Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Rozhovory s TOP 3 zeměmi a předsedou TOP 1 aliance 108. věku

Tento článek byl publikován 20:46, 19.09.2016 hráčem Vlk(#1954) ke 109. věku.
Byl již přečten 506x, 2 komentářů, průměrná známka 1.8
Hráč Scalpelexis pro nás sepsal velmi povedené rozhovory s top3 hráči 108. věku a předsedou top1 aliance, za což si zaslouží velký dík jak Scalpelexis, tak vyzpovídaní.


Rozhovor s předsedou vítězné aliance, FR3EZYM.



1. Nejprve gratulace k dominantnímu prvnímu místu! Něco takového se nejspíš na začátku věku neplánuje. Pověz nám, jaké byly cíle tento věk? Možná hloupá otázka, ale byly naplněny? Je něco, co se nepovedlo vůbec?

Děkuji. Jelikož to tak nakonec nevypadalo vůbec, tak mi skutečně musíte věřit, že plán na výhru věku neexistoval. Plán byl, že si zahrajeme komanče/dikty/feud na hosp a jednu TOP farmu - ptáka. Na začátku mi spoluhráč Dhrakus psal, že by si chtěl zkusit Mko a pak, že by došel a zahrál válečnou demošku. Už nějakou dobu spolu hrajem, takže jsem neměl nic proti. Jenže ho dělal poprvé v životě a nezeptal se o rady. Dopadlo to, jak to u prvních životních mrakodrapů bývá: Dobudoval ho snad o týden pozděj než by jej měl mít (tuším, že ho i vykradli). Dlouho jsme tedy hráli v 9ti a řešili co bude dál. Nakonec jsme usoudili, že se nám bude hodit jeho zem, když má už jednu u nás a že jako ali se o něj mužem postarat s tím, že pujde na robo. O několik hosp později, Dhrakus vybírá 50M z pokladny a revoluce na robokracii na 10k km hodnotíme jako úspěch, který jsme nečekali. Tím se trošku přehodnotily plány a najednou jsme nebyli moc aliance dikt/kom alias nebojíme se ničeho, ale začala mít reálnější obrysy vůči alianční farmě. Jestli byly cíle naplněny? Mno, když prakticky žádné nebyly (ty alianční) kromě toho, že pták zkusí vyhrát - což se teda konečně i povedlo - tak teoreticky ne, ale zlobit se za výsledek nebudeme :-D



2. Jak probíhal poslední týden či dva? Evidentně jste už moc neválčili, nebyla to nuda? Neměli jste strach z nějakého přepadu nebo útoku víc aliancí? Nebo jste měli nějaké tajné, spojenecké dohody?

No já poslední týden byl na dovolené a koukal jsem jenom na telefonu, jednou denně, tahal za mě parťák a snad všechno jen prodotoval. Víceméně jsem jen četl info info od kluků, jak to vypadá a něco málo jsem přečetl i v poště. Byla prakticky stejná básníčka posledních 10 dní: Šlo hlavně o to, že jsme měli stále nejlepší hodnosti a ali vypadala fakt dobře i prestižně, okupovali jsme neustále první místa. Jak se zvedal s prestiží pták, tak jsme mohli vyhlásit war tak 3-4 aliancím a tudíž se spíš celou dobu čekalo, kdo to vyhlásí nám. Z těchto důvodů jsme byli nepřetržitě na full kolech a měli plnou banku. Kola jsme utráceli jen za lehké dobýváky mimo war. Týden před koncem, když se plánovala ptákova poslední odehra, jsme usoudili že bude asi dobré teda zkusit utéct i jako ali i kvůli ptákově bezpečnosti a začli naplno až na 0. Už v pondělí jsme byli na takové prestiži, že nám to nikdo nemohl vyhlásit, což platilo až do středečního poledne méně, což bylo dáno i drobnou melou v topce a nás to tedy obíhalo. Je pravda že jsme u toho měli taky nějaké známé, kteří nám to dát nechtěli a ti, kteří chtěli, tak byli jednotlivci v méně aktivních aliancích, kteří by sami mnoho nezvládli.



3. Odkdy si začal věřit, že to zvládnete? Jak to vůbec probíhalo, kdy a jak jste se rozhodli, že to takhle zafarmíte?

Opravdu věřit? Až poslední den věku. Dostali jsme dva dny před koncem war od KL. Nevěděli jsme, o čekat. Skrz drobné kalkulace jsme došli k závěru, že by to pořád mohlo na těsno, když bychom pouze bránili. Nakonec se to díky diplomatickým umům ptáka (moc tu hvězdičku chtěl) a Scalpa se to obešlo i bez utoků (nakonec KL vůbec nemínili útočit už, když to vyhlašovali, pozn. red). Ony stejně typické sundávací ali budto ani nehrály nebo se vytotálili ještě před koncem věku, což věci dost usnadnilo.



4. Vedeš ali =T= už pořádnou řádku věků, ale 1. místo se ti dlouho vyhýbalo. A najednou 2 téměř slepené vítězství. Jaký je recept? Co si udělal jinak? Mohl by si porovnat oba vítězné věky?

To je těžká otázka, je tam mnoho aspektů. Webgame je hlavně o komunikaci. Tyhle dva věky, kdy jsme vyhráli, jsme měli alianci, která si dokáže ve všem vyhovět a naprosto spolupracovat. Nikdo nehrál na sebe ale pro alianci. Podstatná je i samozřejmě také komunikace s okolním světem WG. Hodně za to děkuji hlavně Scalpovi, protože ten je v tom jednička. A pak už to chce i trochu štěstíčka, viz ten první win dva věky zpět, kde jsme vyhrali pouze o 40k presu. (to jsem nakoneci dotoval 4 země na mobilu a ještě nakupoval za peníze z banky v posledních vteřinách). Takže první věk byl více o štěstí. Prostě odehrát, vybrat banku a doufat. Druhé vítěztví teďka bylo jednoznačnejší, jelikož jsme přeci jen dali více jak 70M. Banka se vybírala už týden předem a byl to prostě pokus o útěk, který nakonec vyšel. První vítěztví mě samozřejmně těšilo více, ale toho je zase vylepšeno winem ptáka, tedy dosažením takzvaného "double".



5. Když už jsme u zářezů, tak za tvým jménem už svítí 2. Hráčů, co by vedli podobně úspěšně alianci, ve 3 a víc případech moc není. Plánuješ třetí hvězdu? Necítíš třeba po dosažení takových úspěchů ztrátu motivace?

No že by byla ztráta motivace po výhře, to se říct nedá. Rád bych někdy zkusil vyhrát věk jako jednotlivec, to jsem ještě nezkoušel. Baví mě spíše hrát jako aliance a pomáhat. Takže je možné že se útok na kolečko bude opakovat :-) Ona ta ztráta motivace přichází asi jen z ubývajících hráčů, což je velká škoda, protože každý píše, jak přestává hrát on anebo že lidi přestávaj hrát a motivujte pak zbytek WG.



6. Díky moc za rohovor! Zde můžeš máš prostor pro vyjádření svých díků, prání a dalších pocitů.

No já bych chtěl poděkovat v první řadě hlavně Scalpovi. On prakticky poslední týden alianci vedl a nejen to; za jeho rady všem ostatním a velkou pomoc s diplomatickou komunikací v poště s ostatními aliancemi. A jinak samozřejmně všem členům aliance: Ptákovi, Dhrakusovi - bez nich by to nešlo. A také díky poslednímu spoluhráči Herr rintintin, který jako můj parták mi i odehrál semtam země. Neposledně také všem, kteří nás nepřišli sundat a vybombit, to se též počítá :-D



______________________________________________________________________

Rozhovor s TOP1 hráčem ptak77





1. Ahoj. Gratuluju k prvnímu místu, navíc si dosáhl vskutku úctyhodné prestiže. Zní to jako předem přesně narýsovaný plán. Bylo tomu tak? Nebo si využil příhodných podmínek?

Ahoj. Tentokrát jsem předem v alianci vyhlásil, že jdu farmit, dostal jsem požehnání od velení a nebylo co řešit. Kdyby se rozhodovalo v průběhu věku, kdo tu farmu nahodí, tak má zem by to asi nejspíš nebyla, protože co se týče generálů, 600k pokroků i expů, jsem byl docela pozadu oproti většině v ali.



2. Vyhrál jsi s komunismem na energii. Pozorný člověk si všimne, že zrovna v tvých zápisech tato strategie moc často nefiguruje. Proč ses rozhodl zrovna pro něj?

Byla to jasná volba, stačí se podívat na statistiku vítězných strategií. Zkoušel jsem farmit téměř se vším, proto můžu s jistotou říct, že co se týče šancí na vysokou prestiž, je kom na energii to nejjednodušší. Resp. mi jeden nejmenovaný kolega rozkázal farmit něco pořádnýho. Takže úkol splněn :-D



3. Jaký byl pro tebe průběh věku? Setkal ses s nějakými potížemi? Vypadá to, že si to vyhrál naprosto čistě a hlavně v klidu.

Navenek to asi jako hladké vítězství vypadalo, ale myslím, že mě to stálo dost času, nervů a byla to taky odměna za ty roky :-) Z největší části za úspěchem stojí skvěle diplomatické schopnosti, zejména ze strany Scalpa. Díky tomu se nám vyhnuli jakékoliv přepady, nepříjemné války apod. a byl větší prostor soustředit se na farmu, která už pak díky tomu šla jako po másle a stačilo se jen držet mimo dosah ohrožovatelů :-) .



4. Ještě, než si začal farmit, tak už tou dobou neohroženě žebříčku vládl hráč 7000000 se svým feudalismem na 30k km. Jak si váš souboj od začátku viděl? Věděl si, že ho porazíš? Nebál ses, že by tě mohl v průběhu věku sestřelit anebo nechat sestřelit?

Jeho zem vypadala opravdu krásně, bohužel pro něj se feud nemůže s komem co se týče produkce prestiže rovnat, i když měl takový náskok. Z vlastní zkušenosti vím, že feud kolo 7-8 milionu prestiže začne drhnout, takže ohledně prestiže jsem obavy neměl.

Měli jsme mezi sebou spojku takže mi stačilo hlídat že tam pořad je a nemohl na mě :-). Ani jsem se moc nebál sestřelení, protože vlastně neměl kdo, když jsem se snažil farmit mimo dosah, viz. otázka č. 3



5. Tento věk byla zavedena země 0,která se starala o nakupování komodit na trzích. Jak hodně si bral v potaz její vliv? Měnila nějak tvůj styl farmení? Jaký máš na její přítomnost a činnost názor?

Ze začátku jsem se o ni vůbec nezajímal a už vůbec s ní nijak nepočítal. Až v průběhu se ukázalo, že měla na cenu komodit rozhodující vliv a držela je vysoko.

Z toho vyplývá, že mě hodně pomohla ale obecně mi přijde zbytečná a Bůh ví co s ní dokážou dělat vychytralí hráči 



6. Zde ti dávám závěrečný prostor pro děkovačku a jiné komentáře, které by si nám chtěl sdělit. Díky za poskytnutý rozhovor!

Takže děkuju:

Scalpovi/Pepovi/Jozevovi, že x věků mi dělá parťáka a tohle vítězství je z 50% jeho zásluha <3

Frezovi též za dlouhá letá spolupráce, která poslední věky sklízí ovoce.

A nemůžu zapomenout na alianční kolegy Drakhuse a Herra samozřejmě.

A vůbec všem, co mi pomohli nebo prostě mě jen nesundali :-D 



ps. rozhodně nekončíme :-)



______________________________________________________________________



Rozhovor s TOP2, hráčem Aram Chroustal



1. Ahoj. Ano, první místo, jako před 7 věky to není, ale i tak musím gratulovat víc než k slušnému druhému místu. Měl si to v plánu od začátku, že by si mohl útočit na příčky nejvyšší? Panuje spokojenost s umístěním a dosaženou prestiží? Přeci jen ses na druhou pozici dostal až v úplném závěru.

Díky za gratulace, druhé místo je fajn, aspoň má člověk vystaráno s kredity na dalších pár věků. Jel jsem anarchu na bonus do stavby budov pro ali, s tím, že po revo na utopku aspoň udělám nějakou prestiž. O umístění jednotlivce mi tedy prvoplánově vůbec nešlo. Já jsem většinou spokojený, když mám pěknou fungující zemi, což se nyní povedlo a že z toho nakonec bylo druhé místo a cca 13m prestiže je příjemný bonus. Sice jsem čekal, že dám víc, ale měl jsem hodně zainvestováno do techů, a sledem událostí jsem nemohl prodávat v úterý, ale až někdy ve středu večer, ve čtvrtek dopoledne. To už techy tehdy spadly poměrně dost, takže i ta prestiž byla o dost menší, než když jsem to někdy v neděli před koncem počítal.



2. Tvé vítězství v 101. věku si uhrál s komunismem na energii, tentokrát si to pro změnu zkusil s utopií. Cítíš se nejpohodlněji s touto strategií? Jaký klady a zápory vidíš u obou zřízení, když je postavíš proti sobě?

Obě strategie mají něco do sebe, kom i utopka jsou naprosto fantastické vlády, hraje se za ně úplně odlišně, ale potenciál mají obě obrovský.

Kdybych měl srovnávat, tak utopka je po technu druhá nejzakempitelnější vláda po finálním nákupu, komunista zase exceluje na začátku věku v expení a před finálním náběrem hlíny není tak zranitelný jako utopka, která pokud není 2-3* prestižnější, tak je průchozí i lehce nadocenými útočníky. Je to asi o stylu, komu co sedí.



3. Jak rozdílně vypadaly průběhy obou těchto věků? Tentokrát to vypadalo, že si byl méně na očích.

101. věk probíhal celkem normálně, nebylo intervencí, a celkem z mého pohledu byl klid. Sice přišel přepad, který ale naštěstí nebyl úspěšný, protože mě trochu podcenili a měl jsem štěstí, že jsem došel po chvíli online, a když jsem nemohl být v zemi a hlídat, tak to za mě obstaral parťák Bigbosh, čímž mu jistou měrou vděčím za tehdejší vítězství. Poté už jsme s pomocí aliance WG-PROF naselektované útočníky dorazili.

Minulý věk byl celý naruby kvůli intervenčním nákupům, které fungovaly na začátku extrémně špatně, a celkově měly dopad na ceny na trhu i dění na WG: Spousta lidí dělalo blbosti, nebo skončili, což mělo jistý vliv.

Co se týká toho, že jsem tentokrát byl méně na očích: To byl můj plán, nebýt tolik nahoře ani příliš brzy, protože jsem jednak neměl dřív čas, a jednak jsem nechtěl poutat příliš pozornosti.



4. Jak je důležité pro úspěch v singlu kvalitní aliance/cover? Tvá ali se neprofilovala jako jedna z nejsilnějších. Jaké faktory podle Tebe jsou nejdůležitější pro uhrání co nejlepšího výsledku?

V singlu cover vůbec nerozhoduje. Je jedno jestli máš za sebou ali plnou dikt a fundů s plazmama, nebo nějaké další farmy a méně odstrašující "obyčejné zřízení". Důležité je, jestli si někdo dá za cíl věku tě sejmout, pokud ano, nepomůže ti nic, dostaneš přepad a hotovo, farma je dole. Je to o diplomacii a štěstí, možná i známostech, prostě kamarádi se nepřepadávají, aspoň já to tak mám. :-D

Klidnému konci věku taky napomohlo, že bylo málo sundavacích ali, SB a jim podobní se vymlátili na někom už týden před koncem, nebo kdy; úplně jsem to nesledoval. Měl jsem ale pocit, že zbyly spíš jenom aliance, které chtěly něco uhrát, než někoho vyloženě sundat.



5. Pokud chceš někomu poděkovat či vzkázat něco čtenářům, tak můžeš. Díky za rozhovor! 

Na závěr bych chtěl poděkovat kamarádům ze své ali, kde je pohodička a kliká se mi s nimi moc dobře. Někteří se k WG po nějaké době vrátili, tak snad u toho zůstanou, ať tu ještě pár věků proběhne.

Pak bych chtěl vzkázat všem ostatním, kdo chce farmit: Nebojte se ptát topky, čtěte help, tam je úplně všechno. A těm, kdo nefarmí, ať si váží farem, aspoň mají kde expit, a většinou se dá rozumně domluvit celkem s kýmkoli. Přeci jen už jsme všichni starší generace, a nemusíme si léčit nějaké komplexy případně leštit ega.

Hra by měla přece především bavit: Jak útočníky, tak farmáře a ne na úkor jedněch odradit ty druhé od dalšího hraní.

Dadatečně gratuluji ali =T=. Fakt moc pěkná práce a zasloužené vítěství!



Hodně zábavy všem a hrejte slušně, ať tu opravdu pak nekliká jenom ExDirty s Letsem a ASOU. Díky za rozhovor.



______________________________________________________________________



Rozhovor s TOP3, hráčem 7000000



1. Ahoj. Gratuluju k 3. místu! Jaké jsou tvé pocity? Dlouho si vedl a až během posledních dnů si přišel i o 2. místo. Jaké cíle sis dával před věkem?

Ahoj, děkuji za přání, ač se nejedná o nijak zásadní výsledek. Posledních 8 dní věku už mě farmení moc nebavilo. Bylo znát, že jsou prázdniny a v alianci nebyla moc velká aktivita. Za okolností, že jsme klikali volnější věk, je 3. místo v žebříčku zemí i aliancí ucházející.



Ano, je pravda, že jsem se hodně pohyboval na prvním místě v žebříčku zemí, i v rekordech s hlínou a to poměrně dlouhodobě. Pro hráče to bylo určitě zajímavé a některým to nedalo spát. Cíle před věkem byli jednoduché: buď feud na 10M prestiže nebo robo s volným koncem. Rozhodně nebyl záměr vyhrát věk jako jednotlivec, ale jako aliance. Jak to tak bývá, tak realita probíhala jinak.



2. Nabízí se otázka: Bylo možné něco udělat pro to, aby si vyhrál? Rozjetý si to měl pěkně. Soustředil ses víc na svůj osobní výkon nebo alianční?

Jak bylo řečeno výše, prvotním cílem nebylo vyhrát věk. Podle toho jsem měl složené i budovy, které jsem částečně přestavěl. Myslím si, že na farmení by byla vhodnější drobet jiná kombinace. Za feuda jsem farmil poprvé a je tam v celku hodně možností jak to zahrát. Z mé strany to byl spíše takový experiment. Nicméně jsem to nepodcenil a měl jsem 3 ekogeny na 6 levlu, obrana je asi jasná.



Nevím jak to vnímali ostatní, ale bylo jasné, že proti komančovi na takto velké hlíně a s fúzema v této fázi věku nemám s feudem šanci soupeřit. Ve WG je možné vše, ale jak to tak bývá, tak pro hráče byla zajímavější moje zem. Poctivou cestou bych asi nevyhrál, ale je tam hodně proměnných, takže jeden nikdy neví.

Jelikož jsem byl v alianci online převážně já, tak nebylo těžké soustředit se jen na mojí zem. Důležité bylo udržet mojí zem nahoře, zakládal se na tom úspěch celé aliance. Autor článku velice dobře ví, že vítězná aliance se podílela na neúspěchu KL. Začalo to poměrně velkým vykradením Esky a pokračovalo to následující war. U nás se moc velká aktivita nekonala a podle toho se vyvíjela i válka. Jinak by věk nejspíše skončil úplně jinak, jak v jednotlivcích, tak i v aliancích.



3. Farmil si pomalu od robokracie, možná i dřív, ale všiml jsem si, že stále na Tebe padaly nukleární rakety. Šlo možná udělat něco lépe? I dosažená prestiž byla v očí mnohých na dobu farmení neuspokojivá, který ale ovlivnil i přepad od ali ZT. Jaký je na to tvůj názor?

Je pravda, že nukleární i emp rakety jsem dostal poměrně brzo a ze strany agresorů v naprosto ideální čas. Byla to fáze věku, kdy jsem ještě nemohl mít protiraketovou obranu na 90% a více. Jelikož jsem zvyklý, tak jsem s něčím podobným počítal a měl jsem protiraketovou obranu na 72% Ve výsledku by bylo lepší, kdybych žádnou neměl, jelikož mi to tam padalo, jako by byla neexistující. Naštěstí tento a příští věk se snad dočkáme změn v tomto směru.



Udělat něco lépe, na tuhle otázku není zrovna lehká odpověď. Jediné co jsem mohl udělat, bylo zvolit jiné složení produkčních budov. To by ovšem vyžadovalo i jednu změnu v generálech a ta by vedla k horším výsledkům mojí země v přípravě na farmení. Samozřejmě, jak to tak bývá, tak minulý věk jsem se 4 zeměmi našel jedno ufo a to jsem odmítl a na konci jsem měl 70% prozkoumanosti u každé země a nic. Tento věk tomu nebylo jinak. S feudem jsem dával měsíční základnu v ceně přes 180 000 techů výzkumu vesmíru, abych minimalizoval neúspěch. UFO jsem našel poslední den, co jsem za feuda odehrával a v dalších zemích jsem ho jednou odmítl a zase jako vždy nic. Nepočítal jsem s tím, že UFO s feudem najdu takto pozdě, to byl první kámen úrazu. Dále, těsně před přepadem od aliance ZT jsem poslal menší hospodářskou pomoc, něco přes 180k vojáků a k tomu jsem prodal na trhu 400k vojáků. Každopádně ZT na to šli zodpovědně a měli komanče s 1,8M vojáků, kterého bych nejspíše neubránil a robo, které mělo jen stíhačky něco okolo 600k. V zemi jsem zrovna neměl úplně největší možný bonus, byl o dost nižší, než jsem měl na konci věku. ZT se přepad nepovedl, protože jsem se chvilku poté přihlásil a hodně lidí na WG si toho ani nevšimlo. Stačilo to na to, abych přišel přibližně o 1M prestiže, možná více, sám neznám přesná čísla. Podařilo se jim totiž vysabotit mi pár mechů s úspěšností přibližně okolo 15k nabouraných mechů / tah. Utratil jsem něco lehce pod 200M a na trhu bylo asi jen 50-100k stíhaček, takže jsem trh se stíhačkami ihned vykoupil.



Malá ukázka útoků:

Země Pošta ZT Světlé zítřky(#1241)[ZT] - Piši na nás podnikla partyzánský útok. Připravenost naší armády byla snížena o 5%, zabito bylo 1008 agentů a zapálením zásob ropy klesla zásoba energie o 1281 MWh. Při bojích zahynulo 167015 útočících a 51544 našich vojáků. Získáno 2084 zkušeností.



Země Pošta ZT NoEndForTheDarkness(#1202)[ZT] - bosinek podnikla letecký útok na naše strategická vojenská zařízení. Nálety nám zničily 196 vojenských základen. Bylo zničeno 26968 našich stíhaček a 2877 bunkrů. Nepřítel v bojích ztratil 84751 stíhaček. Spokojenost v naší zemi poklesla o 7.8%. Získáno 5049 zkušeností.



4. Feudalismus. Je známo, že na farmení nemá úplně nejlepší proporce. Jaký jsou hlavní důvody farmení s feudalismem? Šel by si do toho znovu, pokud by si měl hrát na výsledek?

Za feudála jsem hrál především z důvodu silné obrany a proto, že nemá oslabenou rozvědku. Měl jsem špióna na 6 levlu a nepocítil jsem žádný rozdíl. Komanči hrozně snadno získají nejsilnější rozvědku, a pokud budou chtít, tak není šance se ubránit. Mezi hlavní priority feudalismu nepatří jen silnější obrana, ale i velká produkce a široký výběr co chcete produkovat. Pro nováčky neexistuje lepší vláda. Nemají ani nejmenší ponětí o tom, co mají dělat a staví úplně vše. Díky této vládě mají šanci pochopit princip hry. Ovšem hrát s feudem okolo 8-10M prestiže není taková legrace, má zvýhodněnou obranu a pro každou farmu, je to obrovská výhoda. Jak víme, tak většinou věk vyhrávají země, které mají mnohem slabší bonus.

Feudalismus je skvělá vláda, hraje se za něj dobře a určitě to nebylo z mé strany naposledy.



5. KL jsou pověstní rváči, kteří se nebojí i těch nejtěžších válek a totály jim nejsou cizí. Poslední věky ale vidíme KL na nejvyšších příckách žebříčků. Čím to je? Řekli jste si, že je na čase zase uhrát nějaké vítězství? Ubyli vám rivalové? Nebo jen už chcete větší klid?

Tak na to je v celku lehká odpověď, začal jsem klikat já a Eska. Jediní hráči v KL, kteří mají slabost pro farmení. Neznamená to, že bych neměl rád expení nebo ničení, ale chce to střídat, nejde hrát pořád to samé, přehraje se to.

Tak teď vážně: Nehrál jsem pár věků z důvodu, že ve WG je opravdu možné vše a lidé toho zneužívají. A já nejsem hráč, který by chtěl hrát jen totaly a vyloženě někoho záměrně ničit od začátku věku. Založil jsem země s tím, že budu ničit, ale jak to tak bývá, tak si nikdo nic nedovolil. Neměl jsem moc čas, tak jsem klikal jen občas a najednou koukám, že jsme druhý. Myslím si, že nikdo z nás nečekal, že skončíme na druhém místě. Pro mě to byl impuls, že bych mohl zkusit aspoň jeden věk hrát v klidu a zafarmit. Mohu jen dodat, že se to více méně povedlo. Tím navážu na to, že je to tím, že WG upadá. V dnešní době to znamená, že končí dlouholetí hráči a většina z nich hraje jen z důvodu, aby někoho záměrně ničili. Bohužel to nikomu nevadí, protože o tom přeci tato hra je ne? Jen se to změnilo v tom smyslu, že dříve se ničili alianci nahoře, dávali se přepady farmám na konci věku. V dnešním WG se farmy zničí ihned po protekci, proč čekat, až do konce věku?



6. Díky moc za rozhovor a pokud by ses rád na závěr vyjádřil, ať už formou díků či vzkazů, tak právě nastal ten čas.

Také děkuji za rozhovor, děkuji i vedení WG, že to ještě nezabalili a snaží se aspoň o malé změny. Ještě pořád nás tu pár zůstalo a určitě si rádi zahrajeme, ať už podle pravidel nebo bez pravidel. Na závěr jen popřeji pěkné počtení a ať se daří.


 haLOOSER (#70694)19.09.2016, 22:33 
top 1 jsem jen já vy zera

 FARR FARR AWAYY (#81948)19.09.2016, 21:07 
ČR - Výběr Evropy tipuji 4:2