Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

WG Discord

Tento článek byl publikován 13:00, 24.01.2022 hráčem Mathematix(#440412) ke 153. věku.
Byl již přečten 332x, 1 komentářů, průměrná známka 2.3
Důležité informace k WG Discordu a odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.
Discord je komunikační platforma, která se podobá ICQ, Skypu, TeamSpeaku, Facebooku, struktuře fóra a dalším službám. Zjednodušeně ve zkratce – vemte ze všech platforem to nejlepší a dostanete Discord. Můžeme jej stáhnout jako aplikaci zde, popřípadě jej používat ve webovém prohlížeči zde.

Servery na Discordu jsou rozdělené do různých sekcí a ty do kanálů podle jejich účelu. Do některých kanálů nemohou hráči psát, neboť slouží pouze k oznámení důležitých informací (např. na WG Discordu celá kategorie DŮLEŽITÉ). Velikou výhodou je pamatovák (tak, jak ho známe u fór nebo u archivu) – všechny nepřečtené zprávy budeme mít označené, tudíž pokud se po delší pauze vrátíme a podíváme se na Discord, uvidíme všechny novinky, které se mezitím objevily na WG.

Primární účel WG Discordu spočívá v notifikaci nového věku, novinek, ale i novinových článků a dalších zajímavostí, což poskytuje zejména neaktivním hráčům možnost být stále v obraze. Discord tedy považujeme za jakýsi doplněk ke hře. Vedle toho zde máme i možnost komunikovat s hráči na veřejném fóru, popřípadě psát dotazy nebo diskutovat o různých strategiích. Mnoho hráčů určitě ocení spoustu nových emotikonů a gifů.

Před spuštěním WG Discordu jsme si od hráčů vyslechly názory a zde jsme si pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky:

Proč děláte WG Discord a neimplementuje ho přímo do hry?

Bohužel vývoj není takový, jaký bychom si představovali. Navíc by to znamenalo okopírovat všechny featury z Discordu a to už je mnohem jednodušší založit vlastní discordový WG server. Kromě toho by to byla aplikace navíc, zatímco mnoho hráčů už tak používá Discord a pro ně to není žádná nová zátěž


Jaká je výhoda Discordu oproti fóru?

Primární účel spočívá v notifikaci nového věku, novinek, ale i novinových článků a dalších zajímavostí. Začne-li nový věk, blikne vám na ikoně upozornění. Přidáme-li novinku, blikne vám na ikoně upozornění. Přidáme-li nový článek, blikne vám upozornění. Nemusíte se bát, to upozornění je nerušivé. Navíc lze na Discord zasílat screeny, fotky, gify apod., což určitě oproti klasickému WG fóru oceníte.


Jak dlouho WG Discord poběží?

Rozhodně neplánujeme jeho ukončení. Co se může stát, tak že vypneme nebo velmi omezíme chod fóra na WG Discordu a zůstane to tak jen jako informační kanál, nikoliv informačně-komunikační kanál. Ale to by byla opravdu jen krajní možnost.


Discord server běží na stejném serveru jako Webgame?

To ne. Znamená to pro nás velkou výhodu, neboť v případě výpadku serveru vás můžeme na WG Discordu průběžně informovat.


Nepřeji si, aby se mi zobrazovalo upozornění nových příspěvků na discordovém fóru. Co mám dělat?

Záleží, zda si přejete vypnout pouze určité fórum (např. 'hledání-ali') nebo celou kategorii 'fórum', tj. všechna fóra najednou. Vždy stačí v levém postranním menu kliknout pravým tlačítkem myši na daný kanál/kategorii → Ztlumit kanál/kategorii → Dokud to zase nezapnu.


Přestal jsem hrát před 20 věky. Co nového se za tu dobu událo?

Pokud jste se před 20 věky přihlásili na WG Discord a teď se vracíte, stačí si prohlédnout jednotlivé kanály 'novinky', 'úpravy-helpu', 'wg-noviny' a hned budete v obraze. Vždy vám to najede na příspěvky, které jste naposled viděli, což u webových stránek WG jen tak jednoduše nelze.


Znamená to, že všechny informace půjdou na Discord a na web již nebudete nic přidávat?

Právě že nikoliv. Discord bude duplikovat důležité zprávy z webu hry Webgame. Jedinou výjimkou je seznam úprav helpu, který naleznete pouze na Discordu.


Kdo spravuje Discord? A komu mám v případě problémů napsat ve hře?

WG Discord momentálně spravuje hráč Folei (veteran), kterému můžete napsat jak do WG pošty, tak přímo na Discord. Pokud chcete rychlejší odpověď, doporučujeme napsat na světové fórum, kde vám hráči zajisté odpoví.


Stačí mi k přihlášení můj WG účet?

Bohužel ne. Každý musí mít dva rozličné účty – WG účet a Discord účet.


Je pro mě, jakožto hráče, povinnost si zakládat Discord účet a být na WG Discordu?

To naštěstí ne. WG Discord považujeme za pouhý doplněk ke hře, který umožní zejména neaktivní hráčům být stále v obraze a sledovat posun WG, ať už vývoj či novinové články.


Najdu na Discordu celý WG/ADMINS tým?

Až na pár výjimek ano:)

zobrazit komentáře