrácí na hráčích což je samozřejmě škoda. Proto je potřeba si téhle hry užít co nejvíc než se nám jednoho krásného dne objeví hláška „provoz webu www.webgame.cz byl ukončen!"

Mé velké osobní díky patří:

- Sharppp + animaniak – za jejich pomoc, rady, vedení aliance a sharpovi za to, že byl super parťák.

- mara8 – za jeho rady, které mi určitě pomohly vytáhnout z DEMA co to jen šlo (ps. vidíš, že to šlo i s H9 a nebyla potřeba H11) :-D

- Supra1Soul5Play – aniž si to možná Supra uvědomuje, je to právě on, díky kterému jsem ten věk vyhrál! Jeho jedna aliance sundala mého konkurenta ASU a jeho druhá aliance nepříjemně svačící Knowhow. Čili i za tohle mu patří mé díky, ať už byly jeho úmysly jakékoliv, dost mi tím pomohl.

Závěrem díky všem, kteří mě chtěli sundat a neudělali tak, ale ještě jednou velké díky těm co mi pomohli! Přeji hezký 97. věk a do budoucna GL a HF.

Avgeropoulos (#434462) - TOP2 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil druhý. Jak jsi spokojený s výkonem?

S druhým místem jsem velmi spokojený a nestálo to ani moc času. S výkonem celkem taky, i když určitě to šlo zahrát líp.

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Asi jo, ale to bych musel začít farmit dříve než týden před koncem. Nebo točit trh, ale to mě nebaví, proto jsem i farmil na prachy, abych se nemusel otravovat s trhem. Na 1. místo jsem tedy moc nemyslel.

3) Nemohl jsem si nevšimnout tvého vysokého čísla hráče. Přiznej se nám, jsi nováček nebo znovuzaložený profík? Jak dlouho se už pohybuješ na WG scéně?

Pochybuju, že by reálný nováček mohl dát top10. Wg hraju střídavě už asi 6-7 let. Předminulý věk mě smazali za logování do cizí země. (Přihlásil se u mě kamarád a já napsal poštu z jeho účtu, takže spíše blbost než podvod)

4) Hrál jsi ve dvojčlence se svým fundou, bál ses sundání? Musel jsi někdy využít diplomacie nebo hrubé síly, abys ochránil svou farmu?

Tak se sundáním se musí počítat, ale měl jsem celkem štěstí. Když nepočítám začátek věku, kdy jsem dělal pokroky s techem, tak jsem nebezpečnou war dostal jen jednou (trojčlenka fund, dikt, robo). To jsem měl ještě 2,5M, ale plno kol, takže stačilo odfarmit na 5M a lognout se v správný čas (stihli mě však vypartit a vytýlovat a sundali mě asi o pul M). Funda už to pak ale zvládla, samozřejmě klasikou, prasení používám až jako druhý.

5) Magická hranice 10M ti unikla o pouhých 7 719 prestiže, nemrzí tě to? Nesnažil ses ještě k závěru třeba protočit trh?

Já si nechával asi 80M nakonec, abych nebyl na tom 2. místě celý den. Tři minuty před koncem jsem nakoupil na 10,3M, ale pár sekund nato mi zas dali 2 neúspěšné mechy, takže jsem spadl pod 10M. Je to škoda, ale netrápí mě to.

6) Co si myslíš o vítězi? Zasloužil si první místo? Je něco, co bys mu chtěl vzkázat?

Nahrál přes 12M, což bylo nejvíce, tak proč by si to nezasloužil?. Trochu by mi asi ale vadila ta 9. hodnost.

.adm1n. (#171179) - TOP3 v jednotlivcích1) Zdravím, nakonec jsi skončil třetí. Jak jsi spokojený s výkonem?

Ahoj, jo jsem. Jeste posledni den dopoledne me ani nenapadlo, ze budu treti. Hlavne v aliancich jsme vyhrali, coz byl cil veku :)))

2) Myslíš si, že byla šance na TOP1?

Tak sance by byla, pokud by michala nekdo sundal. Jinak samozrejme ne, protoze udelat s robem, ktery farmilo poslednich cca 500 kol na mene nez 20k hliny, 12.5M neni jednoduche.

3) Hrál jsi v alianci plné robokratů, nebylo to složité s expením, rozdělováním cílů a především rozehráním roba po revoluci?

Nebylo. Predseda to dobre sefoval.

4) Magická hranice 10M ti unikla o pouhých 32 467 prestiže, nemrzí tě to? Nesnažil ses ještě k závěru třeba protočit trh?

Nemrzi. Neco jsem tam v poslednich 2 hodinach tocil, ale nic extra z toho nebylo.

5) Už minulý věk jsi zaznamenal dva parádní výsledky s robokracií (2. a 4. místo), teď to opět nevyšlo na příčku nejvyšší, budeš se snažit dále?

Tak hlavne tento vek to vubec nemela byt farma na topku, proste se hralo na vitezstvi ali. Kdybych hral na topku v jednolivcich, tak to nedrzim jen na 20k hliny. To, ze jsem byl treti bylo jen kvuli tomu, ze me kluci zahospili posledni den. Jinak bych byl treba 10..

6) Co si myslíš o vítězi? Zasloužil si první místo? Je něco, co bys mu chtěl vzkázat?

O vítězi si myslim to, ze to nekdo vyhrat proste musi :-) tentokrat mel to stesti Michal :-) Docela me prekvapilo, ze to vyhral on, protoze jsem spis tipoval, ze ho prefarmi jine zeme.

Vítězná aliance [Wrath]


- rozhovor s hráčem Hajnos (#406650) z vítězné aliance

1) Gratulace k výhře. V první řadě bych rád poznamenal, že na vítěznou alianci jste měli nezvyklé složení zřízení. Bylo vaší prioritou dosáhnout vysokého umístění v žebříčku aliancí nebo se plány měnily v průběhu věku?

Ahoj, nejprve bych se chtěl omluvit za Gxx, od té doby co je bakalář je nějakej namachrovanej :D.

Každý věk přijde Gxx s nějakou vítěznou taktikou a vždy před koncem se na nás sesypali platiňáci a vybombili nás. Tento věk byl opět mířen za výhrou, i když jsem s tím nějak extra nepočítal, jelikož Gxx v ali pro mne znamenal posledních 10 věků jisté kartičky VD.

2) Pod Vaší aliancí vidím mnoho umístění v TOP40, ale tento věk to konečně vyšlo. Jaká byla atmosféra v alianci poslední dny a hodiny věku?

Poslední den věku byla situace v ali tak vyhrocená, že mě kluci nenechali ani jít cvičit a musel jsem tedy v mezičasech prodávání energie cvičit v kuchyni, až takovej sem týmovej hráč.

3) Kdy jste začali věřit, že vyhrajete? V alianci jste měli hodně robokracií, nebáli jste se sabotů?

Gxx neustále přepočítával kola, prestiž, situace v ostatních ali a ostatní parametry, které prý ukazovaly naši výhru již déle, ale sám jsem o tom neměl potuchy, nejsem takovej magor do toho jako on :D. Saboty probíhaly ve válkách s rozumem, obě strany chtěly vždy spíše expy než hladově kilometry za každou cenu.

4) Ve vedení vidím pouze hráče Gxx (#191963), který mimochodem odmítl poskytnout rozhovor. Bylo to tak celý věk, že se o veškeré vyhlašování a diplomacii staral jen on?

Ve vedení byli po celý věk ještě hráči Nokiac a Hellinka, kteří se starali o veškerou diplomacii. Diplomacie ze strany Gxx by skončila s jistotou brzkým vyhlazením, komunikace mu moc nejde :D. Těsně před koncem jsme s ostatními zvažovali přepad a tím protlačení Admina na první místo, ale Gxx tento risk nechtěl podstoupit a po demokratickém hlasování pro přepad byli Nokiac i Hellinka suspendováni. Tolik k demokracii.

5) Zde ti nechám prostor pro závěrečnou děkovačku, vzkazy nebo vyjádření k věku. Děkuji za rozhovor.

Tímhle bych chtěl poděkovat klukům z ali za pohodovou atmosféru a zbytku wg chci říct aby Gxx tolik neodsuzovali, v reálu to je takovej klidnej, vyzáblej podpantoflák a po 13 letech si ho celkem oblíbíte.

 Michal44 (#30413)14.05.2015, 09:17 
Jimi slohy nejsou moje silná stránka spíš velmi slabá :-D ale když se rozkecám je těžké to nějak zkracovat...a jen tak v mezi-řeči 26 :-D

 ing.JimStreet (#155478)13.05.2015, 23:51 
zajímalo by mě, kolik je Michalovi let. Popisuje to, jako kdyby na maturitě nedostal Jidáše :-D PS. asu nikdo sundat nechtěl, nechal se sundat sám svým egem :D

 Pyromancer (#26777)13.05.2015, 22:01 
tak ten to trafil :-D

 Gxx (#191963)13.05.2015, 21:36 
Jj, já věděl, komu to mám nechat :DD

 Caesar159 (#301415)13.05.2015, 21:23 
Hajny ty si kral :D