Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Sundávací speciál - 158. věk

Tento článek byl publikován 21:26, 27.09.2022 hráčem Abed.Nego(#441169) ke 158. věku.
Byl již přečten 369x, 3 komentářů, průměrná známka 1.4
Nově kromě shrnutí věku přinášíme i souhrn nejpodstatnějších válečných událostí 158. věku

SUNDÁVACÍ SPECIÁL


Webgame není jen o farmení, jak to občas z pohledu na aliance vypadá, ale válčení je jeho nedílná součást. V tomto článku přinášíme úspěchy, které možná nejsou na první pohled vidět, ale často jsou stejně významné jako nafarmit na první místo.


Přehled významných útoků a přepadů věku 158MAFIE + WINDE vs JimCurry


Pátek 2.9. ve čtyři ráno si mafiánské společenstvo přišlo pro utopii hráče JimCurry, který byl mezi top 10 s 5,1m prestiže.


V průběhu necelé hodiny byly jeho šance na vítězství výrazně zredukovány. Útoky začaly tradičně konvema, méně tradičně týlákama Masias a nálety Stinx, pokračoval bombing Stinx a první mechovačky dal Shrunke. Jim spadnul z 5,1m na 2,1m prestiže.


(Jim se dokázal na závěr věku vytáhnout ještě téměř do top 10, jeho utopka skončila na 12. místě).


MAFIE + WINDE vs G.R.U.M.M.Y


Ve stejnou dobu se obě mafiánské aliance pustily i do druhé nadějné země v žebříčku – demokracie hráče G.R.U.M.M.Y.


Byla to trošku nefér bitva 20 vs 2, AXXY na toto téma podotknul: "je nám jedno jestli je v desetičlence nebo dvoučlence, to je jeho problém že se snaží schovat abychom na něj nedosáhli".


Začal opět Masias týlákama, pokračovaly bomby Stinx a mechovačky Shrunke. Stejně jako u Jimma, ani grummyho zem neodolala selektům a přes pěknou hodnost a bonus šel dolů.


Demo začínala na 5,2m a skončila na 1,7m.MAFIE + WINDE vs Abed.Nego


O den později, v sobotu ráno, si obě ali přišly pro další zemi v topce, aktuálně na druhém místě komunismus hráče Abed.Nego. Scénář byl opět stejný, Masias týly, Stinx bomby, Shrunke mechy. Celou akci zakončili partyzáni na spálení agentů. Z úvodních 5m prestiže skončila Abedova země na 1,9m.Lottaa + Lotta vs rybka es atrás


V pondělí 5.9. si přišli sundavači, tentokrát dvě tříčlenky Lottaa a Lotta pro aktuálně vedoucího hráče v žebříčku technokracii - rybka es atrás.


Na úvod vypálili 16 konvenčních raket, ze kterých neprošla ani jedna, poté prošel bombing od Promo16:


Úplné vítězství! Naše vzdušné síly úspěšně bombardovaly civilní cíle zákeřné země Pošta no one(#1287)[.:??:.] - rybka es atrás Pod troskami 95 zničených budov a 145 ruin zahynulo 1103022 obyvatel a spokojenost v nepřátelské zemi klesá o 12.8%. Bylo zničeno 72253 našich stíhaček a nepřátelských 22400 stíhaček a 6486 bunkrů. Získáno 21851 zkušeností.


Následovaly další dvě neúspěšné konve a další bombingy. Pokračovali partyzáni ...Kápo... a pro změnu bombardování, celá sundavačka se obešla bez mechů.


Rybka začínal na 6,6m prestiže a klesnul na 4,3m, bez dobýváků či mechovaček, čili škoda hlavně na budovách, nicméně na výhru ve věku už to asi nebude stačit ani po rebuildu.Valkáči vs zedna


Taktéž v pondělí padla další z nadějnějších zemí, technokracie zedna, sundavačka byla v režii junker002 (týly, party, mechy) a Kaery (bombing). Po 3 neúspěšných konvích otevřeli týlákama a pokračovali bombama až k vyhlazovacím útokům. Zedna padl z 4,8m na 1,6m.WG-PROF vs Abed.Nego


V úterý 6.9. přišel tento věk už druhý přepad na Abed.Nego, který se opět dostal do topky. Jeho toho času druhou zemi v žebříčku, komunismus na 6m, přepadla ali WG-PROF.


Přepad začal bombardováním měst jowood2 a partyzány jowood2 a mechovačky Stinx. Ač Abed pár útoků ubránil, předchozí válkou oslabená země neměla mnoho šancí. V závěru přišly vniknutí do bunkrů, dobýváky a výhlaz. Celkově klesla prestiž z 6m na 2,2m.DEAD vs HromikSir


Večer po sedmé hodině večerní 6.9. šla ke dnu další nadějná farma z topky, tentokrát Demokracie HromikSir. Sundavačka začala partyzány Ersango, bombením Promo16 a týlákama ppedrnikar. Mechoval opět Promo16. Na konci došlo i na výhlazy, celkově spadl HromikSir z 5,3m na 2,6m prestiže.


Vyjádření Promo16 k akci:


cile se vybrali jednoduse proto, ze to v tuhle chvili byly top zeme a borci si chteli neco sundat, nic vic bych v tom nehledal.DEAD vs vanna


O půl osmé večer 6.9. došlo k sundání aktuálně nejvyšší prestiže v žebříčku – 7m. Utopie hráče vanna. Bombingem otevřel hráč Promo16, který měl tento věk na svědomí už několik farem, poté prošla konev a pokračovaly bombingy. Vzápětí se přidal pelizid s partyzánskými útoky a vniknutím do bunkrů. Na mechovačky díky 900k mechům v obraně nedošlo, ale i tak vanna klesl z 7m na 4,9m (což bylo v tu chvíli stále těsně za top 10).Koumes vs Comanndos


V devět večer 6.9. jsme se dočkali i bezalianční akce – Jedna z utopií hráče Commandos byla napadena bezalianční republikou a diktaturou hráče Koumes. Bezalianční sundavačka začala bombardováním, pokračovali partyzáni a prošla i jedna biocidní raketa. U partyzánů a bombardování i zůstalo, utopka spadla z 6,5m na 4,8m prestiže.Bull vs budhahahahaha


Poslední den věku, v pátek proběhla sundavačka na špici řebříčku. Demokracie hráče budhahahahaha, ali FR, s 10,7m prestiže tu stála proti feudálovi hráče ftacik, ali Bull, který několik posledních dnů trvale okupoval topku a spekulovalo se o jeho možnosti dát win druhý věk po sobě.


Bull otevřeli 13 konvenčními raketami z nichž 2 prošly, ftacik pro tuto příležitost shodil pacifismus a pokračoval náletem a bombingem. Následovaly týly Luke the Great a partyzáni DruhyPokus. Mechoval pak trisíííček s robokracií. budhahahahah spadl z 10,7m na 5,6m prestiže.


Úplné vítězství! Naši elitní piloti podnikli taktický nálet proti zemi Pošta Stink^(#687)[FR] - budhahahahaha a zasáhli strategická vojenská zařízení nepřítele. Bylo zničeno 149 vojenských základen nepřítele, 122947 našich stíhaček, 48115 nepřátelských stíhaček, 4648 bunkrů a spokojenost v nepřátelské zemi klesá o 11.3%. Získáno 41088 zkušeností.


Našim mechům se podařilo během nočního tažení zemí Pošta Stink^(#687)[FR] - budhahahahaha zlikvidovat 131372 nepřipravených vojáků, 14590 tanků a 464 stíhaček. S nimi bylo zničeno 105 vojenských základen. Zničeno bylo 102402 útočících a 51613 bránících mechů. Získáno 35060 zkušeností.Bull vs blasticek


S posledními pár koly se Bull opřeli ještě do robokracie hráče blasticek v krabí alianci (V)oo(V). Ftacik a trisíííček začali bombingama a prošla i jedna ze dvou EMP raket, která spálila přes 200 tisíc mechů.


Pokračovali partyzáni DruhyPokus, další bomby a další úspěšná EMP, 169k mechů.


Došlo i na mechovačky Luke the Great ale procházely jen velmi těsně, takže Bull raději investovali zbývající kola do vyhlazovacích útoků, z nichž se blasticek několika ubránil a v okamžiku kdy lognul začal s protiúderem, kdy mechoval diktaturu hráče Seksymania. Nicméně škoda už byla napáchána a Bull byli tak jako tak bez kol, blastickovo robo se jim podařilo sundat z 8,1m na přibližně 2m.=wale= + HOUBA vs Ctirad2


V poslední hodině věku došlo k pokusu sundat robokracii hráče Ctirad2, prošli dva partyzáni hráče Mrkvička777 a jedna nukleární raketa, tři týláky Jacobthebest a ubráněné noční tažení. Prestiž v průběhu dokonce stoupla, Ctirad2 pravděpodobně pružně dokupoval.


Závěrečné minuty


Závěrečné minuty se nesly v klasických minisundávacích akcích na redukci prestiže.


19:48


Aliance -4F- si vyšlápla na vedoucí zemi v žebříčku, republiku hráče bojovnik14. Hned v úvodu prošly dvě z 6 raket, jedna bio a jedna nuke Remor, které otevřely cestu k týlákům taktéž Remor.


S nálety se přidal BusteRHUX aliancia Europe, dále 17 konví, ze kterých neprošla ani jedna a Arachnik aliancia -4F- redukci prestiže zakončil dvěma partyzánskými útoky + jeden od SpeRy aliancia Europe.


Celkově bojovníkově republice spálili 2,1m prestiže, což jej vyřadilo ze hry o vítězství.


Partyzánský útok na zemí Pošta auffídrzen(#196)[MENSA] - bojovnik14 se zdařil. Připravenost nepřátelské armády byla snížena o 4%, zabito bylo 1701 agentů a zapálením zásob ropy klesla zásoba energie nepřítele o 428 MWh. Při bojích zahynulo 263409 našich a 133981 nepřátelských vojáků. Získáno 28931 skušeností.


19:58


Toho času top 2 zem, technokracie Martin858, dostal dvě minuty před koncem bombingy ftacik aliancia .LL. a týláky M3mmOrY aliancia .LL., které ho stáhly o 900k prestiže.


Úplné vítězství! Naše vzdušné síly úspěšně bombardovaly civilní cíle zákeřné země Pošta Los Blancos(#721)[SB] - Martin858 Pod troskami 74 zničených budov a 111 ruin zahynulo 1494570 obyvatel a spokojenost v nepřátelské zemi klesá o 18%. Bylo zničeno 112576 našich stíhaček a nepřátelských 16619 stíhaček a 7898 bunkrů. Získáno 25389 zkušeností.


19:58


Na utopii hráče Topisek se sešla pěkná řádka útoků, zejména raket, nicméně až na tři týláky Mrkew z ali SRAN, a jednu nuke z ali ALIVE neprošlo nic. Celkem se ubránil:


14 konvenčním raketám


6 EMP raketám


4 nukleárním raketám


1 biocidní raketě


1 nočnímu tažení


Celková spálená prestiž byla jen 446k, což stále těsně stačilo na první místo, rozdíl 212k.


Celkově byl věk velmi zvláštní, bojových aliancí bylo jako máku a proto jsme i trochu zklamáni, že jsme se nedočkali nějaké významnější závěrečné akce například od ali Léto (kteří měli parádně rozjeté bojové vlády), nebo GTI (plné raketových sil, které ale nakonec nezamíchaly se závěrečným pořadím kvůli nízké prestiži). Další z válečných aliancí – EMP to nakonec překlopila na netradiční farmy a win věku.


Pokud jsme na někoho zapomněli, omlouváme se, jde o první pokus zachytit více válečné dění na poli webgame. Budeme rádi, pokud nám sami budete posílat tipy na významnější akce. Dejte nám do komentářů vědět, zda o "sundávací speciál" máte zájem i v příštích věcích.zpracovali: Abed.Nego, Comanndos, travnicek

zobrazit komentáře