Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Závěr 125. věku - rekonstrukce dění v TOPce

Tento článek byl publikován 10:21, 20.09.2018 hráčem Vlk(#1954) ke 126. věku.
Byl již přečten 529x, 7 komentářů, průměrná známka 1.3
Kdo zamíchal poslední dny věku s TOPkou - vítězové i poražení.

125. věk

probíhal od 30.7.2018 do 7.9.2018. Tento věk vyhrál hráč hagg1d s 15866k prestiže a hodností (8).
Měl tedy podle hodnosti klid na farmení téměř celý věk.

Druhý se umístil hráč Sample. s 15396k prestiže.

Vítězství hagg1da tedy bylo těsné.
Co na to hagg1d?

Ahoj hagg1de :-).Gratuluji k vítězství 125. věku. Měl jsi Demokracii s Mrakodrapem, tak jsi nejspíš jel na $cash. Jakou jsi měl produkci? Měl jsi jen hodnost (8), takže na farmení klídek. Poměrně i vysoká rozloha, to by mě samotnou zajímalo, jak si jako farma, podle hodnosti počítám bez genů, udržet 25k km. :-)
Jinak zlé jazyky říkají, že proběhlo nějaké "hlasování o vítězi věku". Sample. zůstal druhý jen těsně. Nebál ses, že ještě trochu vyleze nahoru, nebo byla nějaká domluva?
Díky, Vlk - redakce


"cau

"díky moc..
mno šel jsem čistě na peníze to je fakt.. jen ta zem měla několik fazí v tom věku.. Ogena jsem měl na 7lvl
eko/stavař na 5lvl a pak popul/doby 5lvl.. kterého jsem vydotil na 6lvl
po poslední odehře zmenil na popul/špio 4lvl)
ohledne té hlíny to byl spíš luck.. že mě nikdo nepřišel sundat..
sem do chvile než jsem utekl na nějakych 5M čekal každy den že to příjde..

ohledně hlasovaní nevím.. se samplem jsem si nepsal... čekal jsem že mě přejede.. a ja budu jen druhy
..nestalo se tak..

nevím zda v tom měl prsty někdo jiny."
hagg1dova obrana:

nová top 7 medaile za obranu proti nočnímu tažení.
Nepřátelským mechům Pošta Farma s H12 není hřích(#939)[PhaMa] - HeadShit se nepodařilo obejít přesilu našich mechů při nočním tažení. Zničeno bylo 258671 útočících a 74801 bránících mechů. Získáno 37483 zkušeností


Ahoj, Sample :-). Píšu shrnutí konce věku - Ty jsi se umístil druhý dost těsně za prvním hagg1dem. Těsné to bylo hodně a chybělo Ti k vítězství málo a to je to, co mě teď zajímá - už to nešlo přefarmit? Komunikovali jste spolu? Co pocity? Jak to bereš, určitě sportovně, ale asi to byl nervák =).
"Ahoj, když to shrnu tak to byl závod s časem, haggid začal farmit o dost dřív (měl nabranou hlínu a byl na 3 mega prestu, když mě ali SB sundala z 20k landu na 10k :D,v tu chvíli jsem věděl, že pokud mu budu chtít konkurovat musím nabrat opravdu hodně hlíny a vymáčknout z té země max možnou produkci, to se celkem povedlo ale ten ztracený čas byl v tu chvíli proti mě, trh se držel docela dlouho, takže cca do středy posledního týdnu jsem věřil že by to vyjít mohlo, ale pak šla energie hrozně dolů a věděl jsem, že jsem ten závod s časem prohrál.
S haggidem jsem měl spojky a tuším, že ve středu jsem mu psal, že už ze mě nemusí mít strach že ho nepřefarmim.
To druhý místo je asi karma za to kolik farem jsem už z topky sundal :-D"


Třetí se umístil Evžen Hyberný se svojí Fundou a 12789k prestiže z ali Ganja, podle informací se pod jeho Cenzurou skrývaly Fúzní elektrárny.
Několik dní před koncem věku přestal zvyšovat prestiž, můj odhad byl, že si vzal Gold půjčku a přestal tahat. Předseda ali Ganja mě vyvedl z omylu - Hyberňák dal přednost skupině před jednotlivcem a poslal Pitlovi full hospodářskou pomoc. Klobouk dolů za tento čin.


Ganja byla před koncem věku jedním z adeptů na vítězství společně s ali FETKA kterou vedl Estetik.

Dalšími adepty na vítězství a účastníky škatulat v TOPce byly ali L.O.S., Tabáček, =T=.

Kdyby ali .L.O.S. nedostala války, tak by je vítězná SUX nepřefarmila.

Trója (=T=) dala válku .L.O.Sákům.a Ganje. Dále Losákům dala ve čtvrtek přepad ali DEAD, po kterém bylo jasné, že LOSáci nevyhrají.

Na Ganju po =T= přišel Tabáček, který vyhlásil válku i LOSákům. Nakonec Tabáček vysypal kola do Jokerovy Ganji a do Estetikovy FETKY.

Ganja ale dostala přepad od ali D3V1L5.

Otázka je, jestli ali D3V1L5 byla nebo nebyla vyslaná LOSáky, když hráč Falkus měl jednu zemi v D3V1L5 a druhou v L.O.S.

není to proti Gold pravidlům, přesto se dá říct, že Ganju tato skutečnost namíchla z etickeho hlediska.

LOSákům tedy vyhlásila war sesterská .Ganja. (Ganja s tečkami - druhá ali předsedy Jokera16 z Ganji)

Také aliance FETKA dala Ganje válku. Ganja dostala celkem 4 války, takže to neustála a skončila třetí. Dvě vítězství v řadě za sebou prostě Ganje nebyly přány aFETKA se propadla až na 23. místo.

Na tuto situaci se dá použít snad jen jediné přirovnání, které jsem si vypůjčila z profilu hráče Kralevic13.

"Zdá se vám těžko srozumitelný konflikt na Blízkém východě? Pokus o stručné vysvětlení: My podporujeme irácký státní aparát v boji proti IS (Islámský stát). IS je náš nepřítel. Ale IS je podporován Saúdskou Arábií, která je náš přítel. Syrský president Asad je náš nepřítel a my podporujeme boj proti němu. Ale nepodporujeme IS, co proti němu bojuje, protože IS je náš nepřítel. Írán je náš nepřítel, ale Írán podporuje iráckou státní armádu, která je náš spojenec, v boji proti IS. Takže někteří naši spojenci podporují naše nepřátele a někteří naši nepřátelé jsou naši spojenci. Někteří naši nepřátelé bojují proti jiným našim nepřátelům a my potřebujeme aby prohráli, ale zároveň nechceme, aby naši druzí nepřátelé vyhráli. Protože když budou nám nepřátelské síly poraženy, může se stát, že vítězné jednotky budou pro nás ještě horším nepřítelem. Už je vám to jasné?"

Předseda aliance FETKY Estetik vede i ali -=KA=-. V půlce věku se na Světovém fóru rozeběhla zajímavá diskuze, kterou rozpoutal hráč Gotvald. Podstata jeho příspěvku byla: "Proč se -=KA=- všichni bojíte a poslušně jim držíte, když je to ničící ali?" Na fóru se hráči nakonec shodli, že -=KA=- nehraje na TOPku, nehraje na vítězství, a tak nemá cenu si kvůli nim kazit věk. Ať už je to FETKA nebo -=KA=-, Estetik Estetikem zůstal v obou svých aliancích - potvrdilo se tedy, že to skutečně je ničící ali, a že na TOP nehraje. :-)

Mezi aliancemi vyhrála ali SUX - devět Utopií a jedna Demokracie. Ve vítězné ali SUX byly prestiže jednotlivců vyvážené, pohybovaly se u všech deseti hráčů mezi 3 - 4,8M prestiže. Neměli žádnou výraznou farmu, jako třeba Jokerova Ganja, s farmou Evženem Hyberným, nebo třeba ali -=F*A=-, která se umístila na 27. místě, a její předsedou byl vítěz tohoto věku hagg1d.

Ahoj Figo :-). Gratuluju k vítězství Tvé ali v 125. věku :-). Se musím omluvit, že jsem Tvou ali moc nesledovala, tak se budu na vše ptát. Vidím jen, že jste měli v ali poměrně vyrovnané prestiže, vždy mezi 3 až 4,8 mega prestiže, takže žádná výrazná farma a ani jeden válečník - 9 Utopek a jedna Demokracie. Čekala jsem na vítězství spíš Ganju nebo FETKY. Oni se pak vymlátili mezi sebou. Nechci ale věřit, že Vám to vítězství do klína spadlo samo z Nebe. Třeba by mě zajímalo, jestli se i Vás na konci někdo pokusil sundat, a jestli jste měli cover v podobě jiné ali, když Vy jste neměli ani jednoho válečníka. Děkuju moc Vlk- redakce.


"Ahoj :-) Děkuju :beer: Nepřekvapuje mě že jsi nás nesledovala něhráli jsme nějak výrazně celý věk, hráli jsme tak nějak bez plánu, bez taktiky, v rámci tvých otázek i bez coveru od jiné ali., napsal bych i bez ambicí, protože pasivní ali. jsme jeli celkově teprve po druhé a to jen proto že většina z nás měla přes léto méně času, ale po druhém místě z předešlého věku jsme samozřejmě věděli že šance na dobré umístění tam vždycky nějaká je, ikdyž něco jako výhra někoho za celý věk ani nenapadlo vyslovit, až na poslední den kdy jsem věděl že máme reálnou šanci na top5, s tim že jsem měl i představu kdo tam v top5 může být s náma. A 2 ali. z nich už v tu dobu měli nějakou war kde bylo hodně pravděpodobné že je minimálně trochu stáhnou, už si moc nepamatuju kdo to byl, jedna z nich určitě Bull. Každopádně tu byli ještě další 2 který by jsme asi nepřefarmili, já na tohle teda namám dobrou paměť takže jestli je to špatně tak mě oprav, ale myslim že to byla ganja, teda ta určitě, a potom .L.O.S., a jestli si to dobře pamatuju tak někdo to dal ganje, což nám hrálo do karet a následně to tušim dala ganja .L.O.S. takže ideální scénář a potom jsme už jen čekali kdo to dá nám :-D ale většina ali. v top už investovala většinu energie a hlavně asi kol mezi sebe takže nezbylo na nás :redface: :beer: . "
Jinak abych ještě odpověděl na zbytek, samozřejmě že jako pasivky jsme měli spoustu válek, ale vyloženě sundat nás na konci nikdo nepřišel. A jinak válečníka jsme měli, diktu, ale ta to někde v půlce věku zabalila neznámo proč, a vzali jsme právě to demo :-). A nakonec k vyrovnané prestiži, odehrávali jsme všichni celý věk hodně stejně, všichni jsme jen dotovali, takže na to že se někdo utrhne moc šance nebyla :-)Hodnosti:
Hodnost (14) nepadla, zato jsme měli deset hodností (13).
Rozdělení podle vlády:
3 Robokrati - 3 Dikty - 4 Fundy

Rozdělení podle členství v ali:
7 bezaliančních, 3 alianční

zobrazit komentáře